صدای برخی مربیان درآمد...

تبعیض آشكار در ماجرای تمدید قرارداد خارجی های لیگ برتر!

تبعیض آشكار در ماجرای تمدید قرارداد خارجی های لیگ برتر!

مركز اسپرت: ماجرای امكان تمدید قرارداد با بازیكنان خارجی در لیگ برتر فوتبال ایران برای برخی باشگاه ها و نبود مجوز برای جذب بازیكنان غیرایرانی برای تیم هایی كه از وجود بازیكن خارجی بی بهره هستند، صدای بعضی از مربیان لیگ برتر را در آورده است.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، سوم شهریورماه سالجاری بود که ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی در بیستمین دوره لیگ برتر و برای تمامی باشگاه های کشور در هیات رییسه فدراسیون فوتبال به تصویب رسید و در عین حال اعلام گردید که ادامه قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی که از فصول قبل با باشگاه ها قرارداد داشته اند بلامانع است و در صورتیکه قرارداد آنها به پایان رسیده باشد فقط با باشگاه فعلی خود می توانند تمدید کنند و با باشگاه ثالث دیگر نمی توانند تفاهم کنند یا قراردادی به امضا رسانند.
ماجرایی که از همان ابتدای امر با نظرات مخالف و موافق زیادی همراه بود و به هیچ وجه نمی شد به پاسخ واحد و نتیجه بخشی از سوی کارشناسان در مورد آن دست یافت، چون که لیگ فوتبال ایران از معدود لیگ های فوتبال در دنیا است که با چنین قوانینی مواجه می شود!
سه هفته بعد از شروع لیگ برتر اما محمد ربیعی، سرمربی مس رفسنجان در نشست خبری شرایط در نظر گرفته شده برای ادامه قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی که از فصول قبل با باشگاه ها قرارداد داشته اند را نسبت به تیم هایی که هیچ بازیکن خارجی ندارند قابل تامل دانست و این سوال را بیان کرد که چرا باید تفاوتی بین تیمی که بازیکن خارجی نداشته و تیمی که قرارداد بازیکن خارجی اش به پایان رسیده وجود داشته باشد؟
سوال درست هم واقعا همین است، مبحث بازیکنان خارجی که قرارداد آنها به پایان نرسیده کاملا جدا است اما چرا باید بین تیم هایی که قرارداد بازیکنان خارجی شان به پایان رسیده بود با تیم هایی که بازیکن خارجی نداشتند چنین تبعیضی شکل می گرفت؟
سرمربی مس رفسنجان هم چنین از فدراسیون فوتبال درخواست نمود شرایطی در نظر گرفته شود تا تیم هایی که بازیکن خارجی ندارند حداقل امکان جذب و انعقاد قرارداد با یک بازیکن را داشته باشند چون که فوتبال ایران در بعضی پست ها با محدودیت بازیکن مواجه می باشد.
مبحث قابل اشاره و درست در این خصوص این که تمامی تیم ها باید با شرایط مساوی از راه نهاد متولی برگزاری مسابقات در نظر گرفته شوند و اگر تیمی اجازه انعقاد قرارداد با بازیکن خارجی را نداشته باشد باید سایر تیم ها هم از تمدید قرارداد با بازیکنان خارجی خود محروم شوند، مسئله ای که به نظر می آید از دید هیات رییسه فدراسیون فوتبال پنهان مانده است و بطور حتم در نیم فصل یا آخر فصل لیگ برتر باید در مورد آن چاره اندیشی کرد.
منبع:

1399/09/08
13:25:48
5.0 / 5
1170
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت