همدستی ضد پرسپولیس

همدستی ضد پرسپولیس

به گزارش مرکز اسپرت باآنکه در بیانیه تازه گل گهری ها عنوان شده که همه چیز باید عادلانه برای همه تیم ها پیش برود و استقلال هم می گوید باید با شرایط برابر به مصاف پرسپولیس برود، ولی به نظر می آید همه این موارد، خیزش تازه ای ضد پرسپولیس، مدافع عنوان قهرمانی در لیگ برتر است. حساسیت های موجود در این فصل و البته قهرمانی های متوالی در فصول اخیر، این مورد را پررنگ تر کرده که تیم ها را ضد پرسپولیس (از لحاظ فنی) بسیج کند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «با وجود سپری شدن اسمی ۲۰ دوره از رقابت های لیگ حرفه ای ایران تحت عنوان لیگ برتر، هنوز اتفاقات عجیب وغریبی در این رقابت ها رخ می دهد که نشان دهنده آماتوربودن آن است. فارغ از زمین و ورزشگاه برخی از تیم ها که امکاناتشان در حد لیگ دسته اول هم نیست، برگزاری و چگونگی ساماندهی این رقابت ها هم گاهی با مشکلات عدیده ای روبه رو می شود که زمینه ساز جنجال های باورنکردنی است. باآنکه از این قبیل رخدادها کمتر پیش آمده ولی تکرار چندباره اش در ادوار رقابت های لیگ برتر، نشان داده است هنوز نه یک جای کار بلکه چندین جای کار می لنگد.

موضوع تازه ای که سبب بروز جنجال ناخواسته شده، حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا است. این تیم برای این که بتواند یک هفته زودتر خودش را به قطر، محل برگزاری بازی فینال برساند، طبق تقویم اعلام شده از جانب سازمان لیگ، مجبور شد بازی هفته هفتمش با سپاهان در لیگ برتر را لغو کند. با وجود اعلام قبلی، پرسپولیس اما علاوه بر سپاهان، دو بازی دیگرش یعنی جدال با نساجی و ذوب آهن را هم معوقه دید تا بدین سان برای حضور در فینال، سه بازی کمتر از بقیه تیم های حاضر در لیگ انجام دهد. به غیر از جدال با سپاهان که از پیش وضعیتش مشخص شده بود، لغو دو بازی دیگر پرسپولیس در لیگ برتر هم خالی از جنجال نبود. ابتدا لغو دیدار با نساجی خبرساز شد؛ پرسپولیسی ها نگران ابتلای بازیکنانشان به کرونا در طول سفر به قائمشهر بودند و ازاین رو از تیم نساجی درخواست نمودند آنها برای برگزاری بازی رفت به تهران بیایند تا دیدار برگشت در مازندران برگزار گردد. نساجی این پیشنهاد را نپذیرفت و در نهایت سازمان لیگ برای حفظ سلامتی بازیکنان پرسپولیس این دیدار را هم لغو نمود. بازی بعدی اما جنجالش هنوز پابرجاست؛ ذوب آهنی ها در شرایطی که به تهران هم سفر کرده بودند تا برابر شاگردان یحیی گل محمدی قرار بگیرند ولی اعلام نمودند تعداد کرونایی هایشان بیش از اندازه مصوب است و آن بازی هم لغو شد. پرسپولیسی ها حالا مدعی اند ذوبی ها اصول را رعایت نکرده اند و بازی نباید تکرار بلکه باید ۳ بر صفر به سود آنها خاتمه یابد؛ ادعایی که با اعتراض شدید ذوب آهن روبه رو شده و گفته اند مطابق قانون و از آنجائیکه این دیدار با دستور سازمان لیگ لغو شده، باید باردیگر تکرار شود. این ادعا حالا ثابت شده است و به نظر می آید باردیگر این دو تیم باید در تهران به مصاف هم بروند.

به این ترتیب پرسپولیس بدون انجام سه بازی در طول دو هفته راهی فینال آسیا شد و آنجا هم بازی را واگذار کرد. این تیم حالا پس از فینال، یکی از بازی های معوقه اش برابر نساجی را برگزار کرده ولی هنوز هم سه بازی دیگر معوقه دارد! آنها باید در هفته هشتم به مصاف استقلال در داربی می رفتند که این بازی هم به تعویق افتاده است! در نتیجه، با آن که خیلی از تیم های حاضر در لیگ، هشت بازی دارند، پرسپولیس فعلا با پنج بازی در میانه های جدول رده بندی قرار دارد.

استقلال، معترض اول

همان زمان که سازمان لیگ بازی های پرسپولیس را لغو نمود، باشگاه استقلال و به صورت ویژه، پرویز مظلومی، سرپرست این باشگاه در گفت وگویی رسمی اعلام نمود تا زمانی که بازی های معوقه پرسپولیس برگزار نشود، آنها حاضر نمی شوند در داربی به میدان بروند! ادعای استقلالی ها این است که دو تیم باید در شرایط کاملا برابر به مصاف هم بروند؛ البته آن طور که از شواهد امر برمی آید، استقلالی ها نمی خواهند پرسپولیس با استراحت بیشتر نسبت به آنها پا به داربی بگذارد.

موضوع دیگر که آبی ها در خفا بین خودشان صحبت می کنند، این است که با برگزاری دیدارهای معوقه پرسپولیس علاوه بر این که امکان دارد بازیکنان سرخ پوش مصدوم شوند، احتمال چندکارته شدن آنها هم وجود دارد. در نتیجه پرسپولیسی ها امکان دارد با تیم کامل به مصاف استقلال نرسند. سازمان لیگ با اینکه ابتدا واکنشی به درخواست استقلالی ها نداشت ولی علنا با تعویق داربی و عقب انداختن بازی های استقلال به خواسته آنها احترام گذاشت. حالا در این بین، پرسپولیسی ها، رقیب تهرانی را متهم به این می کنند که با تعویق بازی ها به دنبال این هستند که بازیکنان مصدوم را مهیای داربی کنند؛ بخصوص شیخ دیاباته که هنوز به صورت صد درصد مهیای بازی برای استقلال نشده است. نکته عجیبی که در این بین رخ داده و سبب هرج ومرج شده این است که برای تعویق سه بازی پرسپولیس، سازمان لیگ علنا بیشتر از ۱۰ بازی در لیگ را به تعویق انداخته است تا بلاتکلیفی عجیبی بر تیم های لیگ برتر مستولی شود. اینها به غیر از مواردی است که گاها برخی از تیم های دیگر را وامی دارد تا هر چهار روز یک مرتبه به مصاف هم بروند و برنامه حسابی فشرده شود!

گل گهر هم از طریق رسید

سازمان لیگ هنوز معمایی را که خواسته استقلال برایش به وجود آورده، حل نکرده است که گل گهر سیرجان هم روز گذشته اطلاعیه ای صادر کرده و اطلاع داده آنها هم پس از دیدار با استقلال حاضر نیستند بازی دیگری کنند؛ مگر این که بازی های معوقه برگزار شود! این خبر بدی برای سازمان لیگ است که تا همین جا نزدیک به ۱۷ بازی معوقه روی دستش باقی می ماند. حالا اگر تهدید گل گهری ها جدی از آب دربیاید، آنها باید برنامه فشرده دیگری تنظیم کنند تا رقابت های این فصل سروسامان یاید. اگر استقلال به دنبال این است که پرسپولیس با شرایط برابر پا به داربی بگذارد اما گل گهر نگران وضعیتش در بالای جدول است. شاگردان قلعه نویی فعلا صدرنشین لیگ برتر هستند و باید چهارشنبه همین هفته در قالب هفته نهم لیگ برتر به مصاف استقلال بروند. آنها گفته اند بازی برابر استقلال را انجام می دهند و بعد تا روشن نشدن وضعیت بازی های معوقه دیگر حاضر به برگزاری مسابقه ای نیستند.

علیه پرسپولیس؟

اگرچه در بیانیه تازه گل گهری ها عنوان شده که همه چیز باید عادلانه برای همه تیم ها پیش برود و استقلال هم می گوید باید با شرایط برابر به مصاف پرسپولیس برود، ولی به نظر می آید همه این موارد، خیزش تازه ای ضد پرسپولیس، مدافع عنوان قهرمانی در لیگ برتر است. حساسیت های موجود در این فصل و البته قهرمانی های متوالی در فصول اخیر، این مورد را پررنگ تر کرده که تیم ها را ضد پرسپولیس (از لحاظ فنی) بسیج کند. در واقع استقلال با محمود فکری در این فصل تحت فشار است که جام بیاورد و آنها هم نمی خواهند با دادن امتیاز خارج از زمین به پرسپولیس، شرایط را برای رقیب دیرینه مهیا کنند. از طرفی، گل گهر با امیر قلعه نویی هم میهمان ناخوانده بالای جدول است. آنها هم نگران این هستند که پرسپولیسی ها با استراحت بیشتر بتوانند بازی ها را راحتتر برگزار کنند و در نتیجه به بالای جدول نزدیک شده و جایگاه گل گهر تهدید شود. ازاین رو است که امیر قلعه نویی و تیمش هم نمی خواهند مزیتی برای تیم های دیگر در نظر گرفته شود. باآنکه حرف دو تیم درست است ولی این گلایه بر سازمان لیگ رواست که چطور با بی برنامگی و حرف شنوی (!) جنجالی عجیب وغریب در لیگ برتر به وجود آورده است.»

منبع:

1399/10/07
19:57:02
0.0 / 5
1075
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت