وقتی باشگاه ها فلسفله خودشان را هم نمی دانند

وقتی باشگاه ها فلسفله خودشان را هم نمی دانند

مركز اسپرت: این كه مدیران دو باشگاه بعد از كنار زدن سرمربیان خود فوراً به سراغ علی كریمی و علی دایی به صورت همزمان رفتند در نوع خود جالب و تاریخی است برای اینكه جدا از آن كه این دو نفر هیچ گاه رابطه خوبی با یكدیگر ندارند، سبك كاری آنها هم از زمین تا آسمان با یكدیگر متفاوت می باشد. بعنوان مثال علی دایی یك مدل تاكتیكی دارد و علی كریمی یك مدل دیگر ولی معین نمی باشد مدیران دو باشگاه یاد شده لیگ برتری با چه متر و معیار و تفكری، در آن واحد با این دو وارد مذاكره شدند.به گزارش مركز اسپرت به نقل از ایسنا، خبرآنلاین نوشت: «در تعطیلات لیگ به خاطر بازی های تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اتفاقات جالبی رخ داد كه همچون آن می توان به بركناری دو سرمربی اشاره نمود. عبدالله ویسی از شاهین شهرداری بوشهر كنار رفت و وینگو بگویچ را از نیمكت گل گهر سیرجان كنار گذاشتند. این دو تیم شرایط خوبی از شروع فصل نداشتند و در امر امتیازگیری موفق ظاهر نشدند. كارهای تاكتیكی و تمرینی گل گهر طی روزهای گذشته به مجتبی جباری ستاره پیشین استقلال و تیم ملی فوتبال سپرده شد و مدیریت كادر فنی به صورت موقت در اختیار مهرداد كریمیان در بوشهر قرار گرفت. با این وجود، بازیكنان و هواداران هر دو تیم در انتظار معرفی سرمربی جدید بودند كه در نهایت مجید جلالی بعنوان سرمربی گل گهر ارائه شد و كارش را از روز چهارشنبه گذشته با این تیم آغاز كرد. سوژه وقتی جالب تر می شود كه بدانید مدیران دو باشگاه گل گهر و شاهین شهرداری به صورت همزمان به علی دایی و علی كریمی پیشنهاد همكاری دادند. البته لازم به گفتن نیست كه این دو مربی رابطه خوبی ندارند و سایه یكدیگر را با تیر می زنند.

با این حساب بر سر رسیدن به نیمكت یك تیم لیگ برتری و بازگشت به سطح اول فوتبال ایران، باید با یكدیگر وارد یك چالش بزرگ می شدند و مثل بسیاری از مربیان دیگر، با یكدیگر رقابت می كردند. مدیران گل گهر تلاش زیادی داشتند تا یكی از این جمع دو نفره را به خدمت بگیرند. به دایی پیشنهاد شده بود از آنجائیكه تمرینات تیم گل گهر در تهران برگزار می شود، هدایت تیم را بپذیرد تا حداقل گل گهر بتواند امیدهایی برای ماندن در لیگ داشته باشد. علی دایی این پیشنهاد را رد كرد برای اینكه معتقد بود حالا زمان استراحت در كنار اعضای خانواده است، نه كار. علی كریمی هم با پیشنهادی این چنینی مواجه گردید ولی بنا به دلیلهای نامعلوم آنرا نپذیرفت. بعضی می گویند حضور مجتبی جباری روی نیمكت گل گهر یكی از مهم ترین این دلیلهای محسوب می شود. سوژه بعدی به حضور یكی از این دو نفر در شاهین شهرداری بوشهر برمی گردد. علی دایی بارها گفته بود برای مربیگری به شهرستان نمی رود و علی كریمی نیز احتمال دخالت برخی افراد سیاسی در امور فنی را دلیل رد كردن پیشنهاد شاهین دانست.

البته این باشگاه منابع مالی مشخصی هم ندارد و امكان دارد در طول فصل با مشكلاتی مواجه شود. این كه مدیران دو باشگاه بعد از كنار زدن سرمربیان خود فوراً به سراغ علی كریمی و علی دایی به صورت همزمان رفتند در نوع خود جالب و تاریخی است برای اینكه جدا از آن كه این دو نفر هیچ گاه رابطه خوبی با یكدیگر ندارند، سبك كاری آنها هم از زمین تا آسمان با یكدیگر متفاوت می باشد. بعنوان مثال علی دایی یك مدل تاكتیكی دارد و علی كریمی یك مدل دیگر ولی معین نمی باشد مدیران دو باشگاه یاد شده لیگ برتری با چه متر و معیار و تفكری، در آن واحد با این دو وارد مذاكره شدند. رفتار كریمی و دایی هم جالب بود. آنها حاضر نشدند به خاطر رسیدن به نیمكت یك تیم لیگ برتری، طرف مقابل را تخریب كنند.

در این میان البته باید به مدیران باشگاه ها ایراد گرفت كه احیانا نمی دانند فلسفه باشگاهی كه مدیریت آنرا برعهده دارند چیست و به دنبال چه هدفی هستند؛ چونكه اگر مدیر باشگاه بداند باشگاهش چه هدف و فلسفه ای را در فوتبال دنبال می كند، با طیفی از مربیان مذاكره می كند كه در همین راستا فعالیت می نمایند نه این كه با دو مربی از دو طیف متفاوت مذاكره كنند، به این نیت كه فقط یك سرمربی اسم و رسم دار هدایت تیمشان را بر عهده بگیرد.»

منبع:

1398/07/28
13:11:01
5.0 / 5
4717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت