تراكتور یك - استقلال ۳

استقلال انتقام گرفت و صدرنشین شد

استقلال انتقام گرفت و صدرنشین شد

مصاف تراکتور و استقلال در هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال با برتری 3 بر یک آبی پوشان پایتخت به انتها رسید.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، در جریان هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر، دو تیم تراکتور و استقلال به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با پیروزی ۳ بر یک شاگردان محمود فکری به پایان رسید.
گل های این بازی را شیخ دیاباته در دقایق ۳۹ و ۶۳ و مهدی قایدی در دقیقه ۶۰ برای استقلال به ثمر رساندند و تک گل تراکتور را محمد عباس زاده در دقیقه ۸۰ به ثبت رساند.
با این نتیجه، استقلال با ۲۲ امتیاز موفق شد باردیگر به بالای جدول رقابت های لیگ برتر فوتبال بازگردد و تراکتور با ۱۶ امتیاز در جایگاه پنجم جدول ایستاد.
نیمه اول
بازی در دقایق ابتدایی در میانه میدان در جریان بود. استقلال در لحظات اول بازی اهتمام داشت، فرصت هایی برای خود در نیمه زمین تراکتور بوجود آورد اما موقعیت های آبی پوشان راه به جایی نبرد.
نخستین موقعیت بازی در دقیقه ۹ رقم خورد. مهدی قایدی با حضور در سمت چپ محوطه جریمه حریف، توپ را به روی دروازه تراکتور فرستاد اما ضربه شیخ دیاباته نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد و از بالای دروازه سرخ های تبریزی به بیرون رفت.
استقلال پس از این موقعیت به فشار خود روی دروازه تراکتور ادامه داد. در دقیقه ۱۳ آبی ها روی یک کار ترکیبی، مهدی قایدی را در محوطه جریمه تراکتور صاحب موقعیت کردند اما ضربه این بازیکن به مدافع حریف برخورد کرد. شاگردان محمود فکری معتقد بودند توپ به دست بازیکن تراکتور برخورد کرده است.
نخستین موقعیت جدی تراکتور در دقیقه ۲۹ رقم خورد. ارسال مهدی تیکدری از سمت چپ محوطه جریمه استقلال، محمد عباس زاده را صاحب موقعیت کرد و ضربه این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه آبی ها به بیرون رفت.
گل اول این بازی در دقیقه ۳۸ به ثمر رسید. شیخ دیاباته با حضور در محوطه جریمه تراکتور و روی اشتباه مسعود شجاعی صاحب موقعیت شد و با دریبل یکی از بازیکنان تراکتور و با ضربه پای راست، گل اول این بازی را به ثمر رساند.
در ادامه تلاش تراکتور برای جبران نتیجه در نیمه اول، ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با پیروزی یک بر صفر آبی پوشان پایتخت به اتمام برسد.
نیمه دوم
نیمه دوم این بازی با حملات نصفه و نیمه تراکتور شروع شد. شاگردان مسعود شجاعی اهتمام داشتند در نیمه دوم توپ و میدان را تحت کنترل داشته باشند و گل خورده نیمه اول را جبران کنند.
در دقیقه ۵۵ استقلال نخستین موقعیت خودرا به دست آورد. ارسلان مطهری با پاس خود در محوطه جریمه حریف، شیخ دیاباته را صاحب موقعیت کرد اما میثم تیموری شیخ دیاباته را سرنگون کرد و نگذاشت دیاباته ضربه خوبی به توپ بزند.
۵ دقیقه بعد استقلال به گل دوم رسید. مهدی قایدی روی اشتباه باردیگر مدافعان تراکتور و روی پاس ارسلان مطهری، صاحب موقعیت شد و این بازیکن با نفوذ به محوطه جریمه حریف، موفق شد گل دوم بازی را به ثمر برساند.
تراکتور پس از دریافت گل دوم، چیزی برای از دست دادن نداشت و اهتمام کرد حملات خودرا روانه دروازه استقلال کند. در دقیقه ۶۲ بازیکن تراکتور در پشت محوطه جریمه استقلال، شوتی روانه دروازه مظاهری کرد که با اختلاف از بالای دروازه آبی ها به بیرون رفت.
تراکتور در دقیقه ۶۳ گل سوم را هم از استقلال دریافت کرد. شاگردان مسعود شجاعی باز هم روی اشتباه مدافعان، حریف را صاحب موقعیت کردند. داریوش شجاعیان روی تزلزل مدافعان تراکتور توپ را به مهدی قایدی در سمت راست محوطه جریمه حریف داد و این بازیکن توپ را برای دیاباته ارسال کرد تا این بازیکن با یک ضربه چیپ گل سوم بازی را به ثمر برساند.
شاگردان مسعود شجاعی پس از دریافت گل سوم تعویض های هجومی خودرا انجام دادند تا بتوانند گل های خورده را جبران کنند و در مقابل، استقلال یک مدافع به زمین فرستاد تا شکل دفاعی تری به خود بگیرد.
تراکتور در ادامه اهتمام داشت موقعیت هایی روی دروازه استقلال بوجود آورد اما بی دقتی بازیکنان سرخ پوش تبریزی نگذاشت تا نتیجه بازی تغییر کند. در دقیقه ۷۶ محمدرضا خانزاده روی سانتر ارسالی بازیکن تراکتور در محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت شد اما ضربه سر این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.
تراکتور در دقیقه ۸۰ یکی از گل های خورده را جبران کرد. محمد عباس زاده در مصافی تک به تک با مظاهری موفق شد گل اول تراکتور را به ثمر برساند تا نتیجه بازی ۳ بر یک شود.
تراکتور در ادامه بازهم اهتمام داشت به دروازه استقلال حمله کند. در دقیقه ۸۳ محمد عباس زاده روی یک سانتر ارسالی می توانست گل دوم تراکتور را به ثمر برساند اما ضربه سر خطرناک این بازیکن با واکنش مظاهری همراه بود.
استقلال در دقایق پایانی تحت فشار حملات شاگردان مسعود شجاعی بود و اهتمام داشت با دفع حملات این تیم، نتیجه بازی را به نفع خود حفظ کند.
در آخر تلاش تراکتور برای جبران نتیجه کافی نبود تا این بازی با پیروزی ۳ بر یک آبی پوشان پایتخت اختتام یابد و استقلال با این برد، به صورتی انتقام شکست فینال جام حذفی فصل گذشته را از تراکتور گرفته باشد.
ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمد حسین مرادمند (دقیقه ۶۹- سیاوش یزدانی)، محمد دانشگر، محمد نادری (دقیقه ۸۶- متین کریم زاده)، وریا غفوری، مهدی مهدی پور، مسعود ریگی، داریوش شجاعیان (دقیقه ۷۴- فرشید اسماعیلی) (دقیقه ۸۶- بابک مرادی)، شیخ دیاباته، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.
ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، میثم تیموری، وفا هخامنش، هادی محمدی (دقیقه ۷۲- محمدرضا خانزاده)، میلاد فخرالدینی (دقیقه ۷۲- اشکان دژاگه)، اکبر ایمانی، حمید بوحمدان (دقیقه ۸۰- عکاشه حمزاوی)، سعید مهری (دقیقه ۷۲- محمد قادری)، مهدی تیکدری، مسعود شجاعی و محمد عباس زاده.1399/10/29
17:42:15
0.0 / 5
1035
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت