توضیح سازمان لیگ درباره كولینگ برك در مسابقات لیگ برتر فوتبال

توضیح سازمان لیگ درباره كولینگ برك در مسابقات لیگ برتر فوتبال

به گزارش مركز اسپرت مدیر پزشكی ایفمارك اظهار داشت: وقفه هایی كه در دو نیمه مسابقات فوتبال باشگاهی ایران انجام می شود كولینگ برك نیست بلكه كووید برك است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، زهره هراتیان، مدیر پزشکی ایفمارک درباره انتقادهایی که به انجام توقف بازی (دو وقفه در دقایق ۳۵ و ۷۰ ) در جریان مسابقات لیگ برتر انجام می شود اظهار نمود: باتوجه به این که بیماری کووید ۱۹ پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی دانیم تصمیم گرفته شد که وقفه هایی مثل کولینگ برک با نام کووید برک اجرا شود و بنا بر این در دقایق ۳۰ و ۷۵ مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان دو تیم و پایین آمدن دمای مرکزی استراحت می دهد. کووید برک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد و قبل از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.

مدیر پزشکی ایفمارک افزود: هم اکنون نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای کووید برک در فصل سرما بحث و گفت و گو خواهیم کرد و البته بازخورد این کووید برک را از پزشکان تیم ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه ادامه یابد یا نه تصمیم قطعی گرفته می شود. البته اجرای کووید برک در امتداد کاهش لطمه به بدن فوتبالیست ها بوده برای اینکه تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل مبتلاشدن به بیماری کووید است و ما بعنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ابزارهای موجود جهت حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم.

او افزود: قانون کولینگ برک نیز به این علت اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می شد و احتمال لطمه دیدگی شان افزایش پیدا می کرد. حالا باتوجه به سرد شدن هوا احتمال دارد پس از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال قانون کووید برک هم لغو شود.

منبع:

1399/09/03
14:03:29
5.0 / 5
1109
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت