انتخاب ورزشگاه امام رضا (ع) به عنوان آكادمی تخصصی آموزش دوومیدانی

انتخاب ورزشگاه امام رضا (ع) به عنوان آكادمی تخصصی آموزش دوومیدانی

به دنبال تفاهمنامه ای که میان آستان قدس رضوی و فدراسیون دوومیدانی منعقد شد، ورزشگاه امام رضا (ع) به عنوان مرکز و آکادمی تخصصی آموزش دو و میدانی شروع به فعالیت خواهدنمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، به دنبال عقد تفاهم نامه بین فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی مقرر است ورزشگاه امام رضا (ع) در شهر مشهد که قبل تر بعنوان پایگاه آموزش دو و میدانی کشورهای اسلامی عرضه شد، با برگزاری یک مرکز استعدادیابی و آموزشی تحت عنوان آکادمی تخصصی پیشرفته دو و میدانی، نوجوانان و جوانان مستعد در ورزش پایه و پر مدال (دو و میدانی) کشور را، به خصوص در مناطق محروم، شناسایی و تحت آموزش قرار دهد.
پس از حضور «دهلان الحمد» رئیس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا در آذر ماه سال جاری در ایران و بحث و گفت و گو با هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی کشورمان، قرار شد الحمد به زودی و در نخستین فرصت از استادیوم مجهز و تخصصی امام رضا (ع) بازدید نماید. این مجموعه مقرر است به عنوان یک مرکز استعدادیابی و آموزش در رده های سنی پایه ورزشکاران را مورد پوشش قرار داده و در عین حال با برگزاری اردوها و مسابقات از ظرفیت های بالقوه مجموعه امام رضا (ع) به بهترین نحو ممکن بهره برداری شود.
از دیگر دستاوردهای عقد تفاهمنامه میان فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی، برگزاری رقابتهای بین المللی دو و میدانی تحت عنوان «جام امام رضا (ع)» در این مجموعه ورزشی و حتی پیشنهاد ثبت این مسابقات در تقویم کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بود.
همچنین ورزشگاه امام رضا (ع) در سال آتی میزبان مسابقات قهرمانی کشور و رقابت های قهرمانی باشگاه های دو و میدانی کشور خواهد بود. هدف از این کار ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزشی کشور به خصوص دو و میدانی است تا با ارتقاء روحیه معنوی ورزشکاران منش پهلوانی در بین قهرمانان ایجاد و نهادینه شود.
به طور کلی با عقد این تفاهمنامه ترویج فرهنگ رضوی در جامعه ورزش دو و میدانی، بهره برداری از استادیوم پیشرفته و مجهز امام رضا (ع)، در قالب برگزاری اردوها، مسابقات، ایجاد آکادمی و مرکز آموزشی تخصصی با اولویت شناسایی استعدادها از مناطق محروم و پرورش آنها در دستور کار فدراسیون دو و میدانی و آستان قدس رضوی قرار خواهد گرفت.
در این جلسه که در محل ورزشگاه امام رضا (ع) برگزار و با عقد این تفاهمنامه به انتها رسید، هاشم صیامی رئیس فدراسیون دو و میدانی، علیرضا تاج فیروز مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، حسین رحمتی و محسن برزگر محمدی عضو هیات رییسه فدراسیون، امیر علی سعادتمند رئیس هیات دو و میدانی استان خراسان رضوی و برخی از مسئولین آستان قدس رضوی نیز حضور داشتند.

1399/10/13
23:20:23
0.0 / 5
1158
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت