بررسی واگذاری استقلال و پرسپولیس در دولت سایه

بررسی واگذاری استقلال و پرسپولیس در دولت سایه

به گزارش مرکز اسپرت کارگروه ورزش دولت سایه با دعوت تعدادی از کارشناسان اقتصادی، صاحب نظران ورزشی و کارشناسانی از شرکت فرابورس، پیشنهادهایی درباره چرایی و نحوه واگذاری مالکیت باشگاه های ورزشی دولتی، بخصوص استقلال و پرسپولیس را نقد و بررسی کرد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، سعید جلیلی در این جلسه اظهار نمود: از دهه هشتاد تابحال مساله واگذاری باشگاه های ورزشی در کشور مطرح است اما هنوز به نتیجه نرسیده است. طبیعی است که نگاه های متفاوتی در این حوزه وجود دارد اما در نهایت کشور باید در این رابطه به تصمیم صحیح برسد و آن تصمیم را به خوبی اجرا نماید.
وی شبیه سازی اجرای الگوهای پیشنهادی در نحوه واگذاری مالکیت پرسپولیس و استقلال را گام اول برای مشورت به حاکمیت جهت رسیدن به شرایط مطلوب برشمرد و خاطرنشان کرد: با شبیه سازی مدلهای پیشنهادی در چنین جلساتی، می توان به ابعاد آنها پی برد و به تصمیم قاطع رسید.
رئیس دولت سایه اضافه کرد: بررسی مدلها در چگونگی واگذاری ها به همراه نقاط قوت و ضعف هریک از آنها، قدم اولی است که می تواند پیش روی تصمیم گیران این مورد قرار گیرد. در این بررسی باید به ابعاد مختلف اجرایی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم پرداخته شود.
در این جلسه غلامحسین حسینی نیا رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، سید محمدکاظم اولیایی مدیرعامل اسبق باشگاه فوتبال استقلال، ماشاءالله عظیمی نایب رییس اتاق تعاون ایران و عضو شورای عالی بورس، رضا محمدکاظمی استاد دانشگاه تهران، پندار توفیقی قائم مقام سابق باشگاه استقلال، مهدی حاجی وند محقق و کارشناس حوزه خصوصی سازی و خاتونی کارشناس حوزه جامعه شناسی ورزشی نظرات خویش را بیان نمودند.
منبع:

1399/10/08
13:20:23
0.0 / 5
1196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت