احمدی در نشست خبری:

15 میلیارد تومان برای هفته تربیت بدنی، ورزش همگانی در اولویت است

15 میلیارد تومان برای هفته تربیت بدنی، ورزش همگانی در اولویت است

به گزارش مركز اسپرت معاون وزیر ورزش برنامه های این وزارتخانه برای هفته تربیت بدنی را تشریح نمود و اظهار داشت: برای اجرای این برنامه ها 15 میلیارد تومان در اختیار هیات ها قرار گرفته است.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش امروز سه شنبه در نشست خبری كه در محل این وزارتخانه برگزار شد، در مورد برنامه های پیش بینی شده برای هفته تربیت بدنی توضیح داد.
وی با یادآوری اینكه ۲۶ مهرماه روز تربیت بدنی نام گذاری شده است، اظهار داشت: بنا بر این برای یك هفته برگزاركننده برنامه های ویژه هستیم.
احمدی با اشاره به همزمانی این هفته با أربعین حسینی اشاره كرد: مشتاقان زیادی از سراسر كشور در برنامه پیاده روی أربعین حسینی حضور دارند كه این حركت مثبتی است و از نظر ورزشی هم قابل توجه است.
معاون وزیر با اشاره به اینكه «پیش به سمت ایران فعال» شعار منتخب برای هفته تربیت بدنی است، اشاره كرد: مهمترین اولویت توسعه ورزش همگانی است و مهمترین اولویت در این زمینه هم سلامت و نشاط مردم است. ورزش می تواند نقش تاثیرگذاری در دستیابی به اهداف داشته باشد. در واقع سلامت تضمین كننده تلاش ها حركت هاست.
وی در ادامه به نام منتخب برای هر یك از روزهای هفته تربیت بدنی و هدف از انتخاب آنها اشاره نمود و به صحبت های اینگونه افزود: یكی از روزهای این هفته با روز پارالمپیك همزمان است. با كمیته ملی پارالمپیك هماهنگی داشته ایم تا برنامه های این روز بطور ویژه تر اجرا شود.
احمدی با اشاره به اینكه بیشتر از ۹ هزار برنامه در سطح كشور و در هفته تربیت بدنی برگزار می شود، تصریح كرد: برای ۳۱ استان برنامه داریم. ۴۳ فدراسیون هم در اجرای برنامه ها مشاركت دارند ضمن اینكه ۱۰ دستگاه اجرایی همچون صدا و سیما، وزارت بهداشت، نیروهای مسلح و.... هم در اجرای این برنامه ها مشاركت دارند.
معاون وزیر ورزش در بخش دیگری از این نشست اشاره كرد: پیاده روی وزرای بهداشت كشورهای مدیترانه شرقی كه روز گذشته برگزار شد، نخستین برنامه هفته تربیت بدنی بود. شهردار تهران هم در این برنامه حضور داشت.
احمدی با اشاره به اینكه در هفته تربیت بدنی، مسابقات كاركنان دستگاه های اجرایی برگزار می شود، اضافه كرد: تفاهم نامه ای با سازمان بهزیستی خواهیم داشت برای فعالیت ورزشی تمام نهادهای تحت پوشش این سازمان همچون مهدهای كودك و خانه سالمندان؛ این تفاهم نامه در هفته تربیت بدنی منعقد می شود.
وی همین طور اظهار داشت: برای دستیابی به اطلاعات دقیق از میزان فعالیت ورزشی مردم، در هفته تربیت بدنی، پروژه پایه مشاركت مردم در ورزش را با همكاری مركز ملی آمار دنبال خواهیم كرد.
احمدی اظهار داشت: مرحله منطقه ای جام خوشه چین از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته تربیت بدنی است. برگزیدگان نهایی در روزهای دهه فجر برگزار كننده مرحله ملی جام خوشه چین خواهند بود.
به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، عبدالحمید احمدی در قسمتی از نشست خبری خود اظهار داشت: همین طور در هفته تربیت بدنی و در مناطق روستایی هم جشنواره بومی - محلی را خواهیم داشت. همین طور بیشتر از هزار خانه روستایی تجهیز می شوند. یكی از رویكردهای ما این بوده با مشاركت دهیاری ها خانه روستایی ایجاد نماییم و در این هفته پیگیر آن خواهیم بود.
وی به پروژه های ورزشی برای افتتاح در هفته تربیت بدنی اشاره نمود و اظهار داشت: در ۲۹ استان مجموعه ای از پروژه های شهری و روستایی افتتاح می شود. در كل ۲۳۳ پروژه قابل افتتاح داریم كه ۸۶ پروژه شهری و ۱۴۷ پروژه روستایی خواهد بود.
معاون وزیر ورزش در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر كه در ارتباط با بودجه پیش بینی شده برای هفته تربیت بدنی عنوان شد، اظهار داشت: برای پشتیبانی از اجرای برنامه های ورزش همگانی در استان ها، ۱۵ میلیارد تومان توزیع شد تا در اختیار هیات ها قرار بگیرد.
احمدی درباره شرایط فدراسیون ورزش های همگانی كه یك سرپرست جدید دیگر برای آن چند روز قبل تعیین شد، اظهار داشت: سوژه ورزش همگانی در بخش كلان از طرف وزارت ورزش دنبال می شود. در فدراسیون ورزش همگانی هم این مساله را با عنایت به تغییر رویكرد اهتمام كرده ایم پیاده نماییم. ان شاالله ثبات مدیریت در این فدراسیون ظرف سه ماه اجرا می شود.


منبع:

1398/07/24
22:58:01
5.0 / 5
4788
تگهای خبر: المپیك , تیم , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت