پول بگیر، استراحت كن!

پول بگیر، استراحت كن!

مرکز اسپرت: چرا بازیکنان میلیاردی به همین راحتی باید باشگاه ها را از خدماتشان محروم کنند؟ آیا محاسبه کرده اید این سهل انگاری ها چقدر هزینه روی دست باشگاه ها می گذارد؟به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «بخشی از تکراری ترین اخبار فوتبال ایران مربوط به مجازات بازیکنان بابت رفتارهای غیر حرفه ای آنهاست؛ این که فلان بازیکن با دستور کادر فنی در اختیار باشگاه قرار گرفته و تا اطلاع ثانوی از حضور در تمرینات و مسابقات محروم است. امکان ندارد در یک لیگ استاندارد و درست و حسابی چنین اخباری به این شکل گسترده و چشم گیر منتشر شود اما در ایران چپ و راست از این خبرها داریم. بعنوان مثال در همین چند هفته ای که از لیگ بیستم پشت سر گذاشته شده، در دو تیم محبوب پرسپولیس و استقلال چندین نمونه برخورد انضباطی با بازیکنان داشته ایم. در استقلال ابتدا فرشید اسماعیلی برای چند هفته از حضور در تمرینات تیم منع شد و بعد از آن نوبت به هرویه میلیچ رسید که در اختیار باشگاه قرار بگیرد. در پرسپولیس هم الان سعید آقایی یک کارت قرمز غیر فنی در بازی با ذوب آهن گرفته و بنا بر این مسابقه مهم پیش رو برابر سپاهان را از دست داده است. فارغ از این که یحیی گل محمدی سرگیجه گرفته که جناح چپ تیمش را در چنین مسابقه مهمی چطور باید پر کند، پرسش اینجاست که چرا بازیکنان میلیاردی به همین راحتی باید باشگاه ها را از خدماتشان محروم کنند؟ آیا محاسبه کرده اید این سهل انگاری ها چقدر هزینه روی دست باشگاه ها می گذارد؟

بیایید یک حساب سرانگشتی کنیم! ارزان ترین بازیکن فیکس پرسپولیس و استقلال شاید رقم قراردادش سه میلیارد تومان باشد. اگر هر کدام از سرخابی ها در هر فصل ۳۰ بازی لیگی و ۱۰ بازی در تورنمنت های دیگر برگزار کنند، بازیکن مورد نظر در ازای دریافت این دستمزد باید ۴۰ بار به میدان برود؛ یعنی هر بازی ۷۵ میلیون تومان. بدین سان اگر یک بازیکن دو مسابقه تیمش را با سهل انگاری و بی مبالاتی از دست بدهد، ۱۵۰ میلیون تومان گرفته، بی آن که برای تیمش کاری کرده باشد. تازه اینها حداقل رقم است؛ در غیر این صورت گفته می شود قرارداد بازیکنی مثل فرشید اسماعیلی با باشگاه استقلال پنج میلیارد تومان بوده است. فرشید بتازگی پنج بازی را به سبب اختلافاتی که با مدیران باشگاه داشت از دست داد و نتوانست برای آبی ها به میدان برود. بدین سان وی در همین پنج مسابقه به اندازه ۶۲۵ میلیون تومان به باشگاه ضرر زده است. واقعا چرا باید این طور باشد؟

در خیلی از مواقع پس از بی انضباطی بازیکنان، اخباری منتشر می شود در خصوص این که باشگاه مثلا ۱۰ یا ۱۵ درصد از رقم قرارداد را از آنها بعنوان جریمه کسر کرده، اما اهالی پیگیرتر فوتبال می دانند که این تنبیهات عموما صوری است و جنبه واقعی ندارد. تازه اگر غیر از این باشد، بعدا با دو پیروزی پی در پی با افتخار و شادمانی بخشوده می شود و کسی هم اصلا پیگیر ماجرا نخواهد بود.

متاسفانه باشگاه ها بازندگان همیشگی این ماجراها هستند. امروز میلیچ با وجود عقد قرارداد دلاری و هزینه های بالای اسکان خانواده اش در اختیار باشگاه قرار می گیرد و لابد چون چنین مسائلی در قراردادش دیده نشده، پولش را هم تمام و کمال باید بدهند. یکی مثل سعید آقایی هم پس از آن محرومیت ناشیانه تازه سرش را بالا می گیرد و می گوید: «ببخشید آن طور که شایسته بود حق بازیکن حریف را کف دستش نگذاشتم.» غم انگیزتر از همه هم این که قسمتی از هواداران، معمولا حامی بازیکن خاطی هستند و فشار را متوجه باشگاه می کنند.»

منبع:

1399/10/15
13:54:39
0.0 / 5
1173
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت