رئیس فدراسیون كوهنوردی خبر داد:

اجرای طرح تربیت بلد محلی به صورت پایلوت در ۲ استان كشور

اجرای طرح تربیت بلد محلی به صورت پایلوت در ۲ استان كشور

رئیس فدراسیون كوهنوردی با اشاره به اجرای طرح تربیت بلد و امدادگر محلی به صورت پایلوت در دو استان كشور، اظهار داشت: این طرح با هدف كمك به رونق اقتصاد جوامع محلی انجام می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، رضا زارعی بامداد جمعه در مراسم افتتاحیه مسیر سبز کوهستان (قله سماموس) در فرمانداری رودسر با اشاره به اینکه بعد از ثبت این کوه همکاریهای بسیاری در ثبت قرارگاه های کوهستانی فدراسیون انجام گرفته است، اظهار نمود: طرحی سیمرغ کوه های ایران از چهار سال پیش در فدراسیون کوهنوردی شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه این طرح با هدف توسعه گردشگری و ورزشی در دامنه کوهستان شروع شده است، اضافه کرد: با اقتباس از منطق الطیر عطار ۳۰ قله مرتفع در ۳۰ استان کشور را تبدیل در این طرح بعنوان سیمرغ نامگذاری کند.
رئیس فدراسیون کوهنوردی با اشاره به اینکه کوه سماموس یکی از این ۳۱ قله است، اظهار داشت: در این زمان بیشترین صعود به نسبت با ورود توریست به قله سماموس در مقایسه با سایر نقاط کشور شاهد بوده است.
وی به بعضی از دغدغه های مجمع هیئت کوهنوردی اشاره و خاطرنشان کرد: بیشتر صعودها به قله سماموس از سمت استان مازندران انجام می شود و آن هدف اصلی که فدراسیون دارد تحت شعاع قرار گرفته است.
زارعی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز شاهد یک مسیر سبز و ایمن در سماموس از سمت گیلان و جواهر دشت هستیم، اظهار داشت: امیدواریم با تبلیغات مناسب و با ساخت خانه کوهنوردی به امرار معاش بیشتر جامعه محلی کمک نماییم.
وی همچون طرح های دیگر فدراسیون در این راه را تربیت بلدها و امدادگر محلی، آموزش کوهنوردی روستایی با رویکرد کمک به اقتصاد جامعه محلی با همکاری هلال احمر کشور عنوان نمود و افزود: طرح بلد محلی در دو استان به صورت پایلوت اجرا شده است.


منبع:

1399/08/03
11:11:57
5.0 / 5
1440
تگهای خبر: آموزش , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت