صالحی امیری:

ورزش ایران برای المپیك توكیو ۲ میلیون دلار ارز می‎خواهد

ورزش ایران برای المپیك توكیو ۲ میلیون دلار ارز می‎خواهد

به قول رئیس كمیته ملی المپیك برای كاروان ورزش و حضور در المپیك ۲ میلیون دلار ارز باید تامین گردد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری در جلسه ویژه ای که امروز با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار داشت: ساختار ورزش، معیوب و مبتلا به اختلال در هدف است. اغلب رؤسای فدراسیون ها از سوی نهادهای بین المللی تحت فشار هستند چون از نظر نهادهای نظارتی، دولتی هستند اما در عین حال باید پاسخگو هم باشند.
وی با تاکید بر اینکه این تضاد مشکلات زیادی ایجاد می کند، تصریح کرد: تلاشی که سلطانی فر وزیر ورزش کرد این بود که اساسنامه را اصلاح کند اما در ایستگاه شورای نگهبان متوقف گردید. امیدواریم این اساسنامه به سرانجام برسد.
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه اگر رئیس فدراسیون مسئول است باید اختیار هم داشته باشد، خاطرنشان کرد: این نیازمند اصلاح اساسنامه است که در این صورت بخش زیادی از مشکلات کم می شود.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه در حوزه سیاسی و اقتصادی مبحث تحریم کاملاً محسوس است اما در ورزش محسوس نیست در حالیکه خیلی زیاد تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: دشمن به همان اندازه که در حوزه سیاسی و اقتصادی دنبال اجرای تحریم است در ورزش به دنبال تعلیق است.
وی تصریح کرد: در بخش سخت افزاری به دنبال مقصر نگردیم. کسی نمی تواند این مسائل را منکر شود. تغییر نرخ ارز فشار زیادی وارد کرده است. برای المپیک ۲ میلیون دلار ارز لازم داریم. سال قبل ۵۰۰ هزار ارز خریداری شد، سال جاری باید بخش باقی مانده را خریداری نماییم در حالیکه قیمت ها پنج برابر شده است.
صالحی امیری در عین حال به انصاف و اخلاق و ضرورت رفتن به آن اشاره نمود و اظهار داشت: آقای نوبخت برای ما و ورزش کوتاهی نکرده و حتی نسبت به بسیاری از دستگاه ها، به ورزش توجه بیشتری شده است. به نوبه خودم از تمام کم و کاستی ها عذرخواهی می کنم اما با واقعیت هایی که اشاره کردم روبرو می باشیم.
رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: در عین حال به آینده امیدواریم، اساسا در این راه و مقابل دشمن پیروز می شویم.


منبع:

1399/07/13
21:32:28
5.0 / 5
2089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت