آذری:

با قوانین بررسی نشده، باید انتظار سودجویی هم داشت

با قوانین بررسی نشده، باید انتظار سودجویی هم داشت

خوزستان مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان درباره سودجویی بیشتر از قبل برخی افراد در بازار نقل و انتقالات فعلی با عنایت به منع ورود خارجی ها به فوتبال ایران، اظهار داشت: تا وقتی كه سازمان لیگ هیچ كنترلی روی این قضیه نداشته باشد و قوانینی كه تصویب می شوند بررسی نشده باشند، باید انتظار چنین چیزهایی را داشته باشیم.


سعید آذری در گفتگو با ایسنا در مورد روند فعالیت فولاد در بازار نقل و انتقالات، اظهارکرد: دقیقا آن چیزی که مدنظر است را دنبال می نماییم. از ابتدا هم به دنبال این بودیم که بازیکنان فصل گذشته فولاد که آن موفقیت را برای تیم رقم زدند، حفظ نماییم که تابحال هم در این بخش موفق بوده ایم. تعدادی بازیکن هم وجود دارد که آقای نکونام در حال پیگیری است و هر بازیکنی که به باشگاه ارائه کند، جذب خواهد شد. فکر می کنم شرایط مان خوب است.
در نقل و انتقالات نباید رو بازی کرد
وی در پاسخ به این سوال که به نظر می آید حالا هواداران خیال راحت تری نسبت به وضعیت تیم دارند، اظهار داشت: من پیش از این هم گفتم دغدغه این است که هواداران بعد از یک سال هنوز با شیوه مدیریتی من کاملاً آشنا نیستند. از طرفی هم وقتی مقرر است خریدی در بازار نقل و انتقالات صورت گیرد، مارکت ما یک بحث محرمانه هم دارد و نمی گردد فوتبالیست هایی که مقرر است بخریم را دائما معرفی نماییم. به هر حال رقیب زیاد است و دادن اطلاعات سبب می شود مارکت را از دست بدهیم. بر این اساس هم هواداران فکر می کنند ما نمی خواهیم اطلاعات بدهیم، در حالیکه در بازار نقل و انتقالات هر کسی بتواند محرمانه تر و باهوش تر عمل کند، برنده است. این که هواداران انتظار داشته باشند همه چیز را رو بازی نماییم، به این صورت نیست و نقل و انتقالات روش خاص خویش را دارد.
لیگ بیستم، فصل دست پرورده های فولاد
او همینطور درباره نگاه باشگاه به استفاده از داشته های خود همچون فصل قبل، عنوان کرد: شک نکنید که سال جاری هم مانند فصل نوزدهم به داشته های فولاد نگاه ویژه ای داریم و شاهد خواهید بود که سال جاری دست پرورده های فولاد می توانند برای این تیم بازی کنند.
عدم کنترل سازمان لیگ، دلیل سودجویی در نقل و انتقالات
آذری در ادامه درباره سودجویی بیشتر از قبل برخی افراد در بازار نقل و انتقالات فعلی با عنایت به منع ورود خارجی ها به فوتبال ایران، اظهار داشت: تا وقتی که سازمان لیگ هیچ کنترلی روی این قضیه نداشته باشد و قوانینی که تصویب می شوند بررسی نشده باشند، باید انتظار چنین چیزهایی را داشته باشیم. البته تمام این ها به مدیریت باشگاه ها برمی گردد که در این آشفته بازار، اسیر دست اشخاص سوءاستفاده گر نشوند. پس تبحر مدیران، شناخت مارکت فوتبال، شناخت بازیکنان و رصد امور سبب می شود که با وجود تمام تفاسیر این بازار قابل کنترل باشد.
جذب بازیکن در ایران به دور از استانداردهای روز دنیا است
وی در پاسخ به این سوال که در شرایط فعلی به نظر می رسد رقابت بین چند باشگاه در هزینه کردن است، اظهار نمود: این رقابت طی 10، 15 سال قبل هم همیشه بین چهار پنج باشگاه وجود داشته است. جذب بازیکن در ایران به دور از استانداردهای روز دنیا است و این هم تعجب برانگیز نیست. به همان نسبت که فوتبال ایران از فوتبال دنیا عقب است، قوانین و اندیشه های مان هم از فوتبال دنیا عقب است و نباید انتظار آنچنانی داشته باشیم. جامعه فوتبالی ما یک جامعه به هم ریخته است که خیلی ها در این وضعیت برای خودشان دنبال امتیازاتی هستند.
در باشگاه فولاد یک تیم مذاکره کننده داریم
وی با بیان این که عجله خاصی برای بستن تیم نداریم و بازیکنان مان را سر فرصت جذب می نماییم، اضافه کرد: نقل و انتقالات تا یک هفته پیش از لیگ ادامه دارد و تلاش ما این است تا قبل از آغاز تمرینات مان هم ساختار اصلی نقل و انتقالات را شکل داده و بازیکنان مان را گرفته باشیم. تمام موفقیت های فولاد حاصل یک کار گروهی است و خوشبختانه حالا مذاکرات ما به صورت تیمی هستند. یعنی تیم مذاکره کننده ای داریم که شامل سرمربی، مربی، مدیر اجرایی، عضو هیات مدیره و خود من است و تمام هماهنگی ها با حضور رئیس هیات مدیره انجام می شوند. به هر حال تیمی مذاکره کرده تا با بررسی تمام جوانب، ان شاءالله یک تیم قدرتمند آماده نماییم.
وی درباره این صحبت خود که "به دور از هتل بازی و هیاهو بازیکن جذب می نماییم هم عنوان کرد: هر کسی خودش روشش را انتخاب می کند. در هر صورت باشگاه ها ساختار و فضای فیزیکی دارند اما بازهم می گویم هر کسی روش مدیریتی خویش را دارد.1399/06/22
12:57:26
5.0 / 5
1895
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت