تشكیل پنج كارگروه ویژه در كمیته غواصی فدراسیون نجات غریق

تشكیل پنج كارگروه ویژه در كمیته غواصی فدراسیون نجات غریق

به گزارش مرکز اسپرت سرپرست کمیته غواصی فدراسیون نجات غریق و غواصی از تشکیل پنج کارگروه ویژه در این کمیته اطلاع داد و اینکه در هر یک از این کمیته ها اهداف مورد نظر برای ساماندهی غواصی کشور پیگیری می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، امیر حسین فروغ با تکیه بر اهمیت و جایگاه کمیته غواصی اظهار داشت: به جز ایران و مصر در سایر کشورهای جهان فعالیتهای در ارتباط با غواصی در چارچوب یک فدراسیون پیگیری می شود. البته در مصر توجه به غواصی و فعالیتهای آن به مراتب بیشتر از نجات غریق است اما در ایران عکس این مورد را شاهد می باشیم.
وی ضمن اشاره به فعالیتهای پیشین کمیته غواصی در ایران تصریح کرد: نوعِ نگاهی که جهان به غواصی دارد مبین اهمیت این رشته و ضرورت صرفِ انرژی و هزینه های لازم برای آن است با این وجود در گذشته به کمیته غواصی در فدراسیون ایران خیلی پرداخته نشد و حتی شاهد تشکیل کارگروه هایی مانند کارگروه آزمون بودیم که در دنیا شناخته شده نیستند. کارگروه آموزش هم در کمیته غواصی تشکیل شده بود در حالیکه این کارگروه و فعالیتهای تعریف شده برای آن بیشتر در ارتباط با کمیته آموزش می شود.
سرپرست کمیته غواصی با اشاره به اینکه این کمیته برای پیگیری اهداف خود نیازمند تشکیل کارگروه های اصلی و تأثیر گذار است از تشکیل پنج کارگروه اطلاع داد و اینکه این کارگروه ها با عنوان های «کارگروه فنی»، «کارگروه مسابقات»، «کارگروه نظارت و بازرسی»، «کارگروه محیط زیست» و «کارگروه غواصی کودکان» پیگیر فعالیتهای خود خواهند بود.
وی که بعنوان مدرس ارشد فدراسیون جهانی غواصی هم فعالیت دارد بر اهمیت شروع به کار و فعالیت هر یک از این کارگروه ها تاکید و خاطرنشان کرد: در این بین کارگروه فنی مهم ترین کارگروه بشمار می رود. می توان اظهار داشت که فعالیت تمام کارگروه ها تقریباً زیر نظر این کارگروه دنبال می شود. خروجیِ فعالیت ها در تمام کارگروه ها باید به تایید کارگروه فنی برسد تا در نهایت بعنوان خروجی کمیته غواصی ملاک عمل و تصمیم گیری قرار بگیرد.
به گفته فروغ به علت اهمیت و جایگاه کارگروه فنی در کمیته غواصی، این کارگروه از غواصان با تجربه از سیستم های آموزشی مختلف و با تجربه بین المللی تشکیل خواهد شد.
سرپرست کمیته غواصی تصریح کرد: کارگروه های دیگری هم هستند که می توانند بعنوان زیر مجموعه این کمیته تشکیل و شروع به کار کنند اما فعلاً در اولویت نیستند. هم اکنون تشکیل این پنج کارگروه را در دستور کار داریم تا با فعال کردن آنها اهداف موردنظر برای ساماندهی غواصی کشور را دنبال نماییم.


منبع:

1399/12/04
13:54:15
0.0 / 5
915
تگهای خبر: آموزش , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت