كیكاوس سعیدی تشریح كرد

دستورالعمل مجمع عمومی كمیته ملی المپیك

دستورالعمل مجمع عمومی كمیته ملی المپیك

به گزارش مرکز اسپرت به قول دبیرکل کمیته ملی المپیک بررسی درخواست برخی فدراسیون ها برای عضویت در مجمع این کمیته همچون محورهای مورد بحث در مجمع عمومی هفته آینده خواهد بود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، چهل و هشتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک هفته یکشنبه هفته آینده در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار می گردد. این مجمع که از ساعت ۹: ۳۰ با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان شروع شده و به مدت سه ساعت ادامه خواهد داشت بیشتر به عملکرد کمیته ملی المپیک در حوزه های مختلف و به خصوص مالی اختصاص دارد.
با این حال برای مجمع ۵ بهمن ماه دستورالعمل های دیگری هم در نظر گرفته شده که عرضه گزارش وضعیت کاروان ایران برای حضور در بازی های المپیک توکیو و بررسی درخواست های مطرح شده توسط برخی فدراسیون ها جهت عضویت در مجمع همچون آنها است.
دستورالعمل های مصوب برای مجمع هفته آینده کمیته ملی المپیک به این شرح است:
* عرضه گزارش عملکرد سال ۹۸ کمیته ملی المپیک
* عرضه گزارش موسسه حسابرسی قانونی در مورد عملکرد مالی سال ۹۸
* عرضه گزارش خزانه دار کمیته در مورد بودجه ۹۸ و ۹۹
* تعیین حسابرس قانونی برای سال ۱۴۰۰
* بررسی شاخصهای توزیع بودجه ۱۴۰۰ به منظور تصویب نهایی
* گزارش نصرالله سجادی از کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو
* بررسی و تصویب برخی آیین نامه های پیشنهادی
* استخدام المپین ها در کمیته ملی المپیک
* بررسی برخی درخواست های مطرح شده برای عضویت در مجمع کمیته ملی المپیک
به گفته کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک صحبت های سیدرضا صالحی امیری در مورد مسائل کلان این کمیته و همینطور صحبت های راهبردی وزیر ورزش بخش های دیگری از مجمع را به خود اختصاص می دهند.
حضور بدون رای ۴ نفر و بررسی افزایش تعداد اعضا
سعیدی در گفتگو با خبرنگار مهر همینطور در مورد درخواست های مطرح شده برای عضویت در مجمع کمیته ملی المپیک اظهار داشت: فدراسیون هایی مانند ورزش های ناشنوایان و بیماری های خاص متقاضی عضویت در مجمع کمیته هستند. این مساله ای بود که تصمیم گیری در مورد آن مستلزم طرح و بررسی در مجمع بود تا نظر اعضای مجمع هم در مورد آن لحاظ شود. ازاین رو مقرر است در مجمع هفته آینده این مورد مطرح و تصمیم قطعی در مورد آن اتخاد شود.
وی با یادآوری اینکه ترکیب فعلی مجمع کمیته ملی المپیک متشکل از ۶۹ نفر است، تصریح کرد: طبق منشور المپیک تعداد نفراتی که از سوی رشته های المپیکی عضو مجمع هستند باید نسبت به دیگر اعضا غالب باشند. در ترکیب فعلی مجمع نمایندگان ۲۹ رشته المپیکی و ۶ ورزشکار المپیکی حضور دارند. یعنی در مجموع ۳۵ عضو المپیکی داریم و ۳۴ عضو غیر المپیکی؛ در بررسی درخواست های مطرح شده باید این مهم را به شدت در نظر داشته باشیم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همینطور خاطرنشان کرد: ۴ نفر از اعضای مجمع عضو هیات اجرایی بودند که بعنوان رئیس فدراسیون وارد ترکیب هیات اجرایی شدند ولی اکنون دیگر ریاست فدراسیون های خویش را بر عهده ندارند. بنابراین این چهار نفر بدون حق رای در مجمع شرکت می کنند.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همینطور در مورد چگونگی برگزاری مجمع عمومی این کمیته اظهار داشت: در مورد چگونگی برگزاری مجمع از فدراسیون پزشکی ورزشی استعلام خواهیم گرفت اما مبنای کلی این است که مجمع به صورت حضوری برگزار گردد. در عین حال شرایطی مهیا شود تا کسانی هم که امکان حضور در محل را ندارند بتوانند به صورت وبینار در جریان مجمع قرار بگیرند.

1399/10/30
22:42:01
0.0 / 5
1043
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت