در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

تشریح وضعیت كرونایی سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه

تشریح وضعیت كرونایی سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه

به گزارش مرکز اسپرت سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه که به علت مبتلا شدن به کرونا مجبور به لغو اردوی آماده سازی تیمش شد، می گوید که هیچ نشانه ای از آلودگی به این ویروس ندارد و تنها نتیجه تستش مثبت شده است.علی یعقوبیان که این روزها در قرنطینه به سر می برد در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری اینکه یک هفته قبل از ابتلای خود به ویروس کرونا آگاه شد، اظهار داشت: قرار بود مرحله جدید اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه از شنبه گذشته آغاز شود. طبق آنچه در پروتکل های بهداشتی به آن تاکید شده برای حضور در این اردو تست PCR دادم. این آزمایش را پنجشنبه هفته گذشته دادم و همان روز متوجه مثبت شدن نتیجه آن شدم.
وی افزود: نتیجه تست کرونای من مثبت تشخیص داده شد در حالیکه هیچ نشانه ای از مبتلا شدن به ویروس کرونا نداشتم با این وجود و با وجود خریداری بلیت، سفر خود به اصفهان که محل برگزاری اردو بود را منتفی و دوره قرنطینه ام را آغاز کردم. هنوز هم در مشهد و در قرنطینه هستم در حالیکه همچنان علایم و نشانه ای از مبتلا شدن به کرونا ندارم. حال عمومی و شرایط کلی ام خوب است و مشکل خاصی هم ندارم.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه اضافه کرد: خصوصیت که سبب شیوع متوالی کرونا شده همین است که بعضاً افراد هیچ نشانه ای از مبتلا شدن به آن ندارند و این گونه می شود که بعنوان ناقل سبب گسترده شدن آن می شوند. ما اهالی ورزش به خاطر اجبار بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای حضور در اردوها باید تست بدهیم اما افراد عادی این اجبار را ندارند و همین مساله در شیوع این بیماری اثرگذار می شود.
یعقوبیان با یادآوری اینکه دو هفته باید در قرنطینه کامل باشد، خاطرنشان کرد: یک هفته از دوره قرنطینه ام گذشته است. هفته آینده باردیگر تست می دهم و در صورت منفی بودن نتیجه تست درخواست پیگیری اردوهای آماده سازی تیم اسلحه اپه را به فدراسیون عرضه می کنم.
وی تصریح کرد: تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه باید برای حضور در مسابقات زون آسیا که آخرین مرحله گزینشی المپیک به حساب می آید، آماده شود. تابحال دو مرحله از اردوی آماده سازی تیم را برگزار کرده ایم، در آستانه اردوی سوم بودیم که مبتلا شدن من به کرونا سبب لغو آن شد. بلافاصله بعد از بهبودی کامل اردوها را از سر می گیریم تا بیشتر از این برای حضور در مسابقات زون آسیا زمان از دست ندهیم.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه با اشاره به اینکه طبق برنامه اولیه رقابت های زون آسیا باید ۲۰ فروردین ما برگزار شود، تصریح کرد: البته در مورد برگزاری قطعی این رقابت ها همچنان اما و اگرهایی وجود دارد به خصوص که فدراسیون جهانی زمان دقیق برگزاری را اعلام نکرده است. امیدواریم در مورد این مسابقات بحث کنسلی مطرح نشود باآنکه شانس خیلی بالایی برای کسب سهمیه نداریم.
وی با تکیه بر اینکه ایران با یک شمشیرباز در اسلحه اپه در مسابقات زون آسیا شرکت می کند در مورد چگونگی انتخاب ورزشکار اعزامی اظهار داشت: محمد رضایی طادی و محمد رضایی دو شمشیرباز این اسلحه هستند که گزینه های اصلی برای اعزام به حساب می آیند. اسفندماه طی پنج مرحله میان این دو نفر رقابت انتخابی برگزار می نماییم تا شمشیرباز اعزامی مشخص شود.
یعقوبیان همینطور در مورد حواشی که اخیراً پیرامون تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه و در ارتباط با حضور یا عدم حضور برای ورزشکاران در اردوی آماده سازی این تیم بوجود آمده بود، اظهار داشت: فکر می کنم این حواشی در ارتباط با همین رقابت های زون آسیا و انتخاب شمشیرباز اعزامی برای آن بود وگرنه مبحث دیگری در ارتباط با تیم وجود ندارد که بخواهد منجر به چنین حواشی شود. این حواشی هم در حالی ایجاد که در کل شانس خیلی بالایی برای کسب سهمیه نداریم، شانس اسله اپه ایران برای کسب سهمیه متوسط است.


منبع:

1399/11/01
22:35:50
0.0 / 5
983
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت