كمك مالی ۲۵ هزار دلاری برای خرید تجهیزات وزنه برداری

مرادی: از ارسال تست های دوپینگ بی اطلاعم

مرادی: از ارسال تست های دوپینگ بی اطلاعم

رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: هزینه پرواز تیم وزنه برداری به مسابقات کلمبیا و قهرمان آسیا را کمیته ملی المپیک تقبل می کند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون وزنه برداری بازدید نمود. در این بازدید علاوه بر صالحی امیری، کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، مجید شایسته، علیرضا رحیمی و سید عبدی افتخاری اعضای هیات اجرایی و بهداد سلیمی در این بازدید حضور داشتند. علاوه بر مسؤلان فدراسیون، محمد نصیری، محمد زهتاب و مصطفی حکمت پور پیشکسوتان وزنه برداری هم در این بازدید حاضر بودند.

علی مرادی در ابتدای بازدید اظهار داشت: اردوی تیم ملی بزرگسالان در اهواز در حال برگزاری است و برای مرحله آخر کسب سهمیه المپیک قهرمان آسیا آماده می شوند. برای حضور در مسابقات کلمبیا هم که آن هم گزینشی المپیک است هم در حال برنامه ریزی هستیم. شرایط خدا را شکر خوب است اما تا ایده آل شدن فاصله داریم که البته زمان داریم.

او افزود: ما به هیچ عنوان پول نقد نمی خواهیم چون ۱۰۰ درصد بودجه خویش را گرفته ایم اما ورزشکاران ما از نبود تجهیزات رنج می برند. هزینه خرید تجهیزات مورد نیاز ما بالغ بر ۵۰ هزار دلار می شود. سه سری ست بانوان هم به ما اهدا شد. حق عضویت برای سال ۲۰۲۱ هم اگر پرداخت نشود، گرفتار مشکل می شویم.

مرادی در مورد ارسال پاسخ تست های دوپینگ وزنه برداری اظهار داشت: برای آزمایشات ضد دوپینگ ابهاماتی وجود دارد و به روز بودن تست های کنترل دوپینگ مهم می باشد. ما از اینکه نمونه ها ارسال شده یا خیر اطلاعاتی نداریم. ما ۳۰ نمونه تست دوپینگ گرفته ایم و به ما گفته اند به کلن ارسال شده و پاسخ همه منفی است. کلیدی ترین نکته این است که اگر مشکلی ایجاد شود المپیک را از دست می دهیم.

مرادی همینطور اظهار داشت: ما به سرمربی نزدیک ۱۰ میلیون و مربی حدود ۵ میلیون حقوق می دهیم اما باید حق الزحمه ای که برای مربیان المپیکی ها پرداخت می کنید را به مربی ما پرداخت کنید. تابحال یک مرحله آن پرداخت شده است.

منظمی: در ذهن ها جا افتاده که وزنه برداری مناسب بانوان نیست

مریم منظمی نایب رئیس بانوان فدراسیون اظهار داشت: تابحال سه اردو با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده است. امیدوار هستیم برای قهرمانی آسیا بزرگسالان و جوانان جهان عملکرد مطلوبی داشته باشند. مشکلاتی هست اما دختران آهنین تلاش می کنند مشکلات از پیش روی خود بردارند. در جامعه بانوان وزنه برداری مطرح نشده است و در ذهن مردم این مسئله جا افتاده که وزنه برداری برای بانوان مناسب نمی باشد در حالیکه آنها می توانند در کنار پسران افتخار آفرین باشند.

در ادامه بهداد سلیمی تصریح کرد: من ۱۵ سال شبانه روز در سالن وزنه برداری بودم. پیشکسوتان وزنه برداری چشم و چراغ هر رشته هستند و خوشحالم از این پیشکسوتان دعوت شده است. امیدوارم سال آینده وزنه برداری در المپیک افتخار آفرین باشد.

کیکاووس سعیدی اظهار داشت: وزنه برداری چراغ المپیک را آغاز کرده است و از ۲۱ مدال طلا، ۹ مدال آنرا وزنه برداری گرفته است. ابهاماتی IOC نسبت به فدراسیون جهانی وزنه برداری دارد که امیدوارم حل شود و کرسی خوبی هم نصیب ایران شود.

رضا صالحی امیری در انتها بازدید خاطرنشان کرد: ما با آقای مرادی ارتباط داریم و خواستیم با حضور در فدراسیون، در جریان مشکلات قرار بگیریم. مسئله اصلی فدراسیون مشکل تجهیزات است. ما آمادگی داریم که ارز لازم را واریز نماییم که تجهیزات وزنه برداری را بیاورند. ۲۵ هزار دلار تعهد می نماییم که کمک نماییم و بقیه آن هم بستگی برای شرایط مالی در سال آینده دارد. هزینه پرواز تیم وزنه برداری به مسابقات کلمبیا و قهرمانی آسیا را کمیته ملی المپیک می پردازد.
1399/11/11
13:48:18
0.0 / 5
1122
تگهای خبر: المپیك , برند , تجهیزات , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت