تشریح اهداف نخستین دوره لیگ تندرستی؛

مرادی: ثمره شیرین لیگ تندرستی سلامتی مردم ایران است

مرادی: ثمره شیرین لیگ تندرستی سلامتی مردم ایران است

به گزارش مرکز اسپرت رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه اجرای اولین دوره لیگ تندرستی اتفاق بزرگی است اظهار داشت: چه اتفاقی بهتر از اینکه فشردگی و رقابت منجر به سلامتی مردم ایران شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، محمد مرادی، با اعلان اینکه پیشرفت استقبال مردم از اولین دوره لیگ تندرستی فراتر از تصور بوده است در مورد ایده برگزاری این لیگ اظهار داشت: باتوجه به مطالعاتی که در ماه های گذشته صورت گرفت به این نتیجه رسیدیم که باتوجه به شرایطی که کرونا در کشور به وجود آورده است، برای کاهش کم تحرکی در کشور به طراحی یک ایده و رویداد جدید نیاز داریم.
وی افزود: بعد از بررسی و مطالعاتی که صورت گرفت به این نتیجه و ایده رسیدیم که اولین دوره لیگ تندرستی را طراحی نماییم که از روز ۴ بهمن سالجاری شروع به کار کرد و به لطف خدا و مشارکت مردم به تمام اهدافی که از پیش طراحی نموده بودیم رسیدیم.
رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی با اعلان اینکه جامعه آشنایی خوبی با این لیگ پیدا کرده است اظهار داشت: با وجود اینکه اولین دوره لیگ تندرستی را اجرا می نماییم اما با تلاش هیات های استانی و شهرستانی و اداره کل ورزش استانها مردم آشنایی بسیار خوبی با اهداف این لیگ پیدا کرده اند و مشارکت فوق العاده ای داشته اند. هدف اصلی ما این بود که در اولین سال مردم با این ایده آشنا گردند و شرایط جدیدی را تجربه کنند.
محمد مرادی افزود: کارهای پرتعداد و قابل تقدیر هیات های استانی و شهرستانی موجب جذب حداکثری مخاطبان این لیگ شده و پیش بینی هایی که برای برگزاری این لیگ داشتیم درست از کار درآمد و بواسطه کار ستادی خوبی که صورت گرفته هیچ مشکلی در اجرای این طرح وجود ندارد و شرایط کامل مطلوبی داریم.
وی در مورد اهدافی که این لیگ داشته است اظهار داشت: اجرای لیگ تندرستی موجب شد خیلی از ظرفیت های بزرگی که در ورزش همگانی داشتیم و مغفول مانده بود شناسایی شود. در خیلی از استانها و شهرستانها اتفاقات خوبی را شاهد می باشیم.
مرادی اضافه کرد: هم اکنون هفته چهارم این لیگ را پشت سر می گذاریم و در آخر اسفندماه با برگزاری مراسم اختتامیه باشکوه از رشته ها، هیات ها و شهرستان های برتر تقدیر خواهیم کرد.
رئیس سازمان آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی افزود: ما رویکردها و برنامه های تکراری که در چند دهه گذشته برگزار می شد و سبب کاهش انگیزه مخاطب شده بود و استقبال زیادی از آن صورت نمی گرفت را کنار گذاشتیم. این توقع از طرف مخاطبان ورزش همگانی وجود داشت که باتوجه به ذائقه مردم و ظرفیتی که وجود دارد ایده جدیدی را تولید نماییم که خوشحالیم توانستیم لیگ تندرستی را راه اندازی نماییم.
وی با تاکید بر اینکه اتفاق بزرگی برای سال اولین برگزاری این رویداد رقم خورده است اظهار داشت: خوشحالیم که مردم رضایت بسیار بالایی از برگزاری این لیگ دارند. اطمینان داریم که لیگ تندرستی ایران در سال آینده به یکی از بزرگترین رویدادهای ورزش کشور تبدیل خواهد شد.
مرادی افزود: چه اتفاقی بهتر و بزرگ تر از اینکه این لیگ در امتداد سلامتی و تندرستی مردم برگزار می گردد و هر چه رقابت فشرده تر باشد ما جامعه ای سالم تر و بانشاط تر و همراه با تندرستی و سلامت بیشتر خواهیم داشت و مردم زندگی بهتری را تجربه خواهند کرد.
رئیس سازمان آمادگی جسمانی با تاکید بر اینکه ورزش همگانی باید دغدغه تمام مسئولان ورزش و خارج از ورزش شود اظهار داشت: اگر مسئولان حمایت کنند برای سال آینده می توانیم یک اتفاق بزرگ را رقم بزنیم. ورزش همگانی سال های سال است که دغدغه مسئولان همچون مقام معظم رهبری است که امیدوارم بتوانیم برای داشتن جامعه ای سالم و بانشاط دست در دست هم دهیم و با طرح ها و ایده های خلاقانه به اهداف مان برسیم.
محمد مرادی در ادامه اظهار داشت: لیگ تندرستی ایران مسیر خودش را پیدا کرده است بطوریکه از شروع شروع این لیگ تا حالا هر روز شاهد افزایش مشارکت مردم بودیم. افزایش ۱۳۰۰ درصدی استقبال مردم از روز نخست لیگ تا حالا نوید روزهای خوبی را در آینده می دهد.
وی در مورد نحوه مشارکت مردم در این طرح اظهار داشت: باتوجه به کم تحرکی مردم و شیوع ویروس کرونا سعی کردیم یک طرح ملی را اجرا نماییم. هدف این نبود که طرحی را روی کاغذ داشته باشیم بلکه می خواستیم طرحی را اجرا نماییم که ملموس و موثر باشد. طرح ملی باید طرحی باشد که حتی دور افتاده ترین شهرستان ها و روستاها هم بتوانند در آن مشارکت داشته باشند.

مرادی افزود: بنا بر این ما یک پلتفرمی را طراحی کردیم که برنامه ها به صورت روزانه طراحی و در اختیار مردم قرار داده می شود و مخاطبان در تمام استانها و ۵۰۰ شهرستان، به سایت مراجعه می کنند و برنامه ۲۵ دقیقه ای دقایقی را اجرا کرده و دقایقی از آنرا برای ما ارسال می کنند. طراحی این برنامه برمبنای الگوهای علمی و رویکرد ۱۵۰ دقیقه تمرین برای هر نفر در طول یک هفته می باشد.
رئیس سازمان آمادگی جسمانی افزود: روز بعد برنامه تغییر می کند و این روند ادامه خواهد داشت. اطلاعات کامل را از شرکت کنندگان در اختیار داریم و می دانیم که هر فردی از کجا در لیگ مشارکت داشته است که بر طبق آن جدول رده بندی لیگ را هم طراحی می نماییم و هر استانی که درصد بیشتری از مردمش در این لیگ مشارکت کنند رتبه بالاتری را به خود اختصاص خواهد داد.
محمد مرادی در آخر اشاره کرد: ۵۰۰ شهرستان هم لیگ را به صورت جداگانه برگزار می کنند و به صورت روزانه عملکرد آنها بررسی می شود و در اختیار هیات استانی قرار می گیرد که در نهایت هر استانی که بتواند بیشترین مشارکت را داشته باشد در رتبه بندی نهایی جایگاه بهتری را به خود اختصاص خواهد داد.


منبع:

1399/11/30
18:20:26
0.0 / 5
947
تگهای خبر: تمرین , تیم , رقابت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت