با اشاره به حاد بودن شرایط؛

امید نجاری: ناچاریم اردوی كمانداران را آهسته و پیوسته دنبال نماییم

امید نجاری: ناچاریم اردوی كمانداران را آهسته و پیوسته دنبال نماییم

به گزارش مركز اسپرت مدیر تیم ملی تیروكمان با تاكید بر تأثیر شرایط كرونایی بر انتخاب محل اردوی كمانداران اظهار داشت: به خاطر مسابقات گزینشی چاره ای نداریم جز اینكه تمرینات را به صورت آهسته و پیوسته دنبال نماییم.امید نجاری در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه مرحله دوم اردوی همزمان تیم های ملی تیروکمان در هر دو بخش ریکرو و کامپوند مردان و زنان که به صورت همزمان از ۵ مهرماه در تبریز و قزوین شروع شده بود چهارشنبه گذشته به پایان رسید، اظهار داشت: به خاطر حادتر شدن شرایط کرونا و اینکه آمار مبتلایان به این ویروس همچنان درحال افزایش است، ناچار هستیم از این پس برنامه ریزی برای پیگیری اردوها را با بررسی دقیق تر به نتیجه برسانیم تا هیچ خطری اردونشینان را تهدید نکند.
وی خاطرنشان کرد: به خاطر وخیم تر شدن شرایط کرونایی کشور باید اردو را در مناطقی برگزار نماییم که از حیث خوابگاه و زمین تمرین و کنار هم قرار داشتن آنها شرایط لازم را داشته باشند. اینگونه شرایط قرنطینه برای کمانداران ایجاد می شود و آنها می توانند با خیال راحت و آرامش تمرینات شان را دنبال کنند.
مدیر تیم های ملی تیروکمان با تاکید بر اقداماتی که از جانب فدراسیون و برای کنترل وضعیت بهداشتی اردوها انجام می شود، تصریح کرد: در حین برگزاری اردو روزانه میزان تب و اکسیژن خون کمانداران سنجیده می شود تا نسبت به وضعیت سلامت آنها و دور از بودن از علایم اطمینان ایجاد شود. با این وجود اگر برای دور جدید تمرینات نتوانیم در منطقه ای با محل تمرین و خوابگاه نزدیک به هم اردو تشکیل دهیم، ترجیح می دهیم درکل آنرا منتفی نماییم.
نجاری تصریح کرد: مرحله اول و دوم اردوی کمانداران کامپوند در آبیک قزوین برگزار گردید. در مورد تیم ریکرو هم کیش میزبان اردوی اول بود و دور دوم تمرینات در تبریز برگزار گردید. به خاطر سرد شدن هوا اما شرایط پیگیری تمرین در تبریز وجود ندارد. در کل برای مرحله سوم اردوها در حال رایزنی هستیم تا منطقه ای با خصوصیت های موردنظر انتخاب گردد. در این حوزه روی کمک دانشگاه آزاد حساب کرده ایم تا در زاهدان یا بوشهر اردو داشته باشیم.
وی افزود: قطعی شدن برگزاری اردو در این دو شهر هم به شرایط بستگی دارد. به هر حال تحت هیچ شرایطی بیشتر از دو نفر را در یک اتاق اسکان نخواهیم داد حتی اگر ظرفیت لازم را داشته باشد.
مدیر تیم های ملی تیروکمان تصریح کرد: به خاطر کرونا در هر منطقه ای نمی توانیم اردو داشته باشیم ضمن اینکه ترجیح مان هم این است اردوی دراز مدت نداشته باشیم. نهایت کمانداران دو هفته کنار هم تمرین کنند و به محل زندگی خود بازگردند. در عین حال اما به خاطر در پیش بودن مسابقات کسب سهمیه المپیک نمی توانیم قید اردوها را هم به صورت کامل بزنیم. ناچاریم به صورت آهسته و پیوسته اردوها را پیگیری نماییم.
امید نجاری تصریح کرد: اینکه اردوی سوم کمانداران چه زمان و کجا برگزار گردد اصلا معلوم نیست اما تلاش مان این است تا اردیبهشت ماه سال آینده که نخستین اعزام کمانداران انجام می شود، ماهیانه یک اردو داشته باشیم.


منبع:

1399/07/19
21:01:05
5.0 / 5
1541
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت