اتفاق سوال برانگیز در لیگ فوتبال زنان

اتفاق سوال برانگیز در لیگ فوتبال زنان

به گزارش مرکز اسپرت در جریان دیدار تیم های سپاهان اصفهان و شهرداری سیرجان لباس داور همرنگ با لباس تیم سپاهان بود و همین مساله باعث انتقاد سرمربی این تیم شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، هفته دوم دور نهایی لیگ برتر فوتبال زنان امروز (یکشنبه) برگزار شد و تیم های سپاهان اصفهان و شهرداری سیرجان مقابل هم به میدان رفتند و سپاهان میزبان با نتیجه ۲ بر ۶ مقابل حریف خود شکست خورد.

نکته قابل توجه همرنگی لباس داور مسابقه با تیم سپاهان بود. بازیکنان اصفهان لباس مشکی به تن کرده بودند و لباس داور هم مشکی بود. در صورتیکه مطابق قوانین، لباس داور باید متفاوت از بازیکنان باشد.

مهناز امیرشقاقی سرمربی سپاهان همین مبحث را عاملی در دریافت گل های اول و به هم ریختن شیرازه تیم خود دانست. وی در این مورد اظهار داشت: "ابتدای بازی به کادر داوری گفتیم که با عنایت به شباهت لباس آنها با تیم ما تعویض لباس داشته باشند. در ۲۵ دقیقه اول، بازیکنان ما داور را جزو بازیکنان تیم خودمان می دیدند و ۳ گلی که در ابتدای بازی دریافت کردیم بنابراین بود."

در تصاویر و فیلم هایی هم که از این دیدار انتشار یافته نمی توان داور را از بازیکنان سپاهان تشخیص داد و در بسیاری از صحنه صرفاً بر مبنای نحوه حرکت، داور مسابقه قابل تشخیص می باشد تا اینکه در ادامه لباس متفاوتی به تن می کند.

چنین اتفاقی در سطح لیگ برتر فوتبال زنان به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. ضرورت تفاوت رنگ لباس داوران با بازیکنان مبحث تازه ای نیست که کسی از آن بی خبر باشد، پس چرا باید این مسئله ساده هم رعایت نشود؟ نقش ناظر بازی در جریان مسابقه چه بود؟ چرا با وجود درخواست تیم سپاهان، پیش از شروع مسابقه لباس داور عوض نشده است؟
1399/12/03
23:37:20
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تیم , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت