باقرزاده :

لیگ شمشیربازی با 5 تیم

لیگ شمشیربازی با 5 تیم

به قول رئیس فدراسیون شمشیربازی، این فدراسیون برگزاری لیگ باشگاهی در هر اسلحه را برای سه ماه پایانی سال در برنامه دارد.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با تکیه بر اینکه فدراسیون شمشیربازی با وجود شرایط کرونایی نسبت به برنامه ریزی برای برگزاری لیگ باشگاهی در هر یک از اسلحه های سابر، فلوره و اپه بی تفاوت نبوده است، تصریح کرد: اجرای هر برنامه ای مستلزم فراهم بودن شرایط لازم به لحاظ وضعیت کرونایی کشور است. با این وجود در نظر داریم سال جاری مسابقات باشگاهی خویش را برگزار نماییم و مقدمات آنرا هم فراهم نموده ایم.
وی از رایزنی های لازم برای حضور تیم های باشگاهی در این دوره مسابقات بعنوان مقدمات کار یاد کرد و افزود: طبیعی است که سال جاری به خاطر گستردگی کرونا و بحران و محدودیت هایی که باعث شده، پرداختن به فعالیتهای ورزشی دشوارتر از همیشه شده با این وجود مذاکرات نتیجه بخشی با تیم های باشگاهی داشته ایم و حضور ۵ تیم در هر یک از اسلحه ها را برای برگزاری لیگ قطعی کرده ایم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی از فولاد مبارکه سپاهان، دانشگاه آزاد و اترک (خراسان شمالی) بعنوان تیم هایی که حضورشان در لیگ ۹۹ شمشیربازی قطعی شده یاد کرد و اظهار داشت: سال قبل هم مبنای فدراسیون برگزاری مسابقات باشگاهی بود. حتی دیدارهای هفته اول این رقابت ها را هم برگزار کردیم که البته به خاطر انتشار کرونا و منتفی شدن ادامه آن، هیچ اطلاع رسانی در مورد نتایج نداشتیم.
باقرزاده اضافه کرد: سال جاری هم کماکان با معضل کرونا مواجه هستیم اما بگونه ای برنامه ریزی کرده ایم که بتوانیم از هفته آخر دیماه یا هفته ابتدایی بهمن ماه لیگ را آغاز نماییم. البته که پروتکل های بهداشتی شرط برگزاری مسابقات هستند اما مهم تر از آن در اختیار داشتن مجوز لازم است. فدراسیون شمشیربازی اقدامات ابتدایی را انجام داده و اگر با منع و محدودیتی مواجه نشویم در موعد مقرر دیدارها را آغاز می نماییم.
وی همینطور بر تغییر برگزاری لیگ ۹۹ شمشیربازی نسبت به ادوار گذشته تصریح کرد و خاطرنشان کرد: به خاطر بحران کرونا تعداد تیم های شرکت کننده در هر اسلحه را به ۵ تیم کاهش دادیم. ضمن اینکه برای پیشگیری از تردد نفرات، هر هفته را به برگزاری دیدارهای یک اسلحه اختصاص داده ایم. در هر اسلحه تیم های شرکت کننده یک هفته دیدارهای رفت خویش را برگزار می کنند و یک هفته را هم به دیدارهای برگشت اختصاص می دهند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با تکیه بر اینکه دیدارهای باشگاهی به صورت متمرکز در تهران برگزار خواهند شد یک مبحث را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: دیدارهای هر اسلحه طی دو هفته برگزار می گردند اما ابتدا دیدارهای دور رفت در هر یک از اسلحه ها برگزار می گردد و سپس دیدارهای برگشت را آغاز می نماییم. در مجموع، لیگ باشگاهی ۶ هفته ادامه خواهد داشت. این برنامه برای هر دو بخش مردان و بانوان یکسان است.
باقرزاده در ادامه در مورد شرایط ملی پوشان اسلحه سابر که به کرونا مبتلا شده بودند هم توضیح داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اعمال شرایط قرنطینه نتیجه تست بعدی که از آنها گرفته شد، منفی بود.
وی اضافه کرد: پس از اطلاع از آلوده شدن شمشیربازان به کرونا، فدراسیون نه تنها اجازه بازگشت آنها به شهرهای شان را نداد بلکه اقدامات لازم را هم برای قرنطینه انجام داد. ورزشکاری مانند علی پاکدامن که ساکن تهران است در منزل شخصی خود قرنطینه شد اما فدراسیون در مورد شمشیربازانی که ساکن دیگر شهرها هستند مسئولیت قرنطینه و امکانات و شرایط آنرا عهده دار شد. انصافاً در این حوزه سنگ تمام گذاشتیم به خصوص که با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی تمام اقدامات پزشکی لازم را انجام دادیم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی خاطرنشان کرد: با بهبودی ملی پوشان اسلحه سابر تصمیم داریم از سه شنبه آینده اردوی آنها را آغاز کنیم؛ البته اگر به خاطر محدودیت های اعمال شده یا شرایط غیرقابل پیشبینی مجبور به تغییر برنامه ها نشویم.
باقرزاده با اشاره به اینکه برای تیم های اسلحه فلوره و اپه هم پیشبینی اردو شده است، اظهار داشت: تصمیم داریم در فاصله زمانی ۲۳ تا ۳۰ آذرماه اردوی آماده سازی این دو تیم را برگزار نماییم. یک نماینده از هر یک از این دو تیم در هر دو بخش مردان و بانوان همراه با تک نماینده تیم بانوان اسلحه سابر فروردین ماه باید در مسابقات «زون» آسیا که آخرین مرحله انتخابی المپیک شرکت نمایند. لازم است که اردوها برگزار گردد تا اعزام نتیجه بخشی داشته باشیم. ما هم برنامه ریزی های لازم را انجام دادیم اگر کرونا مانع اجرای آنها نشود.منبع:

1399/09/09
22:34:32
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت