با ابراز رضایت از برگزاری لیگ؛

فضل الله باقرزاده: برخی دیدارهای لیگ شمشیربازی در سطح جهانی بود

فضل الله باقرزاده: برخی دیدارهای لیگ شمشیربازی در سطح جهانی بود

رئیس فدراسیون شمشیربازی با ابراز رضایت از آغاز فصل جدید مسابقات باشگاهی این رشته اظهار داشت: رقابت نزدیک ملی پوشان که گاها در سطح جهانی بود نشان از آمادگی بالای آنها داشت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، فصل جدید مسابقات باشگاهی شمشیربازی از روز گذشته شروع شد. روز نخست این فصل از رقابت ها به برگزاری دیدارهای دور رفت هفت تیم شرکت کننده در اسلحه سابر اختصاص داشت.
در آخر این فصل از مسابقات تیم دانشگاه آزاد که ملی پوشانی همچون مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر ارسباران را در اختیار دارد با ۶ برد و ۱۸ امتیاز صدرنشین شد. اشتاد سازه مشهد که محمد رهبری، محمد فتوحی و نیما زاهدی را در ترکیب خود دارد هم با یک برد کمتر و ۱۶ امتیاز در رده دوم ایستاد و آکادمی شمشیربازی ساری هم با ۱۴ امتیاز سوم شد.
رقابت میان این تیم ها و دیگر حریفان شان در حالی برگزار شد که سال قبل مسابقات باشگاهی شمشیربازی به علت شیوع و گستردگی کرونا پیگیری نشد و طی یک سال قبل هم شمشیربازان همچون ورزشکاران دیگر رشته ها در هیچ رویداد داخلی یا خارجی شرکت نداشتند؛ با این وجود رئیس فدراسیون از کیفیت مسابقات و رقابت میان برخی شرکت کنندگان ابراز رضایت دارد.
فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به خاطر کرونا مسابقات را متفاوت از همیشه برگزار کردیم. هر سال رقابت ورزشکاران و تیم های هر سه اسلحه هم زمان و به صورت تجمیع برگزار می شد و رقابت ها هم مثلاً برای مدت ۱۰ هفته ادامه داشت اما سال جاری به علت بحران کرونا تعداد تیم ها را کاهش دادیم و مسابقات هر مرحله رفت و برگشت را هم محدود به یک هفته کردیم.
وی افزود: با وجود همه این تغییرات اما مسابقات دور رفت اسلحه سابر خیلی خوب و در کیفیتی بالا برگزار گردید. تیم هایی مانند دانشگاه آزاد و اشتاد سازه ملی پوشان را در اختیار دارند. این شمشیربازان طی ۱۱ ماه گذشته از مسابقات کاملاً دور بودند. البته که با همت سرمربی تیم ملی اسلحه سابر در جریان اردوهای ملی برای آنها مسابقات درون اردویی گذاشتیم و حتی پاداش هم در نظر گرفتیم اما در مجموع شمشیربازان در یک سال قبل هیچ رقابت رسمی نداشتند با این وجود حضور قابل توجهی در لیگ داشتند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی تصریح کرد: بیشتر دیدارها میان شمشیربازان و به خصوص ملی پوشان در سطح بالایی برگزار گردید. به صورت مثال رقابت علی پاکدامن و محمد رهبری واقعاً در سطح جهانی بود. در کل اینکه ملی پوشان اسلحه سابر خیلی آماده ظاهر شدند و نشان دادند همان سه مرحله اردویی که برای آنها برگزار شده تا چه حد موثر و مفید بوده است.
باقرزاده با تکیه بر اینکه هفته آینده رقابت های دور رفت اسلحه اپه برگزار می گردد و یک هفته پس از آن هم به برگزاری دیدارهای دور رفت اسلحه فلوره اختصاص دارد و سپس مسابقات وارد مرحله برگشت می شود، در مورد تعداد تیم های شرکت کننده در هر اسلحه و اینکه شرکت کنندگان در اسلحه سابر بیشتر از دو اسلحه دیگر است، توضیح داد.
وی در این حوزه اظهار داشت: به خاطر پاندمی کرونا و ضرورت متمرکز برگزار شدن مسابقات، تعداد تیم ها را کاهش دادیم. البته در اسلحه سابر برگزاری مسابقات تیمی نسبت به دو اسلحه دیگر سریع تر انجام می شود. بعضاً در اسلحه فلوره و اپه برگزاری دیدارهای تیمی یک ساعت هم زمان می برد اما در اسلحه سابر شرایط این گونه نیست. بنابراین در این دو اسلحه (اپه و فلوره) حضور تنها ۵ تیمی را نهایی کردیم اما در اسلحه سابر از ۷ شرکت کننده استفاده می نماییم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی اظهار داشت: هر یک از تیم ها در هر مرحله رفت و برگشت مسابقات اسلحه خود حداقل ۶ - ۵ دیدار برگزارمی کنند. این دیدارها برای دور رفت اسلحه سابر بدون هیچ مشکل و صدمه دیدگی همراه بود. اطمینان داریم در دو اسلحه دیگر هم شرایط با کیفیتی را از تیم ها خواهیم دید.

1399/11/09
16:12:37
0.0 / 5
930
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت