در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

تیم ملی پاراتیروكمان حضوری تشریفاتی در مسابقات كسب سهمیه دارد

تیم ملی پاراتیروكمان حضوری تشریفاتی در مسابقات كسب سهمیه دارد

به گزارش مركز اسپرت به قول سرمربی تیم ملی پاراتیروكمان، این تیم سال آینده در تنها رویداد باقی مانده برای كسب سهمیه پارالمپیك شركت خواهد داشت اما به صورت تشریفاتی و نه برای كسب سهمیه ای جدید.مجید کهتری در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه پاراکمانداران ایران سال قبل از حضور در میادین کسب سهمیه پارالمپیک صاحب ۶ سهمیه شدند، اظهار داشت: از مجموع رقابت هایی که برای توزیع سهمیه های پارالمپیکی پیش بینی شده بود، هنوز یک مسابقه باقی مانده است. قرار بود این رویداد امسال به میزبانی جمهوری چک اجرا شود که به سبب کرونا کنسل شد.
وی اشاره کرد: البته همچنان برگزاری این رویداد گزینشی پارالمپیک در دستور کار فدراسیون جهانی است تا تکلیف تمام سهمیه های پارالمپیک برای توکیو ۲۰۲۰ مشخص شود. اینکه این رقابت ها چه زمان برگزار می گردد هنوز به صورت دقیق معلوم نیست. قرار بود مسابقات خردادماه امسال اجرا شود و احتمال اینکه سال آینده هم برگزاری آن برای همین بازه زمانی پیش بینی شود، بعید نیست.
سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان با تاکید بر اینکه این تیم هم در تنها رویداد باقی مانده برای توزیع سهمیه های پارالمپیک شرکت خواهد داشت، اشاره کرد: البته ایران از این حضور به دنبال سهمیه ای جدید نخواهد بود. ما هفت سهمیه گرفته ایم و ظرفیت دیگری برای کسب سهمیه جدید نداریم. حضورمان در این رویداد کاملاً تشریفاتی بشمار می رود.
کهتری در عین حال با یادآوری اینکه در ترکیب پارالمپیکی تیم ملی پاراتیروکمان فرزانه عسگری جایگزین مرحوم راضیه شیرمحمدی شده است، اشاره کرد: در واقع فرزانه عسگری بدون حضور در میادین گزینشی و کسب سهمیه در ترکیب تیم اعزامی به توکیو قرار داده شده در صورتیکه طبق قوانین وی باید حداقل در یک رویداد گزینشی شرکت داشته باشد تا نامش وارد رنکینگ و شرکت کنندگان در این رقابت شود. تنها جنبه رسمی از اعزام تیم به مسابقات گزینشی پارالمپیک این است که فرزانه عسگری سهمیه خودرا بدون توجه به نتیجه قطعی کند وگرنه در مجموع حضور تیم جنبه تدارکاتی دارد.
وی با یادآوری اینکه دور جدید تمرینات تیم ملی پاراتیروکمان از ۲۳ آبان ماه در جزیره کیش شروع می شود در مورد چگونگی برنامه موردنظر برای پیگیری این اردوها تا آخر سال اظهار داشت: ماه هاست که پاراکمانداران تمرین متمرکز نداشته اند و به صورت شخصی پیگیر وضعیت تمرینی شان بوده اند. اردوی مهرماه هم که به خاطر کرونا نیمه تمام ماند. بدین سبب اول امیدواریم اردوی پیش رو بدون مشکل به سرانجام برسد و بعد اینکه بتوانیم تا آخر سال اردوهای ماهیانه و منظمی داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی پاراتیروکمان اشاره کرد: در ماه های گذشته پاراکمانداران با وجود دور بودن از اردوی متمرکز ۶۰ - ۵۰ درصد تمرینات بدنسازی شان را انجام دادند. تا حد امکان نظارت لازم را هم روی شرایط تمرینی آنها داشتیم اما بطور قطع نتیجه به دست آمده از اردوی متمرکز خیلی متفاوت از تمرین اینطور است. امیدواریم با پیگیری منظم اردوها بتوانیم وضعیت آمادگی پاراکمانداران را به شرایط ایده آل برسانیم.
کهتری در آخر اظهار داشت: قبل از ورود پاراکمانداران به اردوی پیش بینی شده در جزیره کیش از آنها تست PCR گرفته خواهد شد. تمام پروتکل های بهداشتی لازم را هم رعایت می نماییم. امیدوارم کرونا هم با ما سازگار باشد و اجازه دهد تمرینات را دنبال نماییم.

1399/08/19
15:18:00
5.0 / 5
1312
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت