لغو حق پخش لیگ قهرمانان آسیا برای ایران

لغو حق پخش لیگ قهرمانان آسیا برای ایران

به گزارش مركز اسپرت دبیركل فدراسیون فوتبال می گوید پخش نشدن بازی های لیگ قهرمانان آسیا از صداوسیما به لحاظ مادی و معنوی به ضرر نمایندگان ایران است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره لغو قرارداد AFC و صداوسیما و عدم پخش زنده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از شبکه های تلویزیونی و رادیویی ایران اظهار داشت: صداوسیما قراردادی با بخش تجاری کنفدارسیون فوتبال آسیا داشته که روز گذشته نامه ای به دست ما رسید در خصوص اینکه این قرارداد به دلیل تحریم های خارجی فسخ شده است. مسلم است ما همیشه انتظار داریم مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا پخش شود و باید قرارداد از نظر حقوقی بررسی شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: انتظار داریم هرچه سریع تر این مورد توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا حل شود. چهار نماینده ایران با هزینه هایی که متحمل شده اند به قطر سفر کرده اند تا در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند. هر کدام از این تیم ها اسپانسرهایی دارند و مبالغی از آنها دریافت شده و آنها نیاز دارند که مسابقات تیم های ایرانی به صورت زنده از تلویزیون پخش شود چونکه این مساله هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ مادی برای نمایندگان ایران مهم می باشد.

وی درباره اینکه AFC پاسخ نامه فدارسیون را داده یا خیر، اظهار نمود: روز گذشته به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه فرستادیم و منتظر پاسخ هستیم. البته روزهای شنبه و یکشنبه در شرق آسیا روزهای تعطیل هستند اما با عنایت به دورکاری، باید پاسخ ما را بدهند.

نبی با اشاره به اینکه بخش تجاری AFC به لحاظ حقوقی خطا کرده، اظهار داشت: با مسئول محترم صداوسیما هم امروز صحبت کرده ام. آنها قراردادی با AFC دارند و این قرارداد باید جاری شود اما به لحاظ حقوقی طرف آسیایی کم آورده است و باید این رویه اصلاح گردد و ما امیدواریم که مسابقات نمایندگان ایران در آسیا از صداوسیما و رسانه ملی به صورت زنده پخش شود.

نبی درباره مشکلات مربوط به اسکان تیم های ایرانی در قطر اظهار نمود: ما در چند ماه گذشته جلسات مختلفی را با چهار باشگاه حاضر در لیگ قهرمانان برگزار کردیم و کارها را به اتفاق یکدیگر در کشور خودمان و فدراسیون و باشگاه پیش بردیم. با وجود مشکلاتی که داشتیم کارهای خوبی انجام شد. ما هم پیشنهاد کردیم ۲ نماینده از فدارسیون به قطر بروند و موضوعات مختلف را در آنجا هدایت و پیگیری کنند اما AFC به ازای هر نماینده آی دی کارت یک بازیکن را کم می کند که بدین سان درست نبود که از تعداد بازیکنان کم شود.
1399/06/23
22:17:22
5.0 / 5
1849
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت