در گزارش مركز اسپرت مطرح شد:

چرایی آغاز اردوی كمانداران خارج از برنامه مصوب

چرایی آغاز اردوی كمانداران خارج از برنامه مصوب

به گزارش مركز اسپرت سرپرست تیم های ملی تیروكمان با تاكید بر پیشبینی انجام شده برای رعایت پروتكل های بهداشتی در اردوی این تیم ها اظهار داشت: فرصت زیادی نداریم بنابراین برای آغاز اردو منتظر افتتاح خوابگاه نماندیم.امید نجاری در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه اردوی تیم ملی تیروکمان در هر دو بخش ریکرو و کامپوند مردان و بانوان از امروز شنبه با ورود کمانداران به سایت آزادی شروع می شود، در مورد اینکه «پیش از این عنوان شده بود زمان آغاز اردوی ملی پوشان تیروکمان در گرو افتتاح خوابگاه آنها است، هر زمان این خوابگاه افتتاح شود اردوها هم آغاز می شوند ولی اکنون خلاف این مورد عمل شده است. چرا؟»، توضیح داد.
وی در این حوزه اظهار داشت: قرار بر این بود در هفته دولت خوابگاه ویژه تیروکمان در آزادی افتتاح شود اما این مهم به هفته تربیت بدنی موکول شد. در صورتی که ملی پوشان ما طبق تقویم مصوب و عرضه شده از جانب فدراسیون جهانی باید از اردیبهشت ماه سال آینده در مسابقات مختلف که انتخابی المپیک یکی از آنها است، شرکت نمایند.
سرپرست تیم های ملی تیروکمان افزود: ازاین رو نمی توانستیم بیشتر از این زمان را از دست بدهیم و منتظر بمانیم پس از افتتاح خوابگاه تمرینات را آغاز نماییم. همین الان هم دیر شده است. درست نبود بیشتر از این زمان را از دست بدهیم.
نجاری با تاکید بر اینکه برگزاری اردو و تمرینات تیم ملی تیروکمان در شرایطی که خوابگاه آنها در سایت آزادی قابلیت بهره برداری داشت می توانست از حیث سلامت اردونشینان و حفظ آن برای مان بهتر باشد، تصریح کرد: البته الان هم برای مراقبت از ورزشکاران مان و مربیان شان برنامه داریم. همه اردونشینان قبل از ورود به اردو باید تست PCR بدهند. پیش و بعد از هر جلسه تمرینی، محل تمرین ضدعفونی می شود ضمن اینکه دستگاه تب سنج هم تهیه شده تا اردونشینان قبل از ورود به محل اردو و آغاز تمرین، تست شوند.
وی خاطرنشان کرد: تیروکمان جزو رشته هایی که اخیراً از ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز آغاز فعالیتهای شان را گرفتند، نبود اما ما پروتکل پیشنهادی خویش را برای وزارت ورزش ارسال کردیم و با اطلاع این وزارتخانه مبادرت به آغاز برنامه های تمرینی برای ملی پوشان کردیم. بر اجرای کامل پروتکل ها در طول تمرینات هم تاکید داریم.
سرپرست تیم های ملی تیروکمان با یادآوری اینکه اردوی کمانداران ریکرو و کامپوند به ترتیب در کیش و قزوین برگزار می شود، تصریح کرد: به محض افتتاح خوابگاه تیروکمان، محل اردوی همه اردونشینان به تهران و سایت آزادی تغییر می کند.
وی با اشاره به اینکه اردوی بعدی تیم های ریکرو و کامپوند یک هفته پس از اردوی نخست برگزار می شود، تصریح کرد: به خصوص در مورد تیم ریکرو مصمم به پیگیری منظم تمرینات هستیم. محل اردوی دوم هم تغییر خواهد نمود ضمن اینکه گرفتن تست PCR از اردونشینان قبل از آغار هر مرحله اردو الزامی است.
نجاری همینطور در مورد زهرا نعمتی که نام وی در لیست اردونشینان تیم ریکرو قرار دارد و اینکه وی در اردوها حضور خواهد داشت یا نه، اظهار داشت: با عنایت به شرایط خاصی که این کماندار دارد و اینکه همزمان در بخش پارالمپیک هم فعالیت دارد، برای برنامه های تمرینی وی نظرات و شرایط خود او را هم لحاظ می نماییم. البته شرایط تمرینی در کیش برای خانم نعمتی هم مناسب و ایده آل است. ازاین رو وی در این مرحله اردو کنار دیگر نفرات خواهد بود.


منبع:

1399/06/14
08:46:40
5.0 / 5
1802
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت