یك پیشكسوت:

مشاوره های اشتباهی به رئیس هیات بسكتبال خوزستان داده می شود

مشاوره های اشتباهی به رئیس هیات بسكتبال خوزستان داده می شود

به گزارش مرکز اسپرت خوزستان پیشکسوت خوزستانی با انتقاد از وضعیت تیم خانه بسکتبال استان در لیگ برتر کشور، اظهار داشت: متاسفانه مشاوره های اشتباهی به رئیس هیات بسکتبال استان داده می شود و این تیم هم اکنون نمی تواند کاری کند و فقط برای این تیم هزینه شده است.


احمد سعیدی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بسکتبال خوزستان و بخصوص تیم خانه بسکتبال در لیگ برتر، اظهار نمود: پیش از شروع سوپر لیگ به دوستان و همکاران گفتم که این تیم دیر بسته شده است و هم اکنون موقع آن نیست که در لیگ حضور پیدا کند. اغلب بازیکن های تیم بومی هستند و سه یا چهار غیربومی هم وارد تیم شده اند که در حد لیگ برتر نیستند.
وی افزود: متاسفانه در تیم خانه بسکتبال از مربیانی استفاده شده که سال ها از بسکتبال دور بوده اند و سرمربی اسبق این تیم هم از تهران بود و سال ها از مربیگری در لیگ برتر فاصله داشت. پیش از شروع لیگ، من و سایر پیشکسوتان و ملی پوشان، انتقادات و پیشنهاداتی به هیات عرضه دادیم و خواهان استفاده از پیشکسوتان و مربیان بومی خوزستان همچون آقایان پژوهان، کعبی، کامروا و... بودیم اما متاسفانه از این بزرگان استفاده نشد و تصمیمات عجولانه ای گرفته شد.
ملی پوش سابق بسکتبال ایران اضافه کرد: این باخت هایی که می بینید را من پیش از شروع لیگ برتر اعلام نموده بودم و گفتم که این تیم زنگ تفریح تیم های دیگر خواهد شد. ببینید ۹ بازی و ۹ شکست، نتیجه کار این تیم است و شاید این جمله درست نباشد اما تیم خانه بسکتبال سبب خفت استان خوزستان شده است.
وی تصریح کرد: چرا بسکتبال باید به دست کسانی سپرده شود که سابقه آن چنانی در آن ندارند؟ خوزستان بازیکنان، مربیان و ملی پوشان بزرگی دارد که از آنها استفاده نشد و این نتایج هم بنابراین به دست آمده اند. پیش از شروع مسابقات گفتم که این تیم خوشبینانه بتواند یک برد در این مسابقات بیاورد و تا این جای کار نتوانسته همان یک برد را هم کسب کند.
سعیدی درباره فعالیت هیات بسکتبال استان خوزستان هم اظهار داشت: آقای پیرعباسی انصافا برای بسکتبال خوزستان زحمت می کشد اما اگر هیات پیش از شروع کار تیم خانه بسکتبال در لیگ، با پیشکسوتان و ملی پوشان استان مشورت می کرد کار به این جا ختم نمی شد. شاید ما از منتقدان باشیم اما سالهای سال است که پیشکسوت های استان در این رشته استخوان خورد کرده اند.
وی ادامه داد: متاسفانه مشاوره های اشتباهی به آقای پیرعباسی داده می شود و این تیم هم اکنون نمی تواند کاری کند، فقط برای این تیم هزینه شده است. طبق شنیده های ما مبلغ قرارداد آقای رمضان ۲۰۰ میلیون تومان بوده است و بعد هم بعد از ۲ ماه با این مربی قطع همکاری می شود آیا این مبلغ کمی است؟ یا خرید بازیکن های خارجی که از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. حساب کنید چقدر پول می شود. درست است که اسپانسر وجود دارد اما یک طرفه و بدون مشورت بزرگان نباید کاری صورت گیرد و همان گونه که می بینید نتیجه چنین تصمیماتی همین نتایج خواهد بود.
این پیشکسوت بسکتبال خوزستان اظهار داشت: خیلی ها می گویند خوزستان در سوپر لیگ و دسته یک حدود ۱۰ تیم دارد، بله درست است اما نتیجه و خروجی این تیم ها چه بوده است؟ شاید این باخت ها برای ما کسب تجربه باشد اما برای مسابقات کشوری چه کار می خواهیم کنیم؟ در هیات قبلی که بنده بعنوان استعدادیاب در آن فعالیت داشتم، حدودا پنج شش قهرمانی داشتیم و ۲ سال بهترین هیات استان شدیم. آقای پیرعباسی می تواند اسپانسر بیاورد اما باید چند پیشکسوت و با تجربه هم در کنار او برای فعالیت بهتر حضور داشته باشند.
او در آخر اظهار داشت: امیدوارم مسؤلان هیات و در راس آن آقای پیرعباسی بتوانند بسکتبال خوزستان را آباد کنند و آنرا به جایگاه واقعی خودش برساند. همان گونه که می دانید خوزستان مهد بسکتبال ایران است و آقای حامد حدادی سرآمد و گل سرسبد آن است. امیدوارم این تجربه خوبی برای دوستان باشد که بدانند یک تنه نمی توان کار کرد.
منبع:

1399/11/04
14:47:02
0.0 / 5
1096
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت