بدهی ها دردسرساز شد؛

آزمایشگاه كلن آلمان آنالیز تست دوپینگ ورزشكاران ایران رامتوقف كرد

آزمایشگاه كلن آلمان آنالیز تست دوپینگ ورزشكاران ایران رامتوقف كرد

مركز اسپرت: آزمایشگاه كلن آلمان كه طرف قرارداد ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران برای آنالیز نمونه گیری ورزشكاران كشورمان است، به سبب بدهی سنگین این ستاد بررسی نمونه های دریافتی را متوقف كرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، بدهی سنگین ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) به آزمایشگاه کلن آلمان موضوعی است که قبل از این خبرگزاری مهر در مطالب مجزا به آن پرداخته بود و حتی در آخرین مطلب با عنوان «خطر توقف آنالیز تست دوپینگ ورزشکاران ایران در آزمایشگاه کلن» به تبعات عدم مبادرت به موقع برای تسویه حساب اشاره کرده بود.
این تبعات در نهایت با نامه رسمی مسئولان آزمایشگاه کلن به نادو خودرا نشان داد. در این نامه که به تاریخ ۱۵ اکتبر برای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشورمان ایمیل شده، مسئولان آزمایشگاه کلن ضمن اعلام متوقف کردن آنالیز تست های دریافتی از ورزش ایران، ادامه همکاری با نادو را به پس از پرداخت بدهی و تسویه حساب موکول کردند.
مسئولان آزمایشگاه کلن در عین حال بابت اقدام پیش بینی شده عذرخواهی کرده و تاکید داشتند که ۱۱۰ هزار و ۱۵۳ یورو، مبلغ بدهی نادو ایران به این آزمایشگاه است که باید پرداخت گردد.
در واقع بدهی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمانی ها بابت ۵ صورت حساب مجزایی بود که از آنها دریافت شده اما اقدامی برای پرداخت انجام نشده بود. مسئولان آزمایشگاه کلن پس از هر مرحله دریافت نمونه گیری به عمل آمده از ورزشکاران ایران، صورتحساب مربوطه را به صورت مجزا تهیه و ارسال می کنند.
آخرین صورتحسابی که ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از آلمان دریافت کرد مربوط به ۵۲ نمونه ای بود که جهت آنالیز و اعلام نتیجه در اختیار آزمایشگاه کلن قرار گرفته بود. این صورتحساب دو هفته پیش برای نادو ایمیل شد در صورتیکه این نهاد بابت چهار صورتحساب قبلی همچنان بدهکار بود.
در هر صورت اینکه آزمایشگاه کلن برمبنای مکاتبه رسمی با ستاد ملی مبارزه با دوپینگ فعلاً آنالیز تست دوپینگ ورزشکاران ایران را از دستور کار خارج کرده این در حالیست که آزمایشگاه قطر هم فعلاً دراین زمینه با ایران همکاری ندارد.
همکاری نادو ایران با آزمایشگاه قطر از بهمن ماه سال قبل شروع شد. مسئولان این آزمایشگاه اما در شرایط پاندومی کرونا، دریافت هر نمونه از ورزش ایران و آنالیز آنرا مشروط به همراه داشتن تست کرونا عنوان کرده اند. آنها برای اطمینان از اینکه ورزشکاری که مقرر است نمونه آن در آزمایشگاه شان آنالیز شود به کرونا مبتلا نیست، چنین شرطی گذاشته اند. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران اما با این شرط مخالفت کرد و به همین دلیل طی دو سه ماه گذشته نمونه ای جهت آنالیز برای قطر ارسال نشد.
البته اینکه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ علاوه بر بدهی به آلمان، به قطری ها هم ۹.۷۱۵ دلار بدهکار است.

1399/07/30
22:59:18
5.0 / 5
1442
تگهای خبر: ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت