تأمین ذخیره كیت نمونه گیری در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

تأمین ذخیره كیت نمونه گیری در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ

به گزارش مرکز اسپرت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) با در نظر گرفتن افزایش نمونه های دوپینگ در ماههای آینده مبادرت به خریداری کیت نمونه گیری و متعلقات آن برای تأمین ذخیره تجهیزی خود کرده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، برگزاری سی و دومین دوره بازی های المپیک در مردادماه سال آینده و اعزام کاروان پاک به این دوره بازی ها، ملزم به کنترل دوپینگ ورزشکاران است که نمونه گیری یکی از مهم ترین بخش های آن بشمار می رود.
گرفتن تست دوپینگ از ورزشکاران نیازمند در اختیار داشتن به اندازه «کیت» نمونه گیری است در حالیکه طی ماه های گذشته افزایش قیمت دلار، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را برای خریداری کیت و متعلقاتش با مشکل مواجه کرده بود تا آنجا که منجر به درخواست فدراسیون پزشکی ورزشی از وزارت ورزش برای حمایت مالی در این حوزه هم شد.
با حمایت های صورت گرفته اما کیت های مورد نیاز ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از سوئیس خریداری شده و بزودی در اختیار این نهاد قرار می گیرد. بدین ترتیب ذخیره «کیت نمونه گیری» برای دو سال آینده تأمین شده است. ازاین رو نادو از این حیث مشکلی برای کنترل دوپینگ ورزشکاران و به خصوص المپین ها ندارد.
ستاد ملی مبارزه با دوپینگ معمولاً در فاصله نزدیک به رویدادی مانند بازی های المپیک حجم نمونه گیری از ورزشکاران را با هدف ارزیابی مداوم وضعیت ورزشکاران المپیکی بالا می برد طوری که معمولاً بین ۲ تا ۳ باز از هر یک از آنها نمونه گیری می شود.


منبع:

1399/11/01
18:16:50
0.0 / 5
926
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت