عبدی:

فیفا آینده جوانان ملت های جهان را از بین نبرد

فیفا آینده جوانان ملت های جهان را از بین نبرد

مرکز اسپرت: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصمیم فیفا برای لغو برگزاری جام جهانی نوجوانان و جوانان را از بین بردن نسل آینده جوانان جهان می داند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی فوتبال طی روزهای گذشته به سبب شیوع گسترده کرونا در جهان، رقابت های جام جهانی نوجوانان و جوانان را لغو و از سال ۲۰۲۱ به ۲۰۲۳ موکول کرد. این اتفاق باتوجه به محدودیت سنی این رقابت ها و بزرگتر شدن بازیکنان، منجر به از دست رفتن تجربه حضور در جام جهانی رده های پایه برای بعضی از بازیکنان می شود.

از طرفی این اتفاق در حالی است که تیم ملی فوتبال نوجوانان و جوانان ایران هم هم اکنون در تاجیکستان به سر می برند و در تدارک افزایش آماده سازی برای حضور در مسابقات نهایی قهرمانی آسیا هستند که قبل از این به منزله انتخابی جام جهانی بود.

حسین عبدی، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران نیز پس از دومین پیروزی تیم ملی برابر نوجوانان تاجیکستان اظهار داشت: به مردم کشور دوست، برادر و همزبان خودمان تاجیکستان سلام عرض می کنم. در مدت اقامت در این کشور خیلی به کاروان ایران خوش گذشت. بازی فوق العاده ای با تاجیکستان داشتیم. امیدوارم بتوانیم با همراهی تاجیکستان به جام جهانی برویم.

سرمربی تیم ملی که در حین گفت و گو با شبکه محلی تاجیکستان، متوجه لغو برگزاری جام جهانی نوجوانان و جوانان شده بود، اشاره کرد: متاسفانه تصمیمی گرفته شد که نمی دانم چه بگویم. هم کشورها برنامه ریزی کرده بودند و اگر جام جهانی لغو شود، یک نسل از بین خواهد رفت. فیفا باید به این مسئله رسیدگی کند. نمی گردد مسئولان فیفا شب بخوابند و بامداد بیدار شوند و بگویند همه چیز تعطیلست.

وی با اشاره به روند آماده سازی تیم های مختلف از یک سال و نیم قبل تا حالا اظهار نمود: مطمئنم تیم شما هم از مدت ها قبل مشغول آماده سازی است. اگر این نوجوانان و جوانان به جام جهانی نروند، رشد نمی کنند.

در حال حاضر احتمال لغو مسابقات قهرمانی آسیا هم باتوجه به لغو مسابقات جهانی وجود دارد. عبدی اشاره کرد: از فیفا و AFC می خواهم مسابقات خودرا برگزار کنند و حداقل در مسابقات آسیایی شرکت نماییم. مطمئنا تا آن موقع واکسن هم آمده است. فوتبال برای این بچه ها است و آینده ها به این نوجوانان و جوانان متعلق می باشد و با یک تصمیم آینده آنها را از بین نبرند. از فیفا خواهش می کنم به فکر ملت های مختلف باشد که مبادا آینده جوانان از بین برود. وجود فوتبال و فیفا به خاطر این جوانان است.

منبع:

1399/10/07
12:43:09
0.0 / 5
938
تگهای خبر: بازی , بازیكن , برند , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت