در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

همه انتظار دارند كیخا به فینال برسد، شانس سهمیه المپیك۵۰ - ۵۰ است

همه انتظار دارند كیخا به فینال برسد، شانس سهمیه المپیك۵۰ - ۵۰ است

به گزارش مركز اسپرت كارشناس، داور و مربی ژیمناستیك اظهار داشت: در مسابقه خرك حلقه كیخا همه چیز ۵۰-۵۰ است چون كه خرك وسیله ای لغزنده است و حتی قهرمان جهان هم با احتمال افتادن مواجه می باشد.حسن میرقائمی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد رقابتهای قهرمانی جهان ژیمناستیك در آلمان اظهار داشت: این چهل و نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان است كه در اشتوتگارت آلمان در حال برگزاری است. ۲۵ تیم كامل و ۲۳ گروه میكس در این رقابتها شركت كرده اند كه رقابتهای بخش مقدماتی آقایان امروز تمام می شود و دو نماینده از كشورمان هم در این مسابقات حضور دارند.
وی در مورد سطح این مسابقات و مقایسه آن با المپیك اظهار داشت: بطور قطع سطح این مسابقات به مراتب پایین تر از المپیك است. همه می دانند كه المپیك بزرگترین رویداد جهان است و هیچ مسابقه ای بزرگتر از المپیك نیست. خیلی از ژیمناستها برای كسب سهمیه المپیك در رقابتهای قهرمانی جهان شركت می كنند اما المپیك جایی برای حضور بهترین ها و برگزیده ژیمناست های جهان است.
ملی پوش سابق ژیمناستیك و داور باسابقه بین المللی در مورد شانس سعیدرضا كیخا برای كسب سهمیه المپیك اظهار داشت: البته در ژیمناستیك همه چیز به شرایط روز مسابقه باز می گردد اما همه انتظار دارند كه كیخا به فینال برسد. در فینال هم همه چیز ۵۰ - ۵۰ است چون كه خرك حلقه وسیله ای لغزنده است و حتی قهرمان جهان هم با احتمال افتادن مواجه می باشد.
سرمربی سابق تیم ملی در مورد بحث جریمه و خطا در چنین مسابقاتی عنوان كرد: معمولا همه در حركات خود با جرائمی روبه رو هستند كه باید تلاش كنند آنرا به حداقل ممكن برسانند. مثلا ژیمناستی كه از وسیله پایین بیاید(بیفتد) با یك نمره جریمه روبه رو می شود و شانس كسب مدال را از دست می دهد.
میرقائمی در مورد بحث مافیای داوری در ژیمناستیك عنوان كرد: البته در ژیمناستیك مبحث مافیای داوری با این شدت دیده نمی گردد. امكان دارد داوران در بحث جریمه نظرات خاص خویش را در مورد ژیمناستهایی كه آنها را می شناسند لحاظ كنند اما این مورد به صورت حاد و ویژه نگران كننده نیست. امیدوارم نمایندگان ایران بتوانند عملكرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارند.

1398/07/16
20:40:29
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , داور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت