تحولی جدید در ورزش همگانی؛

مرادی: لیگ تندرستی برای نخستین بار در ایران

مرادی: لیگ تندرستی برای نخستین بار در ایران

به گزارش مرکز اسپرت رئیس سازمان آمادگی جسمانی از آغاز لیگ تندرستی ایران در هفته نخست بهمن ماه اطلاع داد و اظهار داشت: این برای نخستین بار است که چنین لیگی در ورزش همگانی کشور برگزار می گردد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از فدراسیون همگانی، محمد مرادی ضمن اشاره به برگزاری لیگ تندرستی ایران اظهار داشت: لیگ تندرستی ایران برای اولین بار در ورزش کشور و با هدف افزایش آمادگی جسمانی و کاهش کم تحرکی در اقشار مختلف برگزار می گردد.
وی در تشریح بیشتر این رویداد تصریح کرد: برای اولین بار است که در تاریخ ورزش همگانی شاهد بکارگیری ظرفیت تمامی استان ها و شهرستانهای کشور و برگزاری این رویداد با این حجم از مخاطب هستیم.
مرادی در ارتباط با علت برگزاری این لیگ و دوره برگزاری آن اضافه کرد: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی و مطالعات انجام شده، حداقل زمانی که باید یک سری فعالیت ها صورت گیرد تا منجر به تغییر رفتار پایدار شود حدود ۶۴ روز است. بر همین مبنا اولین دوره لیگ تندرستی ایران در ۸ هفته برگزار می شود.
رئیس سازمان آمادگی جسمانی از طراحی مکانیسمی دقیق جهت ارزیابی مشارکت استان ها در لیگ تندرستی اطلاع داد و اضافه کرد: با در نظر گرفتن مبحث جمعیت استانی جهت ارزیابی عادلانه، میزان مشارکت نسبت به جمعیت هر استان مشخص می شود و این موارد طبق جمعیت هر استان کنترل خواهد شد، هر استانی که در جلب مشارکت بیشتر مردم در ورزش همگانی موفق تر عمل کند، در جدول رتبه مناسب تری خواهد داشت.
مرادی افزود: فصل نخست لیگ تندرستی ایران در یک گروه ۳۲ تیمی برگزار می شود و پس از آخر این فصل، ۱۶ تیم اول در لیگ برتر تندرستی ایران در فصل آینده حضور خواهند داشت و ۱۶ تیم نیمه پایین جدول در لیگ دسته یک حضور خواهند داشت
مرادی در انتها اظهار داشت: مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولین ارشد ورزش کشور برگزار می شود و علاوه بر هیات ها، انجمن ها و کمیته های برتر، به شرکت کننده هایی که بیشترین مشارکت را در لیگ داشته باشند جوایزی اهدا خواهد شد.


منبع:

1399/10/22
15:16:32
0.0 / 5
1232
تگهای خبر: تیم , فدراسیون , لیگ برتر , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت