توضیحات تقوی درباره وضعیت قرمز لیگ والیبال!

توضیحات تقوی درباره وضعیت قرمز لیگ والیبال!

به گزارش مركز اسپرت دبیر فدراسیون والیبال ایران اظهار داشت: فدراسیون موظف به اجرای قوانین و پروتكل های ستاد ملی مبارزه با است و همه تلاش ما اجرای دقیق این تصمیمات است.میلاد تقوی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت قرمز لیگ برتر والیبال به علت شیوع گسترده ویروس کرونا میان بازیکنان و عوامل تیم ها، توضیح داد: همه اقدامات فدراسیون زیر نظر و با قوانین ستاد ملی مبارزه با کرونا است. اگر قرار باشد تصمیمی در مورد مسابقات گرفته شود با عنایت به پروتکل های موجود است.
او درباره وضعیت خطرناک تیم شهرداری ورامین برای بازی با سپاهان اصفهان هم اظهار داشت: ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام نموده است که اگر ۲۵ درصد تیم گرفتار ویروس کرونا شوند باید از برگزاری بازی جلوگیری شود، اما به شرطی که تست ها و آزمایشات در مراکز مورد تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا صورت گیرد. اینکه باشگاه ها در مراکز تایید نشده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا تست دهند برای فدراسیون معتبر نیست.
دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به این سؤال که، آیا فدراسیون نباید با عنایت به شرایط موجود در این رشته از نظر زیر ساخت تصمیم گیری کند؟ توضیح داد: همه فدراسیون ها زیر نظر ستادهای بالادستی مانند مبارزه با کرونا کار می کنند. حتی بالاترین مقام های استانی هم در این مورد تصمیم گیرنده نیستند. بطور قطع همه موظفیم که پروتکل ها و قوانین را اجرا نماییم.
او اضافه کرد: همین الان عکس جواب تست های بازیکنان تیم شهرداری ورامین روی میز من است، اما متاسفانه در مرکزی که مورد تایید وزارت علوم و ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد صورت نگرفته است. تجربیات ما از اقدامات صورت گرفته در رشته های دیگر سبب می شود تا همه با عنایت به پروتکل های تعیین شده پیش برویم. آزمایشات حتما باید در مراکز مورد تایید داده شود.
پروتکل های بهداشتی FIVB برای سالن های استاندارد است، اما تیم های ایرانی از شرایط موجود در سالن ها ناراضی هستند و گاها حضور تعدادی هوادار در محل برگزاری مسابقات لیگ به چشم می خورد، تقوی در واگنش به این مورد توضیح داد: مطمئنا اگر چیزی از سمت تیم ها یا ناظرین به ما گزارش شود حتما با افراد مسئول و ناظر بازی برخورد می نماییم، اما تا کنون چیزی چیزی گزارش نشده است.
او افزود: فدراسیون در تلاش است تا پروتکل های موجود را به درستی اجرا کند، بازی بوده است که حتی از ورود مدیر کل ورزش یک استان به سالن هم جلوگیری به عمل آمده است. تا الان گزارشی نداده اند، اما اگر موضوعی اطلاع داده شود بطور قطع برخورد می نماییم.
دبیر فدراسیون والیبال درباره احتمال تعویق بازی شهرداری ورامین و سپاهان اصفهان اظهار داشت: فعلا و تا الان صحبتی در خصوص لغو این دیدار مطرح نشده است.
منبع:

1399/07/13
13:59:49
5.0 / 5
1661
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت