این همه تناقض از كجا می آید؟

این همه تناقض از كجا می آید؟

مركز اسپرت: قراردادهای سنگین قیمت در نقل و انتقالات به هیچ وجه با ناتوانی بعضی از تیم ها در خرید مواد ضدعفونی كننده و اجرای پروتكل بهداشتی در لیگ نوزدهم هم خوانی ندارد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، هرچقدر از تناقض های رفتاری تیم های ایرانی در نقل و انتقالات گفته شود، کم است؛ بازاری که امسال با قیمت های نجومی و سرسام آور، علاوه بر عموم مردم و مسئولان، صدای جامعه فوتبال را هم در آورده است.
افزایش چند برابری قراردادها از طرف بازیکنان معمولی و کم تر دیده شده در لیگ برتر از طرف مدیران باشگاه ها و حتی برای کم کردن روی رقیب همشهری پذیرفته شده؛ قیمت هایی که برخلاف ارزش واقعی پیشنهاد شده است.
این رویه اشتباه که در بازار نقل و انتقالات ایران برخلاف معیارهای بین المللی از طرف مدیران کارنابلد اتخاذ شده، به زودی جای خودرا به بدهی های سنگین، اعتصاب و در نهایت استعفای مدیر مربوطه بدون کوچک ترین پاسخگویی همراه خواهد شد.
* از بی پولی در اجرای پروتکل بهداشتی تا شکستن رکورد نقل و انتقالات
در خلال قیمت های نجومی در ایام گذشته، به یاد چند ماه قبل می افتیم که مدیران بیشتر تیم ها در مقابل تامین مواد بهداشتی و اجرای پروتکل های مربوط به ویروس کرونا اعلام عجز و ناتوانی می کردند و معتقدند بودند تیم های ورشکسته ایرانی نمی توانند چنین پروتکلی را اجرا کنند.
موضوع به اوایل خرداد و آغاز تمرینات تیم ها زیر سایه کرونا باز می گردد که بیشتر تیم های لیگ برتری به پروتکل سخت گیرانه وزارت بهداشت که در طولانی مدت مبلغی در حدود کم تر از یک میلیارد تومان را برایشان به دنبال داشت، اعتراض می کردند.
خیلی از تیم ها در آن دوران معتقد بودند که پولی برای تامین مواد بهداشتی، تونل ضدعفونی کننده، انجام تست کرونا، تامین هواپیمای چارتر و اجاره هتل را ندارند اما در بازار نقل و انتقالات با بازیکنانی قرارداد بسته شده که با وجود دریافت دستمزدی بیش از یک میلیارد تومان، ممکنست در طول فصل در هیچ مسابقه ای به میدان هم نرود.
* دروغ هایی که با گذر زمان رنگ باختند
بااینکه بخش اعظمی از ناتوانی تیم ها در دوران کرونا بی ارتباط با مخالفت برای شروع لیگ برتر نبود اما نمی توان کتمان کرد که خیل اعظمی از تیم های لیگ برتری در پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان خود با تاخیر دارند و چند تیمی هم به علت مشکلات اقتصادی ناشی از این وضعیت در آخر فصل به بحران می خورند و چه بسا به دلیل بی انگیزگی بازیکنان و مربیان با نتایج ضعیف روانه لیگ های پایین تر شوند.
خاصیت گذشت زمان این است که بسیاری از تناقض ها و دروغ ها را آشکار می کند که نظیر این مساله را در قراردادهای هنگفت در ایام اخیر و ناتوانی در تامین مواد بهداشتی در ماه های گذشته جست وجو کرد.
حتی خاطرمان هست که به دلیل همین ناتوانی، در نهایت سازمان لیگ پذیرفت بخش اعظمی از مواد بهداشتی تیم ها را تامین کند تا امروز تیم های مختلف در شکستن رکوردهای نقل و انتقالات در ایران گرد و خاکی به راه اندازند که در نهایت به چشم خودشان خواهد رفت.
منبع:

1399/06/28
15:07:16
5.0 / 5
1684
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت