آغاز اردوهای تیم ملی بزودی؛

باقرزاده: شمشیربازان اساسا در مسابقات زون آسیا شركت می كنند

باقرزاده: شمشیربازان اساسا در مسابقات زون آسیا شركت می كنند

به گزارش مركز اسپرت رئیس فدراسیون شمشیربازی از اعزام قطعی نمایندگان این فدراسیون به مسابقات زون آسیا برای كسب سهمیه المپیك ۲۰۲۰ توكیو اطلاع داد.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه مجوز ستاد مبارزه با کرونا در ورزش برای شمشیربازی و آغاز فعالیتهای این رشته دو روز پیش صادر شد، اظهار داشت: بر این اساس اردوهای تیم ملی در اسلحه های مختلف دو بخش مردان و بانوان را بزودی آغاز می نماییم.
وی افزود: طبق مجوز صادر شده، برگزاری اردو و تمرین باید با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی شامل حضور محدود افراد، قرنطینه، تست PCR و... است. بر این اساس، در حال هماهنگی هستیم تا در استان هایی که به لحاظ کرونا وضعیت بهتری دارند، شرایط را برای برگزاری اردو مهیا نماییم. مبحث را به سرمربی های تیم های مختلف اطلاع دادیم تا برنامه های خود و شهر پیشنهادی برای اردو را معرفی کنند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاکید بر اینکه اردوی تیم ملی اسلحه سابر که برای المپیک کسب سهمیه کرده، در تهران و آکادمی ملی المپیک برگزار می شود، تصریح کرد: ورزشکاران این تیم مثل مجتبی عابدینی و علی پاکدامن طی ماه های گذشته هم زیر نظر پیمان فخری (سرمربی) تمریناتشان را دنبال می کردند اما به محض مهیا شدن شرایط، تمرینات به صورت متمرکز پیگیری خواهد شد.
به گفته باقرزاده، زمان دقیق آغاز اردوهای تیم ملی شمشیربازی معلوم نیست چون که به علت کرونا، ابتدا باید شرایط مهیا شود، سپس برای برگزاری اردو، اقدام لازم صورت گیرد.
وی همینطور از برنامه فدراسیون شمشیربازی برای حضور قطعی در مسابقات زون آسیا اطلاع داد و اظهار داشت: طبق آخرین اعلام فدراسیون جهانی، مسابقات قاره ای برای توزیع سهمیه های باقی مانده المپیک همزمان سال آینده برگزار می گردد. این رقابت ها با عنوان «زون آسیا» ۲۰ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت برگزار می شود؛ باآنکه مکان آن هنوز مشخص نمی باشد. ایران در هر یک از اسلحه های اپه، فلوره و سابر دختران و اپه و فلوره مردان، یک نماینده در این مسابقات خواهد داشت.
رئیس فدراسیون شمشیربازی تاکید کرد: تا آخر سال ۲۰۲۰ میلادی، تمام رقابت های شمشیربازی لغو است و هیچ رویدادی را نخواهیم داشت ازاین رو باید با تمرین در اردو، شرایط آمادگی بازیکنان را مهیا نماییم.
وی همینطور در مورد وضعیت قرارداد پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر اظهار داشت: مشکلی از این بابت وجود ندارد، قرارداد وی ابتدای هر سال تمدید می شود، فخری هم اکنون با فدراسیون شمشیربازی قرارداد دارد و مصمم و جدی پیگیر وضعیت المپین ها است.

1399/07/09
09:20:40
5.0 / 5
1485
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت