سلطانی فر:

سلامت یك جامعه در گرو  نشاط همگانی است

سلامت یك جامعه در گرو  نشاط همگانی است

به گزارش مركز اسپرت وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: سلامت یك جامعه در گرو  نشاط همگانی است كه با ورزش همگانی منجر به آرامش جسم و روح می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در طرح رونمایی از شهرهای فعال ایران اظهار داشت: آرزوی من در دوره خدمتم در وزارت ورزش این است به مرحله ای برسیم که بتوانیم از همه امکانات ورزشی کشور استفاده نمائیم. امروز در کشور بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی وجود دارد که متعلق به دولت می باشد.
وزیر ورزش و جوانان افزود: چندین هزار مکان ورزشی توسط شهرداری های مختلف از سی سال قبل به وجود آمده است. درحالی که ابتدای فعالیت دولت زیر ۴۰ درصد بوده و در هفت سال قبل شاهد روند رو به رشد آن بودیم.
سلطانی فر اضافه کرد: نکته مهم، رسیدن به آمار سرانه ورزشی است. در جلسات مختلف، آماری منتشر می شد که متعلق به وزارت ورزش بود اما امروز حدود ۴۵ هزار نهاد مربوط به بخش خصوصی، شهرداری و... است. در طول فعالیت دولت بخش خصوصی افزایش داشته است که این نشان میدهد بستر خوبی فراهم گشته است.
وی اشاره کرد: سلامت یک جامعه در گرو نشاط همگانی است که با ورزش همگانی منجر به آرامش جسم و روح می شود. کاهش میزان درمان در گرو ورزش همگانی است. باید شرایطی فراهم گردد تا مردم به میان کار بیایند تا آنها را شناسایی و برای ورزش قهرمانی و افتخار آفرینی استفاده نمائیم. موفقیت در پروسه حرکت عمومی در گرو داشتن مردم سالم می باشد. این یعنی گسترش ورزش همگانی و تحرک ملی.
سلطانی فر اظهارکرد: جامعه ای جزو جوامع توسعه یافته است که دارای مردم پرتحرکی باشد و به ورزش اهمیت بدهند. کشورهایی هستند که تعداد دوچرخه هایش از تعداد مردم بیشتر است و مردم از دوچرخه برای جابجایی استفاده می نمایند. یکی از نکات مهم، تقسیم کار ملی است. باید مشخص شود در هر شهر و جامعه به شکلی توزیع امکانات داشته باشیم تا همه مردم با صرف وقت کمتر از اماکن ورزشی استفاده کنند. این یکی از اهداف ما است که در شورای ورزش همگانی برنامه را پیش ببریم و از فضای دستگاه های دیگر استفاده نمائیم.
وزیر ورزش افزود: باورمان این است نقش خودمان را در توسعه کشور ببینیم. برای داشتن مردم پرتحرک، سالم، با نشاط و پرشور حتما می توانیم حرکت توسعه ای کشور را افزایش دهیم. از حرکات شهرداری ها تشکر می کنم. آثار این برنامه ها را هر روز بیشتر حس می نماییم. یکی از تقاضاهای حاشیه شهرها برای ما این است با ایجاد فضای ورزشی، ناهنجاری های اجتماعی را کاهش دهیم. این بسیار هم تاثیرگذاراست. با ساخت این فضاها موجب کاهش فضای بزهکاری شده ایم. طرح ملی شهرهای فعال ایران، آغاز مبارکی است. باور دارم همه دوستان در شهرداری و... همگام هستند تا این طرح به هدف برسد.


منبع:

1399/06/17
19:53:47
5.0 / 5
1871
تگهای خبر: دستگاه , سلامت , قهرمانی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت