هشدار فدراسیون كوهنوردی در مورد احتمال وقوع بهمن در آخر هفته

هشدار فدراسیون كوهنوردی در مورد احتمال وقوع بهمن در آخر هفته

مرکز اسپرت: طبق پیش بینی شرایط جوی برای روزهای پایانی هفته، وقوع بهمن در ارتفاعات شمالی تهران بعید به نظر نمی رسد. بدین سبب کوهنوردان باید مراقبت های لازم را داشته باشند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، باتوجه به در پیش بودن روزهای پایانی هفته که معمولاً با اقدام برخی افراد و کوهنوردان برای صعود هم راه است و اتفاقات ناگواری که اخیراً شاهد آن بودیم، فدراسیون کوهنوردی طی اطلاعیه ای پیش بینی انجام شده از شرایط جوی دو روز آینده را اعلام و بر احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات شمالی تهران تاکید نمود.
در این اطلاعیه که فقط مربوط به پیش بینی جوی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۵ و ۲۶ دی ماه) است نسبت به وقوع تندبادهای شدید و کولاک در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز، زاگرس شمالی و مرکزی و همین طور نیمه غربی کشور هشدار داده شده است. همین طور اعلام شده که وزش باد گرم خیلی شدید در دامنه های شمالی البرز همراه با کولاک، وقوع بهمن در مناطق مستعد به ویژه دامنه های البرز و بارش پراکنده برف در شمال غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز پیش بینی شده است.
در اطلاعیه فدراسیون کوهنوردی برای پیش بینی شرایط جوی روز «پنجشنبه» آمده است:
* موجی قوی از شمال غرب وارد کشور می شود که سبب وزش باد شدید و خیلی شدید در بخش های شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس شمالی می شود.
* در دامنه های شمالی البرز، وزش باد گرم شدید و خیلی شدید سبب کولاک و افزایش دما می شود.
* این شرایط می تواند منجر به افزایش ذوب برف و شکستن نقاب های برفی و وقوع بهمن شود.
* برای ساعات عصر و شب علاوه بر وزش باد شدید در ارتفاعات شمال غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز، بارش پراکنده برف پیش بینی می شود.
همچنین در این اطلاعیه، شرایط جوی روز جمعه اینطور پیش بینی شده است:
* تداوم باد شدید و خیلی شدید در نیمه غربی کشور، شامل ارتفاعات البرز، زاگرس، شمال غرب و به تدریج شمال شرق کشور به ویژه ساعات بامداد تا عصر، همراه با کولاک برف و احتمال بهمن.
* وزش باد گاهی شدید در زاگرس مرکزی، ارتفاعات کرمان و با شدت کمتر ایران مرکزی
* بارش پراکنده برف در شمال غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز همراه با سرمایش شدید
* تداوم باد گرم خیلی شدید در دامنه های شمالی البرز همراه با کولاک و احتمال وقوع بهمن
* برای ارتفاعات شمال تهران، بامداد پنجشنبه وزش باد شدید و از عصر پنجشنبه تا غروب جمعه، افزایش ابر و وزش باد خیلی شدید همراه با کولاک و بارش پراکنده برف و احتمال وقوع بهمن پیش بینی می شود.


منبع:

1399/10/25
13:35:43
0.0 / 5
892
تگهای خبر: فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت