وزارت ورزش هوشیار باشد؛

مهندسی انتخابات اسكی با دكترای تخصصی

مهندسی انتخابات اسكی با دكترای تخصصی

مرکز اسپرت: اتفاقات چهار سال قبل اسکی باز هم در حال وقوع است و برخی مسئولان فدراسیون برای چینش مجمع به نفع کاندیدایی خاص در تلاش هستند که قبل از این نیز اقدامات مشابهی را انجام داده بودند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مجمع انتخابات فدراسیون اسکی در شرایطی روز ۱۷ دیماه برگزار می شود که با وجود تاکید وزارت ورزش بر بی طرفی بازهم برخی افراد در تلاش هستند تا با پشتیبانی از گزینه ای خاص و منتسب کردن او به وزارت ورزش، معادلات را برهم بزنند.
فراموش نکرده ایم که چهار سال قبل و در آستانه انتخابات فدراسیون اسکی چینش و مهندسی مجمع تا جایی پیش رفت که پیش بینی رئیس آینده فدراسیون کار چندان دشواری نبود چونکه دبیر مجمع شرایط را برای رای آوردن گزینه مورد نظر بیش از آنکه تصور شود هموار کرده بود. حالا هم پس از گذشت چهار سال داستان همان ماجرای تکراریست و کارگردان همان فرد، فقط نام افراد دستخوش تغییرات می شود.
این بار هم فدراسیون اسکی که باید حداقل در ظاهر نسبت به انتخابات بی تفاوت باشد و تبلیغاتی در کار نباشد خود تبدیل به ستاد انتخاباتی شده است، فردی که مسئولیت اداره اجرائی مجمع و ارسال فهرست به وزارتخانه را دارد خود در کانال تبلیغاتی یکی از کاندیدا عضو می شود و اندکی بعد مجبور به ترک ظاهری آن می شود، رئیس یک کمیته فدراسیون آشکارا در پشتیبانی از یک کاندیدا بیانیه به هیات های استانی ارسال می کند و پیش بینی درباب حمایت مدیریت سابق از گزینه خاص نیز چندان دشوار نیست.
شرایط کاندیداهای اسکی امسال قدری متفاوت می باشد. انتخاب حتی شاید ساده تر هم باشد چونکه برخی کاندیداها حتی تفاوت ماده های مختلف اسکی را هم نمی دانند و بطور قطع اگر همین حالا از آنها بپرسید دو ورزشکار برتر هر رشته را نام ببرند نیاز به یک جستجوی اینترنتی هم داشته باشند، اما علت حضور آنها در رشته ای که برایشان بیگانه است چیست؟
هرچقدر هم برخی تلاش کنند اسکی را رشته ای مهجور و بی پول نشان دهند اما آمارها و پرداختی های فدراسیون جهانی اسکی نشان میدهد اسکی بااینکه هیچ گاه چیزی برای ورزشکارانش نداشته است اما چندان هم آن طور که عده ای در تلاشند نشان دهند دست و پا بسته نیست. سفرهای پر زرق و برق به کشورهای خارجی و حضور در رویدادهای مهم جهانی، آسیایی و المپیک از اسکی رشته ای ساخته است که حتی آنها که تخصصی هم ندارند و یک دفعه هم قدم در پیست اسکی نگذاشته اند مشتاق نشستن بر صندلی ریاست آن شوند.
چهار کاندیدا در مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی شرکت کرده اند. جواد شهلایی باقری، امیر غفرانی، احسان میرزاده و عباس نظریان مادوانی چهار نامزد کسب کرسی ریاست فدراسیون اسکی هستند. شهلایی از پیشکسوتان و دبیر سابق فدراسیون اسکی است که نسبت به این رشته شناخت نسبتاً کاملی دارد. وی در دوره قبلی انتخابات نیز در مجمع شرکت کرده بود.
امیر غفرانی از کارشناسان ورزشی است که سابقه حضور بعنوان نایب رییس در فدراسیون کشتی را داشته است و قبل از این مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز بود. غفرانی بواسطه حضور در استان البرز از نزدیک با بزرگترین پیست بین المللی دیزین در ارتباط بود و با فضای اسکی آشناست.
عباس نظریان مادوانی چهره ای بیگانه با ورزش اسکی است که سال قبل بعنوان رئیس مرکز مشارکت های اقتصادی و سرمایه گذاری وزارت ورزش و جوانان منصوب گردید و حضور وی در مجمع انتخاباتی فدراسیون تخصصی اسکی کمی عجیب بود.
احسان میرزاده دیگر چهره ای است که البته وی نیز از دل خانواده اسکی نیست اما مدتی است بعنوان عضو هیات رئیسه در فدراسیون حضور دارد و بعید نیست حضورش در انتخابات برای پشتیبانی از کاندیدایی دیگر باشد.
اسکی ایران در نقطه حساس تاریخ خود قرار دارد، اعضای مجمع به خوبی می دانند شرایط از اینکه هست بدتر نمی گردد، بدترین نتایج المپیک و رقابتهای جهانی هم تجربه شد و تعداد نمایندگان ایران در المپیک هم روند نزولی داشت.
جمع زیادی از نخبگان اسکی از قهرمان گرفته تا مربی دور از خانواده اسکی مانده اند و هیات ها مغفول و محروم از کمک های فدراسیون جهانی حداقل در تجهیز لوازم خود. وقت آن رسیده که اعضای مجمع سفارش پذیری را کنار بگذارند و اگر واقعاً دلسوز اسکی هستند راه را برای منفعت شخصی برخی افراد تکراری در اسکی ببندند. اسکی نیازمند درایت و تدبیر خانواده خود است.
روی سخن با وزارت ورزش و جوانان نیز هست، اگر به بی طرفی در انتخابات تاکید می کنید این رویکرد در انتخاب دبیر مجمع فدراسیون اسکی نقض شده است. اگر برای تغییر دبیر مجمع هم فرصتی باقی نمانده حداقل انتظار خانواده اسکی این است که در انتخاب فهرست اعضای مجمع انصاف و عدالت رعایت شود تا شاهد رقابتی سالم در این رشته زمستانی باشیم.


منبع:

1399/10/11
01:14:59
0.0 / 5
1174
تگهای خبر: المپیك , اینترنت , برند , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت