در مراسم تقدیر از سهراب مرادی؛

صالحی امیری: تلاش داریم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم

صالحی امیری: تلاش داریم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم

به گزارش مرکز اسپرت رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم تقدیر از سهراب مرادی با تکیه بر عامل های اخلاق و فرهنگ در ورزش اظهار داشت: تلاش ما و وزارت این است که روح اخلاق و فرهنگی را در ورزش بدمیم.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در مراسمی که امروز چهارشنبه با حضور سیدرضا صالحی امیری در اصفهان برگزار شد از سردیس و تمبر سهراب مرادی قهرمان پر افتخار وزنه برداری جهان و المپیک رونمایی گردید ضمن اینکه به پاس قدردانی از تلاش ها و قهرمانی های وی کلید یک واحد آپارتمان هم در اختیار وی قرار گرفت. در آغاز این مراسم طباطبایی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن خیر مقدم به دکتر صالحی امیری و هیات همراه از تلاش ها و حمایت های کمیته ملی المپیک از ورزش و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه رضایی استاندار اصفهان هم حضور دکتر صالحی امیری و هیات همراه را خیر مقدم گفت و اظهار نمود: کشورهای مختلف با تمدن های مختلف و مردمانشان برای قهرمانان ورزشی خود ارزش ویژه قائل هستند در ایران هم این افراد همیشه مورد احترام مردم بوده و خواهند بود. وی افزود: سهراب مرادی به عنوان نخستین مدال آور طلای المپیک استان اصفهان متعلق به این شهر و استان نیست، وی در دل و قلب تمام ایرانی ها سراسر دنیا جای دارد و مطمئنا تلاش ها و افتخارآفرینی های وی هیچ وقت از ذهن و یاد مردم بیرون نخواهد رفت. رضایی خاطرنشان کرد: امیدوارم نشست و اقدام امروز مقدمه و گامی مثبت برای جوانان و آینده سازان استان باشد تا آنان بدانند که مسؤلان تلاش ها و زحمات قهرمانان خویش را فراموش نکرده اند و برای اعتلای ورزش از هیچ همت و تلاشی فروگذار نمی کنند. او در آخر از زحمات طباطبایی و تیم مدیریتی اداره کل ورزش استان تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: مطمئنم اداره کل ورزش استان با تیم پرارزش و کاربلدی که در کنار طباطبایی فعالیت می نمایند به توفیقات روزافزونی خواهند رسید. دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان هم از برگزاری این نشست و توجه استاندار و مسؤلان استان به آتیه قهرمانان و ورزشکاران تقدیرکرد و عنوان کرد: خدا را شاکرم توفیق شد بار دیگر در استانی حضور یابم که فخر ایران و ایران زمین است. این جغرافیای رمز و رازآلود همیشه نگینی پرارزش بر انگشتری تمدن ایران زمین بوده است.

وی افزود: نمی توان از ایران سخن گفت و بلافاصله از اصفهان در چارچوب تمدن ایران زمین نام نیاورد. در چندین دیدارم با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک از اصفهان و شیراز صحبت کردم و باخ اظهار داشت که کامل این دو استان را می شناسم و به سبب علاقمندی به این تمدن چندین بار به صورت شخصی از آثار تاریخی این استان ها دیدن کرده ام. صالحی امیری خاطرنشان کرد: آن چیزی که ایران را در دنیا شناسانده و می درخشاند همین تمدن و شعر و میراث ارزشمندی است که در استان هایی نظیر اصفهان جای دارد. رئیس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: از اصفهان ندای وحدت می آید که باید این اتحاد و همدلی را مدیون نگاه ویژه استاندار محترم دانست که از حواشی دوری کرده است و به متن توجه ویژه دارد. همینطور از طباطبایی به عنوان یکی از پرکار ترین مدیران ورزش در استان های کشور و علی مرادی رئیس سخت کوش فدراسیون وزنه برداری تقدیر و تشکر می کنم.
وی افزود: جا دارد از پیشکسوت دلسوزی که ورزش و وزنه براری استان اصفهان همیشه مدیون زحمات او بوده است و خواهد بود تقدیر نماییم، این فرد که خود از پیشکسوتان رشته وزنه برداری است و زندگی خویش را وقف این رشته کرده است کسی جز استاد سیف زاده نیست. دکتر صالحی امیری اضافه کرد: در تاریخ ایران زمین قهرمانان فراوانی داریم اما آنهایی شایسته تقدیر هستند که به مرام پهلوانی هم رسیده باشند. قهرمان به دنبال سکه و سکوست اما پهلوان در متن جامعه خود زیست می کند و با مردم خود می خندد و می گرید، توجه پهلوان به دردها و آلام مردمش است و هویت خودش را از مردم می گیرد. از آغاز ورزش تا کنون بسیار مدال و مدال آور در ایران داشته ایم اما نام تختی و مرامش در ذهن و یادها مانده چونکه پرشی خوب از سکوی قهرمانی به سکوی پهلوانی داشت. رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: سهراب مرادی چه مدال بگیرد و چه نگیرد برای مردمش محترم است چون که مرام و منش پهلوانی دارد. او ورزشکاری نجیب است؛ بنابراین هم قناعت دارد و زیاده خواه نیست و از همین رو شجاعت هم دارد و به همین علل ظرفیتی ویژه برای استان و کشوش محسوب می شود؛ شک نداشته باشید این قهرمان با نام نیک، نجابت و شجاعتش برای نسل های بعد هم زنده و ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: متاسفانه در جامعه سرمایه ها را مادی تعریف کرده ایم. ورزش یک جسم و یک روح دارد، یک نکره و یک معرفه دارد؛ جسم همان میدان، سکه و سکوست و روح ورزش فرهنگ اخلاق است. تلاش وزارت، کمیته ملی المپیک و ۵۲ فدراسیون این است که بتوانیم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم وگرنه مانند برخی کشورهای منطقه میتوان قهرمان اجاره ای آورد و به سکو رسید اما سرمایه ما در ورزش سرمایه فرهنگی است. علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه نشست ضمن تشکر از استاندار و مدیر کل ورزش استان اصفهان به مناسبت برگزاری این نشست اظهار نمود: از دکتر صالحی امیری و هیات همراه که وقت گذاشتند وبرای این مراسم تشریف آوردند تقدیر و تشکرمی کنم و بدون اغراق باید بگویم با حضور دکتر صالحی امیری در راس کمیته ملی المپیک نگاه ها به این ارگان بین المللی عوض شده و چهره ای فرهنگی ورزشی با رعایت اصول فرهنگی و اخلاقی را نظاره گر هستیم. وی افزود: همینطور ازخانواده خیری که برای تأمین یک واحد آپارتمان جهت هدیه به سهراب مرادی حمایت کردند، تقدیر و تشکر می کنم. مرادی اظهار داشت: ورزش پدیده ای اجتماعی است که می تواند با الگوسازی نقش بی بدیلی در پرورش و تربیت نسل بعدی ایران زمین داشته باشد. سهراب در ورزش امروز الگویی اخلاقی مناسب برای آینده سازان این سرزمین است و کردار و رفتار نیک او جای تقدیر دارد.


منبع:

1399/12/17
13:47:38
0.0 / 5
1071
تگهای خبر: المپیك , پهلوانی , تیم , دیدار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت