عبدالحمید احمدی عنوان كرد:

56 درصد جمعیت كشور كم تحرك هستند

56 درصد جمعیت كشور كم تحرك هستند

به گزارش مركز اسپرت معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با اشاره به اینكه كم تحركی در میان جامعه ایرانی ۵۶ درصد و در میان زنان ۶۵ درصد است، اظهار داشت: به هیچ وجه نباید ورزش همگانی متوقف یا تعطیل شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، عبدالحمید احمدی در نشست شورای سیاست گذاری شهرهای فعال ایران که ظهر امروز (پنجشنبه) برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشتر از هر زمان دیگری مردم ایران نیازمند زندگی سالم، فعالیت بدنی و ورزش کردن هستند تا به دور از تنش، مخاطره و استرس فعالیت ها را پیش ببرند، اظهار نمود: از این طریق مردم می توانند زندگی با کیفیت و مطلوب تری داشته باشند.
وی افزود: امروزه ورزش دیگر در حد سرگرمی تعریف نمی گردد و جایگاه راهبردی در پیش برد اهداف و برنامه های کشور دارد و اگر به دنبال رشد و تعالی در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، علمی و… هستیم جز با داشتن نیروی انسانی سالم و با انگیزه رقم نمی خورد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه هرچه در ورزش تلاش و فعالیت شود، سرمایه گذاری برای آینده کشور است، اظهار داشت: امروزه به جهت شیوع کرونا سلامت مردم به مخاطره افتاده است و شاهد می باشیم در بخش های مختلف تلاش می شود تا از خطر شیوع کرونا در امان باشیم.
احمدی با اشاره به اینکه در مطالعات و تحقیقات ثابت شده است، افرادی که دارای جسم سالم تری هستند و شرایط جسمی بهتری به واسطه ورزش کردن دارند، از نظر بدنی مقاوم تر هستند، عنوان کرد: ورزش کردن سبب افزایش سطح تاب آوری در مقابل ویروس کرونا شده است.
وی اضافه کرد: وقتی می گوییم ورزش تعطیل نیست، بدان معنا است که از ظرفیت ورزش در جهت مقابله هرچه جدی تر با شیوع کرونا استفاده نماییم، چون که ورزش می تواند باعث ارتقای سطح جسمی و روحی افراد در هر سن و شرایطی شود.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بین اینکه شیوع کرونا فعالیت ها در حوزه قهرمانی را کمرنگ و حتی متوقف کرده است، اظهار نمود: در ورزش همگانی اما تاکید ما بر این است که علیرغم شیوع کرونا هیچ مبحث و مساله ای نباید باعث توقف ورزش همگانی شود و باید با تغییر الگوها شرایط فعالیت ورزشی را برای تمامی آحاد جامعه فراهم و آنها را تشویق به انجام ورزش و فعالیت بدنی نماییم.
احمدی با تاکید بر اینکه همواره سلامت در مخاطره با انواع بیماری ها قرار گرفته است، اظهار داشت: یکی از مخاطرات جدی حوزه سلامت حتی پیش از شیوع کرونا، بیماری های غیرواگیر بودند که بعنوان یک قاتل خاموش پیش می رود و همان گونه که در مورد ویروس کرونا اطلاع رسانی می شود باید در مورد بیماری های غیر واگیر هم حساسیت ایجاد و اطلاع رسانی شود، چونکه میزان تلفات در بیماری های غیرواگیر دست کمی از کرونا ندارد.
وی اضافه کرد: دلیل عمده آن کم تحرکی به میزان قابل توجه در جمعیت کشور و هم تغذیه ناسالم می باشد و مأموریت ما این است که بتوانیم بر کم تحرکی بعنوان عامل مخاطره سلامت آحاد جامعه فائق آییم و باید بدانیم ۵۶ درصد جمعیت کشور کم تحرک هستند که این کم تحرکی در میان خانم ها ۶۵ درصد است و این اعداد قابل توجه بوده و نباید به آسانی از کنار آنها عبور نماییم.


منبع:

1399/08/02
21:32:01
5.0 / 5
1534
تگهای خبر: برند , تیم , سلامت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت