پس از درخواست آغاز فعالیت ها؛

بررسی وضعیت چهار رشته در وزارت بهداشت برای شروع به كار فعالیت‎شان

بررسی وضعیت چهار رشته در وزارت بهداشت برای شروع به كار فعالیت‎شان

بگفته سرپرست فدراسیون پزشكی ورزشی، درخواست مسئولان چهار رشته برای شروع به كار فعالیت ها و برنامه های شان همراه با پروتكل های تدوین شده برای آنها به وزارت بهداشت ارسال شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، اوایل شهریورماه ستاد مقابله با کرونا در ورزش بر مبنای درخواست های مطرح شده و بررسی صورت گرفته بر روی وضعیت رشته ها، مقرر کرد که اردوی تیم های ملی در رشته های بوکس، کشتی، تکواندو و ووشو با حداقل نفرات و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شود. همزمان این ستاد برای برگزاری مسابقات باشگاهی در رشته های والیبال، تالو، پومسه، تنیس و دوومیدانی هم مجوز لازم را با قید کردن رعایت پروتکل های بهداشتی صادر کرد.
به گفته سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی پس از تصمیم گیری در ارتباط با این رشته ها، درخواست هایی دیگر از جانب برخی رشته ها و برای شروع به کار اردوها و برنامه های شان در اختیار این فدراسیون قرار گرفته است. بررسی در مورد این درخواست ها تا وزارت بهداشت پیش رفته اما هنوز به نتیجه قطعی و قابل اتکایی نرسیده است.
محمد اسد مسجدی در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: برای طرح درخواست از جانب فدراسیون های ورزشی و در ارتباط با فعالیت ها و از سرگیری آنها هیچ محدودیتی وجود ندارد. منتهی این درخواست ها بر مبنای پروتکل های بهداشتی ویژه همان رشته بررسی و در مورد آنها تصمیم گیری می شود.
وی افزود: مسؤلان فدراسیون ها در رشته های مختلف پروتکل های بهداشتی برای پیگیری برنامه های خود در دوران کرونا را از کمیته بین المللی المپیک (IOC) یا فدراسیون جهانی خود می گیرند یا اینکه بر مبنای آنها مبادرت به تدوین پروتکل ویژه خود می کنند. این پروتکل ها بعد از ارسال برای فدراسیون پزشکی ورزشی، توسط کارشناسان ما چک کاری و در صورت نیاز ادیت می شوند تا آماده ارسال برای وزارت بهداشت شوند.
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: در این مرحله کارشناسان مربوطه بر مبنای شرایط کرونا، رشته مورد نظر و پروتکل پیشنهادی برای آن و همینطور اطمینان از اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی هم نظارت لازم را دارد، در مورد درخواست های مطرح شده به برگزاری اردو، اردو و مسابقه، اردو، مسابقه و لیگ یا اردو، مسابقه، لیگ و اعزام، رای می دهند.
وی تصریح کرد: بوکس، کشتی، تکواندو و ووشو، والیبال، تالو، پومسه، تنیس و دوومیدانی که مجوز برگزاری اردوی ملی یا مسابقات باشگاهی برای آنها صادر شده، این مراحل را پشت سر گذاشته اند. هم اکنون هم درخواست برخی دیگر از رشته ها در دست بررسی می باشد.
به گفته سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی هندبال، هاکی، بسکتبال و فوتسال رشته هایی هستند که مسؤلان شان متقاضی کسب مجوز برای شروع به کار در سطح ملی یا باشگاهی بوده اند. درخواست این فدراسیون ها همراه با پروتکل های پیشنهادی برای آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته اما هنوز از جانب این وزارتخانه پاسخی عرضه نشده است.
مسجدی خاطرنشان کرد: قبل از ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، طی مکاتبه با فدراسیون ها از آنها خواستیم چنانچه متقاضی از سرگیری فعالیتهای شان در سطح باشگاهی یا ملی هستند، درخواست خویش را همراه با پروتکل های بهداشتی لازم به صورت مکتوب در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی قرار دهند. تعدادی درخواست به دست مان رسیده است. آنها را بررسی می نماییم سپس به وزارت بهداشت ارسال می نماییم تا بتوانیم در مورد آنها نتیجه گیری نهایی داشته باشیم.

1399/06/14
15:20:25
5.0 / 5
2325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت