شهرخودرو صفر - الهلال صفر

نخستین امتیاز آسیایی تاریخ شهرخودرو

نخستین امتیاز آسیایی تاریخ شهرخودرو

به گزارش مركز اسپرت دو تیم فوتبال شهرخودرو ایران و الهلال عربستان به تساوی بدون گل رضایت دادند تا شهرخودرو به نخستین امتیاز آسیایی تاریخ خود برسد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، دو تیم فوتبال الهلال عربستان و شهرخودرو ایران در پنجمین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹: ۳۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار در انتها با تساوی بدون گل به پایان رسید تا شهرخودرو بالاخره بتواند در لیگ قهرمانان آسیا امتیاز کسب کند.

نیمه اول

شهرخودرو بازی را مالکانه شروع کرد و تلاش کرد با در اختیار گرفتن توپ و میدان به دروازه الهلال نزدیک شود اما بی دقتی در پاس های آخر مانع موقعیت سازی شد.

پس از ۱۰ دقیقه اول، این قهرمان فصل گذشته آسیا بود که به خود آمد و چند موقعیت نصفه و نیمه را روی دروازه شهرخودرو ترتیب داد اما دروازه کیا با خطر جدی روبرو نشد.

در ادامه هم بازی در میانه زمین دنبال شد و جنگ هافبک ها سبب شد فرصت جدی تا دقیقه ۳۰ روی دروازه تیم ها به وجود نیاید.

پس آن هم بازیکنان الهلال با ضدحمله هایی صاحب چند ضربه کرنر شدند و نتوانستند از آن استفاده کنند. دفاع مستحکم دو تیم مانع موقعیت سازی دو تیم و باز شدن دروازه ها شد تا بازی در نیمه نخست، گلی را به همراه نداشته باشد.

نیمه دوم

شهرخودرو کارش را در این نیمه با به بازی آوردن محمدرضا خلعتبری به جای حسین مهربان شروع کرد. همانند نیمه نخست شهرخودرو بازی را هجومی تر شروع کرد و در دقیقه ۵۵ هم صاحب ضربه کرنر شد که سیف اللهی با پاسی کوتاه توپ را به خلعتبری رساند و ارسال او با صربه سر فرشاد فرجی همراه شد که به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

حملات مختلف شهرخودرو سبب عقب نشستن نماینده عربستان شده بود اما سد محکم دفاعی الهلال و المعیوف مانع باز شدن دروازه این تیم عربستانی شد.

در حالی که توپ و میدان در اختیار شاگردان رحمتی بود، جدی ترین فرصت بازی برای الهلال و در دقیقه ۶۹ رقم خورد. حمله نماینده عربستان از سمت چپ توپ را به اندره کاریو رساند و او هتان سلطان را صاحب توپ کرد که شوت محکم این بازیکن با واکنش زیبای کیا به کرنر رفت.

پس از این موقعیت، این بازیکنان الهلال بودند که کم کم پیشروی کردند و چند موقعیت نصفه و نیمه را روی دروازه کیا ایجاد کردند.

پس از ۱۰ دقیقه مالکیت شهرخودرو، رحمتی با بازی دادن به دو جوان خود یعنی خراسانی و نبی زاده تلاش کرد خط حمله خویش را تازه نفس کند. در یکی از حملات شهرخودرو، سعید صادقی توپ را در داخل محوطه جریمه به قاسمی نژاد رساند که المعیوف توپ را در اختیار گرفت.

با وجود تغییرات شهرخودرو، این تیم باز هم نتوانست گلزنی کند اما رضایت به تساوی بدون گل مقابل الهلال، نماینده ایران به اولین امتیاز خود در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کرد.

در این گروه الهلال با ۱۱ امتیاز صدرنشین است و پاختاکور با یک بازی کمتر و ۷ امتیاز در رده دوم قرار دارد. شباب الاهلی با ۶ و شهرخودرو با یک امتیاز در رده های بعدی هستند.

ترکیب شهرخودرو: محمدجواد کیا، فرشاد فرجی، امید منصوری، حسن جعفری، محمدعلی فرامرزی، علی طاهران (۷۸- علی نبی. زاده)، اکبر صادقی، روح الله سیف اللهی، امین قاسمی نژاد، حسین مهربان (۴۶- محمدرضا خلعتبری) و محمد قاضی (۷۸- مرتضی خراسانی).

ترکیب الهلال: عبدالله المعیوف، امیر کردی، جانگ هیون سو، محمد جحفلی، محمد الکنیدری (۷۷-المطیری)، ناصر الدوسری، مدالله العلیان، محمد کنو، منصور البیشی، هتان باهبری و آندره کاریو.

منبع:

1399/06/30
23:52:26
5.0 / 5
1906
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تساوی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت