برنامه مصوب فقط در اسلحه سابر؛

برگزاری مسابقات جهانی شمشیربازی و ابهام در اعزام نمایندگان ایران

برگزاری مسابقات جهانی شمشیربازی و ابهام در اعزام نمایندگان ایران

به گزارش مرکز اسپرت فدراسیون شمشیربزی در حالی اعزام شمشیربازان اسلحه سابر به جام جهانی مجارستان را مصوب کرده که برای دو اسلحه دیگر و اعزام برون مرزی آنها قبل از رقابت های انتخابی المپیک فعلا برنامه مصوبی ندارد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، فدراسیون جهانی شمشیربازی که به علت پاندمی کرونا مجبور به لغو خیلی از رویدادهای تقویم ۲۰۲۰ خود و همچون بعضی از مسابقات گزینشی المپیک شد، برگزاری این رویدادها امسال میلادی را مصوب کرده تا تکلیف سهمیه های باقی مانده المپیک توکیو و صاحب آنها را مشخص نماید.
طبق تقویم جدید فدراسیون جهانی شمشیربازی، این رقابت ها در هر سه اسلحه اسفندماه برگزار می گردد بگونه ای که مجارستانی ها در بوداپست میزبان شمشیربازان اسلحه سابر هستند تا با برگزاری یک دوره جام جهانی میان آنها تکلیف تک سهمیه تیمی باقی مانده برای المپیک مشخص شود.
همچنین برگزاری مسابقات کلاس A اسلحه اپه در کازان روسیه برای بازه زمانی ۲۹ اسفندماه تا سوم فرودین ماه پیشبینی شده و مقرر است رقابت های اسلحه فلوره هم در قطر برگزار گردد. نتایج این دو رویداد در رنکینگ المپیکی شمشیربازان شرکت کننده اثرگذار خواهد بود. با این وجود فدراسیون شمشیربازی ایران که اعزام شمشیربازان المپیکی اسلحه سابر به مجارستان را مصوب کرده فعلاً برنامه قطعی و صد درصدی برای حضور در روسیه و قطر ندارد در حالیکه اعزام شمشیربازان اسلحه اپه و فلوره به مسابقات زون آسیا برای کسب سهمیه المپیک در دستور کار است.
فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ارتباط با مسابقات روسیه و قطر و اعزام نماینده به آنها هنوز تصمیم قطعی نگرفته ایم چونکه در این دو اسلحه هیچ شانسی برای کسب سهمیه از راه رنکینگ آسیایی و جهانی نداریم.
وی خاطرنشان کرد: شمشیربازان اسلحه اپه و فلوره در هیچیک از رویدادهایی موثر در رنکینگ المپیکی شرکت نداشتند و بنابراین احتمال اینکه از این طریق بتوانند برای المپیک کسب سهمیه کنند، وجود ندارد. تنها شانس ایران برای المپیکی شدن در این دو اسلحه حضور در مسابقات زون آسیا است که در فاصله زمانی ۲۰ فروردین ماه تا ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار می گردد.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این پرسش که «چرا مسابقات روسیه و قطر بعنوان فرصتی برای آماده سازی بهتر شمشیربازان اسلحه اپه و فلوره قبل از زون آسیا در نظر گرفته نشده است؟»، اظهار داشت: فدراسیون حضور در این رویداد را منتفی نکرده اما هنوز هم در مورد اعزام نماینده به آنها تصمیمی نگرفته است. در مورد اسلحه سابر اعزام شمشیربازان به مجارستان قطعی است چون این گونه می توانند برای المپیک آمادگی بهتری داشته باشند. احتمال اینکه در مورد دو اسلحه دیگر هم تصمیمی در خصوص اعزام گرفته شود، وجود دارد.
باقرزاده با اشاره به اینکه فدراسیون جهانی برگزاری رویدادهای اسفندماه را در تقویم خود قرار داده اما هنوز دعوت نامه هیچیک از آنها برای کشورها ارسال نشده است، تصریح کرد: البته فکر می کنم مسابقات قطر در بخش بانوان باشد. در کل برای بخش بانوان که اردوهای آماده سازی آنها از یک هفته دیگر در هر سه اسلحه شروع می شود برنامه ای برای اعزام بین المللی قبل از زون آسیا نداریم اما تلاش این است که در بخش مردان اسلحه اپه و فلوره مانند سابر و قبل از حضور در زون آسیا یک اعزام برون مرزی داشته باشیم. اگر برگزاری این رویدادها منتفی نشود و دعوت نامه آنرا دریافت نماییم، حضور در آنها را بررسی و احتمالاً قطعی می نماییم.
وی همینطور در مورد تعداد شمشیربازان اعزامی - در صورت تصویب حضور- اظهار داشت: تعداد نمایندگان ایران به مسابقات زون آسیا در هر یک از اسلحه های مردان و بانوان یک نماینده است. در صورتی که شرکت در رویدادهای اسفندماه فدراسیون جهانی برای اسلحه اپه و فلوره (مردان) را تصویب نماییم، فرصت اعزام به آنها را به کسانی می دهیم که مقرر است در زون آسیا شرکت داشته باشند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی همینطور تصریح کرد که در ارتباط با نفرات اعزامی به زون آسیا یا رویدادهای مصوب در تقویم فدراسیون جهانی، سرمربیان هر اسلحه تصمیم گیری می کنند و شخصاً هیچ دخالتی در آنها نخواهد داشت.

1399/11/11
21:54:18
0.0 / 5
1024
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , جام جهانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت