در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

وضعیت زهرا نعمتی از زبان مربی اختصاصی اش

وضعیت زهرا نعمتی از زبان مربی اختصاصی اش

بهزاد پاکزاد که از دو ماه پیش بعنوان مربی اختصاصی، زهرا نعمتی را در پیگیری تمریناتش همراهی می کند با اعلان اینکه او به 30 درصد از آمادگی مورد نظر دست یافته از روند کاری اش ابراز رضایت کرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، زهرا نعمتی سال قبل با کسب سهمیه لازم، تکلیف خودرا برای حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص کرد اما وی که در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو حضور داشت برای دوره جدید این بازی ها همچنان در کوشش برای کسب سهمیه است.
به همین منظور زهرا نعمتی از دو ماه پیش زیر نظر بهزاد پاکزاد که بعنوان مربی اختصاصی اش معرفی شده پیگیر تمریناتش است تا همزمان هم جهت شرکت در پارالمپیک توکیو آماده شود و هم کسب سهمیه المپیک توکیو و پس از آن حضور در این دوره بازی ها.
این مربی از وضعیت تمرینی این کماندار - پاراکماندار ریکرو کشورمان طی مدت زمانی که به صورت اختصاصی کنار او قرار دارد، ابراز رضایت می کند و تاکید دارد که به شکلی این روند ادامه پیدا می کند که جهت شرکت در رویدادهای پیش رو به اوج آمادگی برسد.
بهزاد پاکزاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: زهرا نعمتی در مرحله قبلی اردو به ۲۰ درصد از آمادگی مورد نظر دست یافت و در این اردو هم ۱۰ درصد دیگر به آمادگی او افزوده شد. ۳۰ درصد آمادگی که زهرا نعمتی فعلاً از آن برخوردارست دقیقاً مطابق با هدف و برنامه ریزی مورد نظر است.
وی افزود: هیچ نیازی نیست در این مقطع زمانی که هنوز چند ماه به اعزام زهرا نعمتی به رویدادهای مصوب باقی مانده او را به آمادگی مثلاً ۶۰ - ۵۰ درصد برسانیم. این حد از آمادگی و حتی بیشتر از آن در این مرحله از تمرینات اصلاً جالب نیست. روند آماده سازی باید به شکلی جلو برود که ورزشکار به صورت تدریجی به آمادگی خود اضافه کند طوری که هنگام برگزاری رویداد در اوج آمادگی باشد.
این مربی با تاکید بر اینکه تمرینات زهرا نعمتی در سایت تیروکمان آزادی که به لحاظ تجهیزات مجهز و به روز است، پیگیری می شود، به رویدادهای مصوب و پیش رو اشاره نمود و اظهار داشت: سال آینده تیم ملی تیروکمان در سه رویداد آسیایی و جهانی شرکت می کند که زهرا نعمتی هم در همه آنها حضور خواهد داشت. اردیبهشت ماه مسابقات کاپ آسیا در تایلند انجام می شود. پس از چین میزبان کاپ جهانی است و خردادماه هم رقابت های جام جهانی فرانسه را خواهیم داشت.
وی در این رابطه اضافه کرد: هدف اصلی جام جهانی فرانسه است که بعنوان آخرین رویداد گزینشی المپیک اهمیت زیادی برای مان دارد. تیروکمان ایران فعلاً یک سهمیه برای المپیک دارد و امیدوار از حضور در مسابقات فرانسه بتواند تعداد سهمیه های خودرا افزایش دهد. این امیدواری در مورد زهرا نعمتی هم وجود دارد.
پاکزاد با تاکید بر اینکه طی ماه های گذشته به سبب کرونا و لغو کارهای ورزشی هیچ رویدادی برگزار نشد که کمانداران کشورمان بتوانند در آن شرکت داشته باشند، اشاره کرد: چند هفته ای است که مسابقات باشگاهی کشور شروع شده است. کمانداران از همین رقابت های داخلی برای جبران عقب ماندگی خود در این بخش استفاده می نمایند.
مربی اختصاصی زهرا نعمتی در مورد وضعیت رکوردی وی و وضعیتش نسبت به حریفانش اینطور توضیح داد: تیروکمان یک رشته رکوردی است که در آن وضعیت رکوردی حریفان خیلی مد نظر نیست. در حقیقت بهترین حالت در نظر داشتن رکورد خودِ ورزشکار است و اینکه مرحله به مرحله ارتقای عملکرد داشته باشد.
وی اشاره کرد: به دنبال معجزه نیستیم. هر ورزشکاری به خصوص در رشته های رکوردی باید نسبت به خودش سنجیده شود. زهرا نعمتی هم نسبت به خودش در وضعیت خوبی قرار دارد. رکورد تیروکمان بانوان ایران در اختیار زهرا نعمتی است. وی باید این موقعیت را حفظ نموده و ارتقا دهد و اینطور مسیر آماده سازی برای کسب سهمیه المپیک را دنبال کند.
پاکزاد در آخر و در پاسخ به این پرسش که «برای زهرا نعمتی و کسب سهمیه المپیکی او چه شانسی قائل هستید؟»، اظهار داشت: اصلاً قابل پیش بینی نیست. چه بسا در مرحله مقدماتی یک رویداد، ورزشکار در آخرین رده قرار بگیرد اما در مرحله حذفی بتواند خودرا بالا بکشد. زهرا نعمتی یکبار برای المپیک کسب سهمیه کرده و نشان داده توانایی این کار را دارد. امیدواریم در فرانسه هم بتواند از توانایی اش برای کسب سهمیه استفاده درست را داشته باشد.

1399/10/24
12:58:59
0.0 / 5
1157
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت