پرسپولیس تنها نیست

پرسپولیس تنها نیست

گاهی برای رسیدن به پیروزی لازم است بارها شکست بخورید، بلند شوید و این دفعه قدرتمندتر و باتجربه تر به سمت هدف حمله کنید؛ درست مانند اتفاقی که برای الهلال عربستان رخ داد و می تواند برای پرسپولیس هم رقم بخورد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، دو نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا، آن هم در سه سال گذشته، نهایت بی رحمی فوتبال با احساسات هواداران و تیم هاست اما قیمت پیروزی و موفقیت در فوتبال بسیار گران است؛ گاهی به قیمت گذر عمر و در نهایت باتجربه تر شدن. این قصه پرسپولیس است که پس از تجربه دو فینال، بهتر از هر کسی فوت و فن بازی در این مرحله را یاد گرفته و شاید در گام سوم جان سخت تر و باتجربه تر دستش را به سمت جام قهرمانی دراز کند. البته که هنوز هم تضمینی برای موفقیت نیست چونکه همه چیز به خود پرسپولیس ربط دارد.

اگر شاگردان یحیی که تجربه فینال سال ۲۰۱۸ را داشتند، با تجربه بیشتری بازی می کردند و نکات ریز و قابل توجه فینال مانند پرهیز از خطا در محوطه جریمه را در حضور VAR، در نظر می گرفتند، بطور قطع الان قلم گزارشگران و خبرنگاران هم به سمت و سوی دیگری می رفت اما فعلا هواداران هستند و حسرتی که بر دل آنها مانده است که مگر فوتبال ایران چند بار دیگر قادر می باشد در وضعیت نابرابر اقتصادی و امکانات، به فینال برود؟

واقعیت این است که کمتر تیمی دو فینال متوالی را با شکست پشت سر گذاشته است اما پرسپولیس تنها نیست؛ کمی آن طرف تر، الهلال، یکی از قدرت های فوتبال آسیا که امسال هم اگر گرفتار کرونا نشده بود، می توانست تبدیل به رقیب جدی پرسپولیس و اولسان هیوندای شود، تجربه مشابهی را دارد.

یکی از پرافتخارترین تیم های آسیا بالاخره در سال ۲۰۱۹ و در مدل جدید این مسابقات، رنگ قهرمانی را به خود دید و به حسرت خود اختتام بخشید. الهلال هم مانند پرسپولیس برای لمس جام قهرمانی دو بار طعم شکست را در فینال تجربه نمود. یک دفعه در سال ۲۰۱۴ با یک گل در مجموع دو باز مغلوب وسترن سیدنی شد و یک دفعه هم در سال ۲۰۱۷ و دقیقا دو سال پیش از قهرمانی با حساب ۲ بر یک به اوراوا ردز باخت اما سال ۲۰۱۹ همین تیم ژاپنی را این دفعه با سه گل شکست داد و به سومین جام قهرمانی خود در آسیا دست یافت.

اگر چه پرسپولیس پول و امکانات تیم های غرب و شرق آسیا را ندارد اما تیمی است که بواسطه سال ها حضور برانکو و در ادامه روی کار آمدن یکی از خوش فکرترین و به روز ترین مربیان ایرانی، قاعده بردن را بهتر از هر تیمی در ایران بلد است و به اعتقاد همین تیم های آسیایی الان جزو چند تیم آماده قاره کهن است. پس برای پرسپولیس بیش از هر تیم دیگری در ایران احتمال بیشتری برای صعود به سومین فینال را قائل هستیم و شاید این دفعه تجربه دو شکست در دیدار پایانی آنها را هم عاقبت بخیر کند.

منبع:

1399/10/02
14:19:10
5.0 / 5
1364
تگهای خبر: بازی , پرسپولیس , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت