سهراب آزاد عنوان كرد:

سپك تاكرا می تواند به رشته های المپیكی اضافه شود

سپك تاكرا می تواند به رشته های المپیكی اضافه شود

رئیس انجمن سپک تاکرا ابراز امیدواری کرد با رشد و توسعه که این رشته خواهد داشت بتواند به جمع رشته های حاضر در المپیک اضافه شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سهراب آزاد نایب رییس فدراسیون آسیایی که برای ۴ سال آینده اعلام کاندیداتوری کرده در مورد کارهای سپک تاکرا ایران در عرصه بین المللی اظهار داشت: امسال در بخش بین الملل انجمن سپک تاکرا ایران عملکرد موفقی داشته تا جایی که «داتو حلیم بن کادر» رئیس فدراسیون سپک تاک را آسیا با ارسال نامه ای از انجمن این رشته در ایران تقدیر کرده و حتی باید اعلام کنم با همکاری فدراسیون جهانی سخت در تلاش هستیم موقعیتی فراهم نماییم تا رشته جذاب سپک تاکرا جایی در بین رشته های حاضر در المپیک های آینده برای خودش باز کند.
وی افزود: در کلاس مربیگری آسیایی که به شکل وبینار در تابستان گذشته انجام شد از جمع ۵۸ شرکت کننده از ۲۰ کشور آسیایی ایران با ۲۷ شرکت کننده در مقام اول قرار گرفت که بگفته بخش آموزش فدراسیون آسیایی در نوع خودش جالب و بی نظیر بود.
رییس انجمن سپک تاک را ایران در ادامه اضافه کرد: مقرر است در تاریخ ۱۱ اسفند برای نخستین بار در تاریخ تاسیس فدراسیون آسیایی سپک تاکرا و به خاطر شیوع ویروس کرونا انتخابات ۴ سال جدید به شکل وبیناری و الکترونیکی صورت گیرد. بنده برای تصدی پست نایب رییسی اول فدراسیون آسیایی از سال ۱۴۰۰ الی ۱۴۰۴ مجدداً کاندیدا شده ام و علی فولادی راد دبیر انجمن سپک تاکرا هم برای تصدی پست هیات رئیسه این فدراسیون برای ۴ سال آینده مجدداً کاندیدا شد.
قائم مقام فدراسیون جهانی سپک تاکرا در رابطه با توسعه این رشته در غرب و مرکز آسیا اظهار داشت: در سفری که حلیم بن کادر در سال ۲۰۱۷ به ایران داشت مبادرت به تاسیس کنفدراسیون سپک تاکرا آسیا میانه و غرب کردیم که رهبری آن به محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی کشورمان سپرده شد.
وی افزود: طی این چند سال با تلاش همکارانم و کمک های ASTAF موفق شدیم کشورهایی چون عراق، افغانستان، قرقیزستان، ازبکستان، قطر و ترکیه که البته این آخری کشوری اروپایی هست را به جمع خانواده بزرگ سپک تاکرای جهانی اضافه نماییم و با ارسال توپ، تور و حتی مربی گامی بلند در رشد این رشته جذاب در کشورهای همسیایه داشته باشیم.
آزاد در رابطه با تمجید فدراسیون آسیایی از رشد سپک تاکرا در ایران در آخر اظهار داشت: برگزاری مسابقات انلاین، کلاس های آموزشی، اردوهای ملی و حتی نشست های تخصصی در مدت شیوع ویروس کرونا که با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون انجمن های ورزشی همراه بود، در ایران موجب شد تا رئیس ASTAF با ارسال نامه هایی این موفقیت را تبریک بگوید. امیدوارم با کاهش شدت همگیری کرونا در جهان بتوانیم در سال ۲۰۲۲ با همکاری فدراسیون جهانی جام جهانی جوانان زیر ۲۳ سال را در ایران میزبان باشیم و در رشد این رشته در سطح استان های کشور و سایر کشورهای جهان به موفقیت های خوبی برسیم.

1399/12/06
14:17:42
0.0 / 5
923
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تیم , جام جهانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت