نوید آرازشی خبر داد؛

مسابقه ویژه برای رفع كم تحركی 32 میلیون مخاطب ورزش های الكترونیكی

مسابقه ویژه برای رفع كم تحركی 32 میلیون مخاطب ورزش های الكترونیكی

به گزارش مرکز اسپرت سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی از اجرای مسابقه ویژه بازی های الکترونیکی برای کاربران این بازی ها آگاهی داد و اظهار داشت: هدف این طرح ایجاد تحرک و فعالیت بدنی است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، در امتداد اجرای برنامه های رفع کم تحرکی بین مردم از طرف فدراسیون ورزش های همگانی که در قالب «طرح ملی نشاط» انجام می شود، مسابقات ورزش های الکترونیک در دو مرحله برگزار می شود که اولین مرحله از ۷ اسفند شروع شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت. مرحله دوم نیز از ۲۱ فروردین تا ۱۲ اردیبهشت برگزار می گردد.
نوید آرازشی در مورد برگزاری این مسابقات و اهدافی که فدراسیون ورزشهای همگانی از اجرای آن دارد اظهار داشت: در امتداد تشویق مردم به ورزش در دوران کرونا و افزایش میزان فعالیت بدنی آنها، طرح نشاط به صورت ملی برنامه ریزی شده که برای اجرای آنها ارگان ها و دستگاه های مختلفی مشارکت دارند تا بتوانیم این طرح را به بهترین شکل ممکن اجرا نماییم.
سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی افزود: مخاطب این طرح جمعیت ۳۲ میلیون نفری از کاربران بازی های الکترونیک هستند که اصولاً فعالیت بدنی ندارند و هموار این فشار و انتقاد به آنها وارد بوده که به سبب استفاده از بازی های الکترونیک از کارهای بدنی دور بوده اند.
وی افزود: به همین دلیل برگزاری مسابقات ویژه این کاربران را طراحی نموده ایم که در دو بخش حرفه ای و آماتور برگزار می شود تا بتوانیم از پتانسیل آنها بهره ببریم و زمینه انجام کارهای بدنی در میان آنها را فراهم نماییم.
آرازشی در ادامه پیرامون اینکه مقرر است در این طرح چه اتفاقی بیفتد که کاربران وادار به ورزش شوند اظهار داشت: برمبنای تدابیری که برای این طرح اندیشیده شده، کاربران در بخش اول با مراجعه به سایت Eligo.ir برای حضور در این مسابقه به صورت حرفه ای یا آماتور ثبت نام می کنند و به رقابت با یکدیگر می پردازند. در آخر این مرحله که روز ۱۵ فروردین ماه خواهد بود برمبنای امتیازی که کسب کرده اند رتبه بندی صورت خواهد گرفت و امتیاز هر فرد مشخص می شود.
سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی افزود: در بخش دوم که از ۲۱ فروردین تا ۱۲ اردیبهشت برگزار می شود، شرکت کنندگان در مرحله اول باید فعالیت ورزشی و بدنی داشته باشند. به این صورت که روزانه ویدئویی از فعالیت و تمرینات ورزشی در سایت بارگذاری می شود و برای هر روز کد جدایی در نظر گرفته می شود تا صحت مشارکت مشخص شود.
وی افزود: کاربران باید از تمرینات و کارهایی که در اختیارشان قرار داده شده ۳۰ ثانیه فعالیت بدنی خودرا در سایت بارگذاری کنند که برای هر روز مشارکت ۲۰ امتیاز در نظر گرفته می شود و در آخر امتیاز این مرحله و مرحله اول تجمیع خواهد شد. هر چقدر که کاربران امتیاز بیشتری کسب کرده باشند شانس بیشتری برای برنده شدن در قرعه کشی خواهند داشت.
آرازشی با تاکید بر اینکه کاربران باید حتما در دو مرحله مسابقات شرکت داشته باشند از اختصاص جوایز ویژه برای بالاترین ها آگاهی داد و اظهار داشت: تا حالا ۲۲۲ میلیون تومان جایزه برای این بخش در نظر گرفته شده که از طرف حامیان برگزاری این مسابقه در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه چندین جایزه ویژه که شامل دستگاه های در رابطه با بازی های الکترونیکی هم هست به نفرات برتر اهدا خواهد شد.
سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی در آخر ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح بتوانند جمعیت ۳۲ میلیون نفری کاربران بازی های الکترونیک را وادار به انجام حرکات بدنی در کنار انجام بازی ها کنند.


منبع:

1399/12/09
23:40:37
0.0 / 5
959
تگهای خبر: بازی , برند , تمرین , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت