توضیح رئیس فدراسیون هندبال درباب میزبانی قهرمانی جوانان آسیا

توضیح رئیس فدراسیون هندبال درباب میزبانی قهرمانی جوانان آسیا

مرکز اسپرت: علیرضا پاکدل در مورد گرفتن میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا شیراز توضیحاتی را ارائه کرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، رئیس فدراسیون هندبال درباب میزبانی ایران در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز اظهار نمود: بعد از اعلام رسمی فدراسیون هندبال آسیا در خصوص میزبانی کشورمان در مسابقات جوانان آسیا بیش از یک سال است که در تلاش هستیم، این میزبانی را به نحو احسن انجام دهیم و کلیه تمهیدات لازم را اندیشیده ایم و حتی مرحله آخر لیگ برتر هندبال را هم بمنظور تمرینی برای میزبانی رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز برگزار کردیم. تمام دستگاه های اجرائی استان فارس ماه ها تلاش می کنند و در سطح کلان هم مجموعهای از دوستان من و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر موضوع بودند و هستند.

وی ادامه داد: چند هفته پیش هم بعد از ارسال نامه آسیا درباب تشریح وضعیت کرونا در ایران و پرسیدن سوالات گوناگون در این عرصه، فرم ها و تعهد نامه های مربوط به میزبانی را که بیشتر مربوط به ویروس کرونا بود را با همکاری وزارت بهداشت تکمیل کردیم و کلیه سوالات مطرح شده درباب کووید ۱۹ را پاسخ دادیم و پروتکل بهداشتی تدوین شده خودمان که به تأیید وزارت بهداشت ایران رسید را ارسال کردیم.

علیرضا پاکدل افزود: یکی دو هفته پیش خبری در خصوص گرفتن میزبانی این رقابت ها را شنیدیم که بلافاصله نامه نگاری های خودرا با کنفدراسیون آسیا انجام دادیم و گزارش کلیه اقدامات خودرا هم با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در بین گذاشتیم و با حمایت و رایزنی و جلسه مثبت صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس فدراسیون هندبال آسیا در اجلاس المپیک آسیا در عمان انجام دادند و از شخص شیخ احمد قول گرفتند که اگر مشکلی وضعیت ایران در اسفند قرمز نباشد، این رقابتها در شیراز برگزار می شود.

رئیس فدراسیون هندبال اضافه کرد: بامداد امروز نامه ای در خصوص احتمال گرفتن میزبانی از ایران به سبب شیوع ویروس کرونا و اینکه برخی از کشورها اعلام نموده اند بدلیل شرایط کرونا در ایران حاضر به حضور در ایران نیستند، دریافت کردیم که بلافاصله کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان را در جریان گذاشتیم و اعتراض ایران درباب این مساله را هم رسما به کنفدراسیون آسیا اعلام خواهیم کرد و از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم در خواست پیگیری کردیم که بلافاصله پیگیری ها شروع شد. ما کلیه تعهدات لازم و اجرای پروتکل های بهداشتی را گارانتی کردیم و اصلا مشکلی برای میزبانی ایران در وضعیت فعلی کشور ما وجود ندارد. البته درباب اعطای میزبانی به کشوری دیگر هیچ خبر و اطلاع رسمی به ما داده نشده است. بدین سبب نه می توانیم تائید نماییم و نه می توانیم تکذیب نماییم تا زمانی که کنفدراسیون هندبال آسیا به صورت رسمی به ما چیزی را اعلام نکند، نمی توانیم اظهار نظر قطعی نماییم.

پاکدل اضافه کرد: به هر حال ما تا حالا هر آنچه در توان داشته ایم برای گرفتن و حفظ این میزبانی به کار گرفته ایم و همچنان تمام تلاش خودرا برای این میزبانی خواهیم کرد و از تمام ظرفیت خودمان برای نگه داشتن این میزبانی در ایران استفاده می نماییم ولی ما هم تا جایی می توانیم پیش برویم و مسأله عنوان شده درباب کرونا خارج از حیطه و توان ماست که امیدوارم دستگاه دیپلماسی کشور به کمک هندبال بیاید تا بتوانیم از این حق ایران به خوبی دفاع نماییم.

منبع:

1399/10/09
12:48:11
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت