در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

تاكید بر عدم صعودهای انفرادی و ورود به مسیرهای ناشناخته

تاكید بر عدم صعودهای انفرادی و ورود به مسیرهای ناشناخته

مرکز اسپرت: رئیس فدراسیون کوهنوردی با اشاره به شرایط جوی پیش بینی شده برای پنجشنبه و جمعه پیش رو، علاقمندان به صعود را از اقدام انفرادی دراین زمینه و همین طور ورود به مسیرهای ناشناخته منع کرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، فدراسیون کوهنوردی امروز چهارشنبه طی اطلاعیه ای نسبت به احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات شمالی تهران طی دو روز آینده و در نظر داشتن این مهم برای افرادی که قصد صعود دارند، هشدار داد.
در همین رابطه رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر خطرناک بودن شرایط جوی روزهای پایانی هفته کوهنوردان و علاقمندان به صعود را از «صعودهای انفرادی» و «ورود به مسیرهای ناشناخته» منع کرد.
وی اظهار داشت: هوای منطقه البرز در دو هفته اخیر آرام و البته همراه با آلودگی های شهری بود. خوشبختانه طبق پیش بینی ها طی ساعات آینده وزش باد خواهیم داشت که به برطرف شدن آلودگی کمک می نماید اما این مهم همراه با کولاک و طوفان است که در منطقه البرز مرکزی شدت بیشتری خواهد داشت.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به پیش بینی شرایط جوی که توسط کمیته هواشناسی این فدراسیون انجام شده است، اشاره کرد: این پیش بینی حکایت از این دارد که در منطقه البرز کولاک شدیدی خواهیم داشت که همراه با کاهش قابل توجه دما است. همین مسئله لزوم توجه به هشدارها برای صعود را بیشتر می کند.
زارعی خطاب به افرادی که قصد صعود به مناطق کوهستانی را در ایام پایانی هفته را دارند، اشاره کرد: تقاضا می نماییم این افراد رعایت شرایط را کرده و از صعود انفرادی و همین طور ورود به مسیرهای ناشناخته اجتناب کنند.
وی اشاره کرد: مسیرهای شناخته شده و دارای پناهگاه، مسیرهایی هستند که برای صعود علاقمندان سفارش می شود. این افراد حتما همراه با تیم های باشگاهی خود وارد مناطق کوهستانی شوند.
توجه به سفارش های ایمنی ستاد اطلاع رسانی هیات های استانی و همچون هیات تهران و همین طور نیروهای جمعیت هلال احمر دیگر موردی بود که رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به آن تاکید داشت تا حتی الامکان از بروز حادثه جلوگیری شود.


منبع:

1399/10/24
23:54:10
0.0 / 5
891
تگهای خبر: باشگاه , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت