دبیر:

سرمربیان تیم ملی درباره اعزام به صربستان تصمیم می گیرند

سرمربیان تیم ملی درباره اعزام به صربستان تصمیم می گیرند

به گزارش مركز اسپرت رئیس فدراسیون كشتی اظهار داشت: بعد از لغو رقابت های قهرمانی جهان، خیلی برای حضور در رقابت هایی كه جایگزین مسابقات جهانی شده مایل نیستیم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، علیرضا دبیر درباره لغو برگزاری رقابت های کشتی قهرمانی جهان، اظهار نمود: پیش از صحبت هایم از دست دادن رحیم جدی را به جامعه کشتی تسلیت می گویم. او بر گردن من حق زیادی داشت، خصوصاً موقعی که رئیس هیئت کشتی تهران بود. در مورد مسابقه جهانی هم این اتفاق قابل پیش بینی بود. روزی که تشکیل جلسه دادیم به سرمربیان تیم ملی، حمید سوریان و محسن کاوه گفتم از نظر من بین ۷۰-۸۰ درصد مسابقات جهانی برگزار نمی گردد اما نمی توانستیم در شرایطی که اتحادیه جهانی می گفت می خواهد مسابقه برگزار کند، دست روی دست بگذاریم و همه موارد برنامه ریزی شد؛ از انتخابی تیم ملی و برگزاری اردوی تیم ملی گرفته تا راه اندازی لیگ که پس از ماه ها تعطیلی، کمیت و کیفیت کشتی را دست سرمربیان تیم ملی می داد.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: وقتی خبر آمد مسابقات جهانی برگزار نمی گردد، بلافاصله سرمربیان تیم ملی اردو را برای چند روز تعطیل کردند و الان هم منتظر هستیم آنها تصمیم بگیرند که چه کار نماییم. این حق سرمربیان است که در این خصوص تصمیم گیری کنند.

دبیر در مورد احتمال حضور تیم های ملی در این رقابت ها اشاره کرد: حالت های مختلفی داریم. اول اینکه ما می خواستیم در مسابقات جهانی شرکت نماییم. من یک مثال می زنم. سال ۱۹۷۴ تصمیم می گیرند که تیم ملی کشتی به جهانی نرود و به جایش با قدرت در بازی های آسیایی کشتی بگیرد. این همه سال از این ماجرا می گذرد و هنوز منصور برزگر و محسن فرح وشی ناراحتند که چرا در آن جهانی شرکت نکرده اند. برزگر آنجا می توانسته طلا بگیرد اما ما به آن رقابت ها نرفته ایم.

وی اشاره کرد: مدال مسابقات جهانی برای کشتی ما ارزش بالایی دارد و با وجود هزینه های بالایی که این اعزام برای ما داشت، می خواستیم حتما در مسابقات شرکت نماییم ولی حالا وضعیت تغییر کرده و جام جهانی بجای جهانی برگزار می شود؛ در صورتیکه یک تورنمنت سطح ۴-۵ در کشتی دنیا شمرده می شود و ما بطور قطع با تیم کامل و با آن شرایطی که می خواستیم در جهانی شرکت نماییم، در این جام جهانی شرکت نمی نماییم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به نظر غلامرضا محمدی در مورد حضور در جام جهانی اظهار داشت: کادر آزاد و شخص سرمربی تیم ملی به ما اعلام نموده که در این وضعیت چیزی که برایش اولویت دارد، کسب سهمیه المپیک و برنامه ریزی برای ۶ وزن المپیکی است. محمد بنا هم همین نظر را دارد. اگر دوست داشتند با تیم جوان و البته با تعداد کمتر در این مسابقات شرکت می نماییم اما باید تاکید کنم که حالا دیگر مثل قبل مصمم نیستیم که تیم حتما شرکت نماید.

وی در آخر اظهار داشت: در مورد مسابقات جهانی پرداخت هزینه ها با میزبان بود اما در مورد این رقابت شرایط اینطور نیست. باید دید با این هزینه آیا جام جهانی برای کشتی ما آورده دارد یا نه؟ اختیار تصمیم گیری در این خصوص با سرمربیان تیم ملی است و آنها مسئول هستند و ما در کنار آنها هستیم.

منبع:

1399/08/25
12:49:09
5.0 / 5
1283
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت