مومنی:

مسؤلان باشگاه استقلال خودزنی كردند

مسؤلان باشگاه استقلال خودزنی كردند

به گزارش مركز اسپرت پیشكسوت باشگاه استقلال اظهار داشت: با تصمیم گیری نابخردانه مسؤلان باشگاه، استقلال این جام را از دست داد و به شكلی مسؤلان خودزنی كردند.


محمد مومنی در گفتگو با ایسنا درباره شکست استقلال مقابل تراکتور در فینال جام حذفی اظهار نمود: به نظر من باشگاه مقصر اصلی این نتیجه و پس از آن کادرفنی است و ناپختگی هر دو عامل سبب شد که طرفداران ازاین جام محروم شوند.
او افزود: تفاوت مدیر و رهبر در اینجا مشخص می شود که مدیر کار می کند و همیشه باید کار درست را انجام دهد. به نظر من سعادتمند در این ماجرا خوب تصمیم نگرفت چون که استقلال به آرامش بیشتر از این نیاز داشت تا بتوان یک جام کسب کند ولی با تصمیم نابخردانه ای که مسؤلان باشگاه گرفتند، این جام را از دست دادند و به شکلی خودزنی کردند.
او افزود: استقلال به تراکتور نباخت بلکه به خودش باخت. استقلال به اتفاقاتی که برایش رقم خورد باخت. درست است تراکتور در نیمه اول سه گل زد اما اگر در نیمه دوم یک مقدار شانس به استقلالی ها رو می کرد، شاید بیشتر از این ها هم گل می زد.
مومنی همینطور اظهار داشت: اعتقادم این است که سعادتمند در این بین خوب تصمیم گیری نکرد. روش های بسیار زشت فوتبال مثل وقت تلف کردن هم در این بازی وجود داشت. بالاخره تیمی که بخواهد قهرمان شود در این فوتبال چنین کارهایی هم شاید انجام دهد اما مردم آذربایجان فرهنگ بسیار بالایی دارند و متمدن هستند.
پیشکسوت باشگاه استقلال افزود: رفتار سرمربی این تیم در شان و شخصیت مردم آذربایجان نبود. این قهرمانی مبارکشان باشد و در تمریناتشان آرامش وجود خواهد داشت اما سرمربی تیم تراکتور می توانست برخوردی بهتر از این داشته باشد و تیمش را به آرامش دعوت کند. برای این که تاکنون قهرمانی ندیده است و می خواست خودش را نشان دهد، به هر کاری دست می زد که به هدفش برسد.
او درباره رفتن فرهاد مجیدی اظهار داشت: به هر جهت هر کسی که بعنوان مدیر بخواهد قدرت خویش را اعمال نماید و منم منم در بیاورد، کسی با او کار نمی نماید. مدیران درست است که قدرت دارند ولی این را هم باید بپذیرند که فرهاد مجیدی کسی است که قدرت اجرایی دارد و چندین سال است بین مردم محبوبیت دارد و شاید بسیاری از مدیرانی که دارند کار می کنند دوست دارند با فرهاد مجیدی عکس بگیرند. حالا قدرت دست سعادتمند افتاده و فرهاد را برکنار کرده و زحمات مجیدی را در این فصل و تمام فصل های گذشته را نادیده گرفته است. این یک کار غیر کارشناسانه است چون که مدیرعامل باشگاه نه فوتبال بازی کرده و نه در رشته فوتبال بوده است.
مومنی افزود: همه کارها را مدیران انجام می دهند و بعد خودشان همه چیز را به گردن سرمربی می اندازند. جامعه فوتبال باید در این روابط تجدید نظر کند و مدیرانی بگذارد که ظرفیت بالایی داشته باشند، دروغ نگویند و با جامعه صادق باشند. ما آدم های سیاسی نیستیم و با سیاست کاری نداریم ولی کسانی باید در ورزش حضور داشته باشند که این رشته را بفهمند و درک کرده باشند تا در نهایت مردم و طرفداران ضررش را نبینند.
او درباره بازگشت استراماچونی بیان نمود: در این شکی نیست که هواداران می خواهند استراماچونی برگردد. سعادتمند گفته است استراماچونی را برمی گرداند و اگر این کار را نکرد باید کنار برود. موقعی که قوانین و مقررات یک کشور اجازه نمی دهد، یک مدیر چگونه به خودش اجازه می دهد با احساسات هواداران بازی کند و بگوید من می روم و استراماچونی را می آورم. به خاطر این که هواداران را ساکت کند و سرپوشی روی ناکامی های خودش بگذارد، این کار را می کند و می خواهد هواداران را نگه دارد.
او افزود: برود استراماچونی را بیاورد اما اگر نتوانست باید کنار برود چون که هم جام حذفی را از استقلال گرفت و هم فرهاد مجیدی را زیر سوال برد و در زمان بحران به ما نشان داد که نمی تواند تصمیم درست بگیرد.
پیشکسوت باشگاه استقلال درمورد زد و خورد شب گذشته هواداران و بازیکنان استقلال در فرودگاه اظهار داشت: زشتی کار در چند قضیه نهفته است. کسانی که واقعیت امر را نمی گویند، پشت سر فرهاد مجیدی و بازیکنانی که این همه زحمت کشیده اند، قایم می شوند. همین مسئله سبب شد طرفداران با بازیکنان درگیر شوند. درست است سرمربی و بازیکنان باید پاسخگو باشند اما آنهایی باید جواب دهند که تصمیمات نابخردانه ای می گیرند و بعد می روند خودشان را قایم می کنند. این مسئله به نظر من یک نوع جنگ روانی است که اعضای تیم را با هواداران روبرو کنند.
او در انتها افزود: این ها اصلا تقصیری ندارند و مدیریت باشگاه باید بیاید و جواب دهد. مسؤلان باشگاه یک جام را به خاطر استراماچونی از تیم گرفتند. اگر قرار بر جذب مربی دیگری بود، چه بهتر که بعد از کسب عنوان قهرمان این کار انجام می شد. آتش روشن کردند و بعد هم می خواهند همه چیز در آرامش صورت گیرد. چرا آقای سعادتمند قبول نمی کند که اشتباه کرده است و فقط فرهاد مجیدی را جلو می اندازد؟
منبع:

1399/06/14
17:32:20
5.0 / 5
2002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت