با وجود شیوع گسترده كرونا؛

مجوز اردوها و تمرینات ورزشكاران در هیچ رشته ای لغو نشده است

مجوز اردوها و تمرینات ورزشكاران در هیچ رشته ای لغو نشده است

طی روزهای گذشته به خاطر موج سوم كرونا آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از این ویروس سیر صعودی داشته است اما این مورد تابه امروز منجر به لغو مجوز صادر شده برای اردو و تمرین ورزشكاران نشده است.فرهاد مرادی دبیر ستاد مقابله با کرونا در ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد چرایی این مسئله و اینکه «در چه شرایطی پیگیری تمرینات و اردوی ورزشکاران به خاطر کرونا لغو می شود؟»، توضیح داد.
وی اشاره کرد: تصمیماتی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش اخیراً در مورد فعالیت و برنامه های اردویی و تمرینی فدراسیون و شروع به کار آنها داشت تا به امروز به خاطر کرونا و به خصوص موج سوم این ویروس تغییر نداشته است. به صورتی تا به امروز مکاتبه ای از جانب ستاد در خصوص لغو مجوزی که قبل از این برای تمرین و اردوها صادر شده بود، انجام نشده است.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در ورزش اشاره کرد: این ستاد طی هفته های اخیر به خاطر وضعیت بحرانی که کرونا در کشور به وجود آورده دو برنامه که رویداد محور بودند را لغو کرده است. مسابقات دوومیدانی و سوارکاری رویدادهایی بودند که با دستور ستاد مقابله با کرونا در ورزش لغو شدند اما فعلاً در ارتباط با اردوها و تمرینات تصمیم جدیدی نگرفته ایم و بدین سبب پیگیری آنها به قوت خود باقی است.
مرادی اشاره کرد: شرایط اردو با مسابقه فرق دارد. برای اردو امکان ایجاد شرایط قرنطینه و ایزوله کردن وجود دارد و بنا بر این در سخت ترین شرایط می تواند اردوها و تمرینات را برگزار کرد. بنا بر این دلیلی برای لغو مجوز اردوها و تمرینات وجود ندارد. فدراسیون ها می توانند با رعایت کامل و صد درصدی پروتکل های بهداشتی روند برنامه های خودرا دراین زمینه ادامه دهند.
وی در پاسخ به این پرسش که «در صورت ادامه بحران فعلی کرونا امکان لغو مجوز اردوها و تمرینات وجود دارد؟»، اظهار داشت: ستاد مقابله با کرونا در ورزش تابع سیاست های وزارت بهداشت و مصوبات این وزارتخانه و همین طور ستاد ملی مبارزه با کرونا است. تا به امروز دلیلی برای لغو مجوزهایی که تا به امروز صادر کرده ایم، ندیده ایم اما در صورت نیاز اقدام می نماییم.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا اصرار کرد که اگر اردوها و تمرینات با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود، احتمال خطر برای سلامتی اردونشینان کم است.


منبع:

1399/07/29
00:46:16
5.0 / 5
1656
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت